Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erre a megoldás szerintetek...

Mi erre a megoldás szerintetek? Mert elítélni mindenki nagyon el tud, de ha megkérdezem, hogy akkor mégis mi lenne a megoldás, akkor mindenki csak hápog.

Figyelt kérdés

Még egyetemen ismerkedtem meg a férjemmel, azonos anyagi körülményeink voltak. Összeházasodtunk, született 3 gyerekünk, én kerestem egy olyan állást, ami mellett el tudom látni a 3 gyereket, nem szakadok bele, de mégis szeretem. Nem fizet sokat, 170000-et keresek, előléptetésre nincs lehetőség. Mindeközben a férjem karrierje haladt előre, nagyon jó a szakmájában, sokat keres, kicsit több mint a 4-szeresét, mint én. Most már eljutottunk odáig, hogy nem kell nagyon sokat dolgoznia, tudjuk élvezni az életet. Teljesen jól élünk, boldogok vagyunk (nyilván vannak konfliktusok, mint mindenhol, nálunk sem csöpög a rózsaszín cukormáz a falról, de szeretjük egymást).


Viszont én rengeteg megjegyzést kapok, férjem családja, ismerősök, munkatársak szerint is kitartott vagyok, és a férjem pénzén élek jól. Ők aztán nem lennének kitartott naplopók, meg ingyenélők, nem lenne pofájuk külföldön mereszteni a s.ggüket más pénzén.

Lényegében persze igazuk van, a férjem fizetéséből élünk jól, az én fizetésem elmegy a megtakarításokra, meg biztosításokra, és ha külön kasszán élnénk, akkor kb a rezsi, meg az étkezés rám eső részét tudnám kifizetni, másra nem tellene.

De mi a megoldás? Költözzünk egy lyukba, hogy mindent tudjunk felesben fizetni? Ne menjek külföldre a családommal nyaralni, mert nem tudom kifizetni a rám eső részt? Váljak el a férjemtől, és keressek olyat, aki annyit keres mint én, csak hogy elmondhassam, hogy megélek a saját pénzemből? Keressek olyan munkát, ami többet fizet, és hanyagoljam el a 3 gyereket? Nevelje őket más, csak hogy elmondhassam, hogy mindent felesben tudjak fizetni?

Őszintén kérdezem, mi a megoldás szerintetek? Mert azt ezek a jóindulatú károgók persze nem tudják megmondani, csak szajkózzák, hogy ingyenélő, meg eltartott vagyok.

Amúgy nem szoktam ezzel foglalkozni, mi boldogok vagyunk így, megbeszéltük ezt, mielőtt a 3 gyerkőcöt is bevállaltuk, de ma 2 helyről is kaptam beszólást, és kicsit betelt a pohár.


2015. aug. 13. 12:49
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Az irigyekkel nem kell törődni. Nyilván te is csinálhattál volna nagy karriert több pénzért,csak azért meg is kell ám dolgozni és annak meg lehet a gyerekek látnák a kárát. A család és a gyerekvállalás mindig felelősségvállalással,lemondásokkal jár. Ha meg karrierista lennél,akkor meg azt vetnék a szemedre,hogy rossz anya vagy,mert a gyerekeid alig ismernek meg,annyi időt töltesz a munkáddal.

Ti így vagytok kiegyensúlyozott,gondolom boldog család,ez vált be. Ezért is meg kell dolgozni. Lehet,hogy a férjed sikeresebb a munkában,de te vagy az,aki biztosítja neki a nyugodt hátországot,a szerető családi légkört.

Én is irigyellek titeket,de egyben megmelengeti a szívemet,hogy léteznek ilyen jól működő családok:) Ne foglalkozz a sok idiótával! Bár tényleg fogalmam sincs,miért bántja őket a ti családi életetek.

2015. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Házasok vagytok, a házasság vagyonközösséggel jár, szóval minden közös. A férjed nem szült 3 gyereket, nem maradt velük otthon, persze hogy volt ideje a karrierjére, de ez így a normális. Ezért a férfi a családfenntartó. Aki ez miatt beszól, az akkor is beszólna, ha ugyanannyit keresnél mint a férjed. Akkor az lenne a baj, hogy biztos nem foglalkozol eleget a gyerekekkel.

Csak irigységből bántanak, azzal semmi bajuk nem lenne, ha ők is ilyen helyzetben lennének.

Kíváncsi lennék, anyósod mivel foglalkozik... Ugyanannyit keres, mint a férje?

2015. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
170 000-rel piszkosul nem vagy eltartott. A magyar átlagbér 154 000 nettó. Az ismerőseid mennyit keresnek, hogy így értelmezik az eltartás fogalmát? Egyébként nyugodtan közöld velük, hogy a te kereseted is lehetne ugyanennyi, ha nincs a három gyermek, akiknek a neveléséből nagyobb részt vállalsz, amit a férjed viszont azzal honorál, hogy költ rád, elvégre a gyereknevelés ráeső részéből is átvállaltál. Sőt, ő se keresne ennyit, ha te ezt nem teszed.
2015. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Különben gondolhatod, én mit fogok kapni, mert nálunk fordított a helyzet, én keresek 450 000-et, párom az átlagbér körül, a rokonsága meg tele van olyan nénikkel, akik szerint

1) meg fogom csalni,

2) titokban lenézem,

3) nem csoda, hogy nem vesz feleségül (mindketten ateisták vagyunk és egyikünk sem házasságpárti...)

4) kárörvendően közlik, hogy "na majd ha gyerek lesz, fordul a kocka és ő tart el téged" (aha... most se én tartom el őt, egyébként meg havi félmillából nyilván nem tudtam annyit félretenni, hogy ne dögöljek éhen, ha pár hónap vagy akár év kiesik... az se jut el az agyukig, hogy egy közös gyerekkel nyilván nem egyedül én fogok foglalkozni...)

Szóval meg tudlak érteni, mert hiába mondja mindenki, hogy az ilyen véleményekkel nem kell foglalkozni, azért ha olyan ember szekál folyamatosan, aki egyébként fontos neked, az fáj.

2015. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%
Te egy egyetemet végzett, 3 gyerekes nő vagy, és ezt a problémát nem tudod lekezelni? Ez most komoly?
2015. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Hogy mi van? Egyetem óta együtt vagytok , együtt kezdtétek az életet, kinek mi joga bele szólni??? Anyós alapból hagyjon hidegen... ő aztán pontosan tudja honnan indultatok, csak hát jó kötekedni... megtehetted volna,hogy otthon maradsz főállású anyaként, de dolgozol, és még szereted is! Irigyek az emberek.... nálunk is hasonló lesz a helyzet, én kb. 150.000 nettót fogok kapni, ősszel megyek vissza 5 év után dolgozni, 2 kisgyerek mellett... párom ennek min. 3szorosát keresi, de szerencsére soha ilyesmi megjegyzést nem kaptunk, bár ki tudja mi jön még... én is imádom a hivatásom, ezt párom is tudja, így ismert meg, s elfogadt, hogy ebből sosem fogok meggazdagodni , ami megjegyzem nem minden! Tény, hogy ő álltala tudunk ezen a színvonalon élni, de ez csak a mi dolgunk!
2015. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérdezz vissza azoktól akik szekálnaktéged, hogy ők mennyit keresnek mert a te fizud 170 ezer. fogadjunk ők annyit se keresnek mint te...
2015. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!