Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erre a megoldás szerintetek...

Mi erre a megoldás szerintetek? Mert elítélni mindenki nagyon el tud, de ha megkérdezem, hogy akkor mégis mi lenne a megoldás, akkor mindenki csak hápog.

Figyelt kérdés

Még egyetemen ismerkedtem meg a férjemmel, azonos anyagi körülményeink voltak. Összeházasodtunk, született 3 gyerekünk, én kerestem egy olyan állást, ami mellett el tudom látni a 3 gyereket, nem szakadok bele, de mégis szeretem. Nem fizet sokat, 170000-et keresek, előléptetésre nincs lehetőség. Mindeközben a férjem karrierje haladt előre, nagyon jó a szakmájában, sokat keres, kicsit több mint a 4-szeresét, mint én. Most már eljutottunk odáig, hogy nem kell nagyon sokat dolgoznia, tudjuk élvezni az életet. Teljesen jól élünk, boldogok vagyunk (nyilván vannak konfliktusok, mint mindenhol, nálunk sem csöpög a rózsaszín cukormáz a falról, de szeretjük egymást).


Viszont én rengeteg megjegyzést kapok, férjem családja, ismerősök, munkatársak szerint is kitartott vagyok, és a férjem pénzén élek jól. Ők aztán nem lennének kitartott naplopók, meg ingyenélők, nem lenne pofájuk külföldön mereszteni a s.ggüket más pénzén.

Lényegében persze igazuk van, a férjem fizetéséből élünk jól, az én fizetésem elmegy a megtakarításokra, meg biztosításokra, és ha külön kasszán élnénk, akkor kb a rezsi, meg az étkezés rám eső részét tudnám kifizetni, másra nem tellene.

De mi a megoldás? Költözzünk egy lyukba, hogy mindent tudjunk felesben fizetni? Ne menjek külföldre a családommal nyaralni, mert nem tudom kifizetni a rám eső részt? Váljak el a férjemtől, és keressek olyat, aki annyit keres mint én, csak hogy elmondhassam, hogy megélek a saját pénzemből? Keressek olyan munkát, ami többet fizet, és hanyagoljam el a 3 gyereket? Nevelje őket más, csak hogy elmondhassam, hogy mindent felesben tudjak fizetni?

Őszintén kérdezem, mi a megoldás szerintetek? Mert azt ezek a jóindulatú károgók persze nem tudják megmondani, csak szajkózzák, hogy ingyenélő, meg eltartott vagyok.

Amúgy nem szoktam ezzel foglalkozni, mi boldogok vagyunk így, megbeszéltük ezt, mielőtt a 3 gyerkőcöt is bevállaltuk, de ma 2 helyről is kaptam beszólást, és kicsit betelt a pohár.


2015. aug. 13. 12:49
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek. Megoldás: Nem törődsz velük.

A helyedben egy ilyen beszélgetés alkalmával én okosan visszakérdeznék minden beszólás után, megkérném, hogy indokolja meg, nézze végig a te szemszögedből, mondja el, hogy a te helyedben ő mit csinálna. Ha hebeg-habog, akkor pedig lecsapni a labdát, hogy szépen itt ezt be is lehet fejezni, mert nem tud értelmeset hozzászólni.


Hozzáteszem, hogy a 170 ezres fizetés igen jónak számít Magyarországon, egyáltalán nem kevés, ahogyan te leírtad.

2015. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
92%
Mondd az nekik,hogy igen kitartott vagyok,és fogalmatok nincs róla milyen szép életem van,milyen ku@va jó ez,és azért nincs róla fogalmatok,mert a ti férjetek ezt képtelen megteremteni a feleségének.
2015. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
85%
a 22-es válaszát én kipróbálnám a helyedbe :D nagyott koppanának
2015. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Sajnos elég konfliktuskerülő személyiségtípus vagyok, nem szeretek konfrontálódni. De talán tényleg muszáj lesz. Bár tényleg nem szoktam ennyire felhúzni magam, most is lenyugodtam már. Úgy látszik ma rossz napom van. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2015. aug. 13. 13:33
 25/47 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Bár mi töredékéből élünk ennek, szoval valahol irigyellek, de azért bakker, ritka primitív emberekkel vagy körülvéve. A férjed lehet, h jol keres, de családapa, 5 emberre keres, ahogy te, ha főzzöl, 5 emberre főzöl. Ketten döntöttetek így, és szánalmas dolog, h még a közvetlen családotok sem annak örül, hogy harmoniában és anyagi biztonsgban neveltek 3 gyereket. Akik emiatt beszolnak, azok nem tudják, h it jelent családban élni, amikor a férj és a feleség közösséget vállal.
2015. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
81%
Első kérdésem az lenne hogy " bocsi, te mennyit keresel a munkáddal? a, kevesebb mint 170 = "hát még így kitartottként is jobban keresek " b, 170-200 = "kitartottként is majdnem annyit keresek mint te. c, 200+ = " ejjha, nőként azért keresek 170ezret és még háztartást is vezetek, sajnos nekem ezek a korlátaim ebben a pillanatban" Kész vége, le van zárva.
2015. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
51%

Irigyek, ennyi.

A ferjed teszi a kotelesseget, eltartja a csaladot.

Ezen semmi szegyellnivalo nincs, ennek igy kene lennie.


Az, hogy magasabb szinten eltek, mint amit te megengedhetnel magadnak, onmagaban nem baj. Az lenne baj, ha anyagilag kiszolgaltatott lennel teljesen. De ez nem all fenn.


Te boldog vagy mint csaladanya, o boldog mint csaladfenntarto, nektek ez igy jo, senki masnak semmi koze hozza.

2015. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Egy család vagytok,nem értem ezen miért húzod fel magad:))Röhögd ki őket,semmi közük hozzá hogy éltek.Amelyik bők bökj vissza.Hát fiúk lányok az én férjem olyan jól keres azt se tudom hová költsem a pénzt:))had irigykedjenek még jobban.
2015. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
85%

Ez annyira tipikus...Ha a másik 1000 Ft-tal többet rak a kasszába, akkor nyilván Te nem lehetsz más, csak kitartott. Az, hogy te pénzen kívül még mit raksz a közösbe, az persze senkit nem érdekel, mintha az ingyen lenne, meg semmit sem érne. ha persze fizetni kell érte, akkor nagyon is drága mulatság (bejárónő, babysitter stb.), munka, amit meg kell fizetni, de ha a feleség csinálja, akkor seggvakarás.

Hogy mit lehet erre frappánsan válaszolni? Én biztosan átmennék polgárpukkasztóba, és azt válaszolnám, ha kitartottnak neveznének ilyen szituban, hogy "igen, köszönöm, jól vagyok, talán a következő életedben neked is összejöhet, és akkor nem leszel ilyen irigységtől megcsúnyult rusnya banya", vagy valami hasonlót, amit betalál (pl. nem zabálnál annyit, akkor jól néznél ki, és te is találhatnál jobb partit/nem lennél ilyen rusnya stb.) Sértésre csak sértéssel érdemes válaszolni, különben céltábla maradsz.

2015. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

En azt válaszolnám: H, lehet helyettem csinálni a dolgokat (munka, háztartás, gyereknevelés).

A másik meg ti egy család vagytok.

2015. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!