Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért ez...

Ebben a kategóriában miért ez a felfogás? Szerintem felháborító!

Figyelt kérdés

Van sok olyan kérdés, amiben arról panaszkodik egy szülő, hogy a 18 év feletti gyereke valami olyat tesz, ami helytelen, veszélyes, meggondolatlan, káros, az egész jövőjét is tönkreteheti akár, és segítséget kér a szülő, hogy mit tegyen, hogyan vegye rá, hogy ne csinálja.


Ilyen problémákra gondolok:

- iszik és/vagy tudatmódosító szereket, drogot fogyaszt, egyik szál cigit szívja a másik után, amivel megalapozhat egy 40 éves kori tüdőrákot is

- lecsúszott/öreg,perverz/csak pénzre utazó alakokkal randizik, akik csak kihasználják vagy szexuálisan vagy anyagilag, érzelmileg meg tönkre fogják tenni

- nem tanul semmit (szakmát se), csak minden éjjel csontrészegre issza magát és leszar mindent, később meg nem lesz belőle semmi, csak az aprópénzt fogja számlálni

- stb.


Erre meg sorozatban olyan válaszok érkeznek, hogy a gyerek már elmúlt 18, nincs joga semmit csinálni, nem is szabad, nem is kell, ez így tökéletes, a szülő fogja be a száját, az se baj, ha a gyerekéből alkoholista, drogos lesz vagy a partnere kihasználja és tönkreteszi, mert ez az ő felnőtt döntése, amibe nem kell beleszólni, mert azt csinál, amit akar, azzal fekszik össze, akivel akar, és aki már 18 éves, az már biztos, hogy meg tud hozni olyan döntéseket, ami neki jó...


Kedves felhasználók! Ha a ti gyereketek, aki elmúlt 18 olyanokat csinálna például, amiket fent leírtam, ti elmennétek emellett anélkül, hogy figyelmeztetnétek őket, rájuk szólnátok, csak azért mert már jogilag nem számít gyereknek? És mert ezek olyan helyes döntések, amiket meghozott? Mert úgy vettem észre, hogy ez az általános felfogás itt...



2015. aug. 6. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%
Piszkosul nem felnőtt egy 18 éves. Akkor lesz az, ha eltartja magát és különköltözik. Akármit mond a törvény. De itt sokan úgy viselkednek, mintha pontban a tizennyolcadik szülinapján mindenkire leszállna az égből a bölcsesség szelleme és varázsütésre felnőtté tenné.
2015. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

nos, én olyan 27 éves koromban nőttem fel, hogy tudtam egyedül, önállóan élni.


Egy 18 éves ritkán tud, csak lázadozik, neki lenne gáz, ha egyedül kellene élnie támogatás nélkül.


AZ oladolon rengeteg 15-17 éves van, aki azt hiszik, egyedül is boldogulnak, de nem, csak nagyon ritka kivétellel.

2015. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Még csak 5 éves a lányom, de nem szeretném, ha ilyen végletes dolog előállna. Én szerető és támogatócsaládban nőttem fel, és a lányomnak is ezt akarom nyújtani, illetve a tesójának is. Ahol mg lehet beszélni dolgokat, és az Anya Nem ellenség, ez valami hihetetlen. Nektek nem volt szerető gyerekszobátok, hogy a szülőket ellenségnek tekintitek? Rettentő fájdalmas és szánalmas. :(
2015. aug. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Egy szülőnek legfontosabb a gyereke, és rossz olvasni, hogy míg a szülő bármit megadna, a gyerekek a bocsánat, de a "halál faxjába" kívánják őket.


Mindenki lesz idősebb, és akkor majd megértik, hogy minden perc után köszönetet mondjanak, amit a szüleikkel tölthettnek. Persze 15 éves nem érti, de üzenem, rettentő (!) hamar múlik az idő, nem hiszed, de rájössz: https://www.youtube.com/watch?v=vl2jfQga8yc

2015. aug. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

"Piszkosul nem felnőtt egy 18 éves. Akkor lesz az, ha eltartja magát és különköltözik"

Az első részével messzemenőkig egyetértek. A második felére azonban több ellenpéldát is tudnék mondani. Ismerek olyat, aki már 18 éves kora előtt is teljes állásban dolgozott (kényszerből, persze, a családjának szüksége volt a keresetére), másrészről olyat is, aki már 10 éve elköltözhetett volna otthonról, de az édesapjának szüksége van rá, így maradt (pedig szeretett volna "menni", pár évre akár külföldre is, voltak erre nézve konkrét tervei is, de maradt) Mindkettő gondolkodása kétség kívül érett és "felnőtt".


Szerintem a kamaszok abban tévednek, hogy 18. születésnapjuk után már "mindent lehet", a szülők meg abban, ha úgy gondolkodnak, hogy "ameddig az én házamban laksz". Nem varázsütésre kell "elvágni a köteléket", hanem fokozatosan kell "szabadjára engedni a fiatalokat". Bár ennek az időpontja gyerekfüggő, hiszen, van, aki korábban "érik", van, aki később, én úgy gondolom, hogy már egészen korán el kezdeni bizonyos kérdésekben szabad kezet adni nekik, és kb. 18 éves korukra (ideális esetben) már (nagyjából) "késznek" kell lenniük, ami a szülő nevelését illeti.

2015. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

"Ismerek olyat, aki már 18 éves kora előtt is teljes állásban dolgozott (kényszerből, persze, a családjának szüksége volt a keresetére), másrészről olyat is, aki már 10 éve elköltözhetett volna otthonról, de az édesapjának szüksége van rá, így maradt (pedig szeretett volna "menni", pár évre akár külföldre is, voltak erre nézve konkrét tervei is, de maradt) Mindkettő gondolkodása kétség kívül érett és "felnőtt"."


Jó, de a nagy átlagot elnézve ezek erősen kivételek szerintem.

2015. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
sajnos a torveny mindenutt a fiatalokat partolja. olyannyira hogy pl. ha a 18. evet betoltott fiatalnak rendorsegi ugye van a szulot nem is tajekoztathatjak rola meg akkor se ha egy fedel alatt elnek. ha meg kulon vannak akkor plane semmit nem tehet a szulo. Ha van tudomasa a dolgokrol akkor nyilvan probal rahatni segiteni de ha egy gyerek elmult 18 eves sem a tanacsot sem a kerest nem koteles megszivlelni sajnos. es rohanhat a vesztebe ugy hogy a szulo tehetetlenul nezi mert nincs lehetoseg a beavatkozasra.
2015. aug. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
az hogy ki mikor less felnott nem evszamok kerdese. en 15 eves koromtol egyedul eltem, ellattam magamat, sose szorultam segitsegre senkitol, 18 evesen mar ferjnel voltam. de ismerek olyat aki meg 40 evesen is egy rakas szerencsetlenseg. Nyugaton (tudom mert itt elek) egy fiatal meg kevesbe van megkotve anyagilag hogy otthon maradjon ha nem akar. kozosen berelhetnek lakast, akar iskola mellett is elmennek reszidoben dolgozni tehat fuggetlenitik magukat a csaladtol ha akarjak .es ez nem mindig jo viszont nem lehet tenni ellene semmit.
2015. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!