Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben jogos volt a...

Ebben az esetben jogos volt a kiakadásom vagy nem?

Figyelt kérdés

A párom születèsnapi meghívást kapott egy règi barátjától.

Amivel kifejezetten nem is lenne problèma csak hogy ez a baráti társasága nem veti meg a tudatmódosító szereket.

Règebben a párom is kipróbálta de jó ideje nem èl vele.

Viszont ismerem annyira ha elmegy a buliba ès iszik ès a társaság 90%a valamit használ akkor ő is fog.

Ezek után elèg kiakadtam, hogy mièrt keresi az ő társaságukat.

Megtiltani nem tilthatom ha elakar menni de úgyis èszre veszem rajta ha bármit is csinált illetve elèg könnyen meg is tudom.

Megmondtam neki ha bármit is csinál èn másnap reggel pakolok össze a kislányunkal ès elmegyek.

Ő erre megharagudott rám, hogy ezt nem tehetem meg vele.

Azèrt ez nem pár pohár whiskeyről szól ès nem is egy füves cigarettáról.

Más is így reagált volna vagy nem?



2015. júl. 14. 08:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
és biztos vagy benne, hogy megint élne ezekkel a szerekkel? mondta neked?
2015. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Termèszetesen tagadja ès azt mondja, hogy nem.

De...Ismerem ès sajnos majdhogynem biztos vagyok abba ha a "barátai" csinálnák ő is.

Nem tudna szerintem nemet mondani.

Vagy nem tudom, de egyenlőre így gondolom.

Nagyon tagadott ès vèdte őket.

2015. júl. 14. 09:39
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
amióta együtt vagyok azóta biztos vagy benne, hogy egyszer sem történt ilyen eset?
2015. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem már az is gyanús, hogy ennyire el akar menni.

Olyan mintha direkt keresné az alkalmat, hogy drog közelében legyen.

Nem tudom, mennyire volt súlyos az ő függősége, de nem zárnám ki, hogy már most visszaszokott.

2015. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem csinálta.

A munkahelyèn kívűl szinte mindig együtt vagyunk.

Ha pedig csinálta volna akkor azt èszre vettem volna.


Nem volt erősen függő.

Tehát 2-3hetente mikor elmentek bulizni akkor csinálta kb 3/4 èven át.

2015. júl. 14. 10:07
 16/22 anonim ***** válasza:

Akkor azért nem olyan vészes a helyzet. Ahogy először leírtad, olyan volt, mintha egy gyógyult függő lenne, aki visszamegy a drogos haverjai közé.

De akkor nem is volt függő.

Ebben az esetben nem aggódnék. Menjen.

2015. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Azèrt ez így már teljesen más.

Nem 20 èves, itt van a kislánya nem úgy megy hogy elmegy bulizni ès ilyen dolgok belefèrjenek.

2015. júl. 14. 10:31
 18/22 anonim ***** válasza:

17: Felnőtt ember. Tudja, hogy minek mi a következménye (akár jogilag, akár a családban.)

Ez más helyzet, mintha egy gyógyult függőről beszélünk, aki nem biztos, hogy reálisan fel tudja méri, hogy mit tesz, hiszen beteg.

Meg ahogy írod, egyébként is velük jár össze. És eddig nem csinálta. Akkor most minek csinálná?

2015. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A párod hülye. Te nem tiltottad meg neki, hogy elmenjen, nem azt mondtad, hogy ha elmegy, akkor lapát. Szerintem az elég korrekt ultimátum ebben a helyzetben, hogyha drogozik a bulin, és túl gyenge jellem ahhoz, hogy visszautasítsa a drogot, akkor nem akarod, hogy ő nevelje majd a gyereked. És ezek után még hisztériázik ahelyett, hogy elgondolkodna, és eldöntené, hogy a haverjai akarata-e a fontosabb vagy a saját lánya...


Szerintem inkább szakíts... ha ez felmerült benne, hogy kegyetlen vagy, amiért elvinnéd a lányotokat, ha ő drogozik...

2015. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek, drogok kizárva, és ezt is értem, miért érzed így, hogy lenne valami. Szerintem viszont minél jobban tiltod, és mondod ezeket, annál jobban el akar majd menni. Tapasztalat.

Egyébként nekem se férne bele, még egy füves cigaretta sem. Elítélem az összes ilyen szert, és a használóikat is. Más kérdés, hogy én a cigit sem bírom, szóval eléggé konzervatív vagyok.

Furcsa egyébként, hogy ennyire el akar menni...

2015. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!