Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 12 év után elérte a...

Nagy Mira kérdése:

Férjem 12 év után elérte a napi 4 liter palackos bor fogyasztását. Egész nap alszik,4órát dolgozik naponta, odahaza semmit. Gyemekeivel nem törődik, zavarja őt és csak kiabál velük. Meddig tartható ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Fogadkozik,megváltozik.

Nincs közös program,beszélgetés,munka.A gyerekek szégyellik az apjukat a társaik előtt.Ahogy én is.

Mi a jobb?Alkoholista apával felnőni ,lelki sérüléseket szerezni vagy apa nélkül,nyugodt otthoni háttérrel.

Sajnálom,de a gyerekek rettegnek tőle.



#Alkoholist apa #rettegő cslád
2015. okt. 16. 14:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
79%
utolsó: mert alkoholista.
2015. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Költőnő? ***** válasza:
78%
Mert fuggo személyiség. Ha nem alkohol lenne a választott szere; lenne más.
2015. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

uccsö kettőnek:


Ja. Alkoholfüggő... lett valamitől, amire ti pont nem tudjátok a választ (Lehet, hogy még a kérdező sem). SzvSz ti pont nem is akarjátok tudni.

2015. okt. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
94%

"SzvSz ti pont nem is akarjátok tudni."


Pont le is szarom. Egy alkoholista veszélyes a családra, és miatta megéri "feláldozni" a saját gyerekei lelki egészségét vagy a saját egészségét? Mert szerintem nem.


Ha valaki kiír egy kérdést hogy a férjem agresszív, ordibál, bántja a gyereket, nem dolgozik, akkor mindenki gond nélkül írja hogy le kell lépni tőle. Miben más egy alkoholista? Ugyanezt teszi, az alkohol nem lehet kifogás erre.


Vagy ha valaki ittasan balesetezik, és miatta valaki meghal, akkor mindenki elítéli, nem ok nélkül van zéró tolerancia. Ha a családját teszi tönkre lelkileg, és gyakorlatilag borítékolható, hogy lelki sérülést okoz egész életére a saját gyerekeinek, akkor az miért nem elítélendő?


Vagy vegyük a cigarettát, még a bagósok 90%-a is kimegy a folyosóra, erkélyre, és inkább szálljon a füst a szomszédra, de az ő lakása, ő gyerekei nehogy a füstöt szívják. Ezzel szemben egy alkoholista pont szarik rá, hogy milyen sérülést okoz ezzel a saját gyerekeinek, sőt elsődleges célpont a családja lesz.


Ha egy terrorista bombával besétál az ajtón, akkor ott sem az lesz az első gondolatod hogy szegénynek milyen szar gyerekkora lehetett, hanem az hogy menekülj előle.

2015. okt. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Költőnő? ***** válasza:
100%
#33 nem bántásképp, de sztem ezzel a témával lehet, h kicsit többet találkoztam, foglalkoztam, mint te. Nem egy gyógyuló és aktiv függővel volt/van dolgom. Valóban van ok, amiért egy függő azzá válik. Azonban a piát le lehet tenni az ok ismerete nélkül is. Az majd a józanság megőrzésében segít.
2015. okt. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

"#33 nem bántásképp, de sztem ezzel a témával lehet, h kicsit többet találkoztam, foglalkoztam, mint te. Nem egy gyógyuló és aktiv függővel volt/van dolgom."


Elhiszem.


"Valóban van ok, amiért egy függő azzá válik. Azonban a piát le lehet tenni az ok ismerete nélkül is."


Persze, nem lehetetlen semmi, amire legalább egy példa akadt már a világtörténelemben.

Ám az ok lezelése nélkül mekkora az esélye a sikernek, illetve a visszaesésnek?


"Az majd a józanság megőrzésében segít."


Meg a leszokásban, ugye.

2015. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

"Ha egy terrorista bombával besétál az ajtón, akkor ott sem az lesz az első gondolatod hogy szegénynek milyen szar gyerekkora lehetett, hanem az hogy menekülj előle."


Fölöslegesen verd a kolompot... tizrnkét éve dződnek a helyzethez. Ha nem bírnák a helyzetet, hidd el; a kérdező nem itt keresgélne megoldást.

2015. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nagyon ritkán vezethető vissza egyetlen okra, 56%-os, a fellelhető okok között pedig igen kevés az, ami megszüntethető, ezért aztán legtöbbször irreleváns az ilyenfajta feltárás.

A kérdezőnek pedig feltehetőleg csak egyetlen, pici lökésre van szüksége a döntéshez. Egy ilyen helyzet, amiben most van, nem egyik napról a másikra alakul ki, hanem lassan, fokozatosan romlik idáig. Remélem, lesz ereje hozzá, hogy kilépjen belőle.

2015. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

"Fölöslegesen verd a kolompot... tizrnkét éve dződnek a helyzethez."

Az egész életre szóló lelki sérülést én nem nevezném edződésnek...


"Ha nem bírnák a helyzetet, hidd el; a kérdező nem itt keresgélne megoldást."

Pont ez a baj hogy a feleség nem meri meglépni, inkább áltatja magát azzal hogy "lehet jobb lesz" és inkább hagyja hogy el legyen baszva a gyereke élete is....

2015. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Költőnő? ***** válasza:

A leszokásban nem az ok a döntő tényező hanem maga a döntés. Attól h ismeri az okát a függősége természetének; még nem fog leszokni. Értsd már meg. Mutass egy alkoholistát, aki area a mondatra leteszi a piát h mondjuk azért vagy dependens személyiség, mert nem jól szerettek a szüleid.

Azonban ha már józanodsz egy ideje (tudod a gyógyuló alkoholisták igy mondják) akkor jöhetnek a tényleges okok. Ezek segítenek önmagad megismerni, érteni a működésed, h ne ess vissza.

2015. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!