Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 12 év után elérte a...

Nagy Mira kérdése:

Férjem 12 év után elérte a napi 4 liter palackos bor fogyasztását. Egész nap alszik,4órát dolgozik naponta, odahaza semmit. Gyemekeivel nem törődik, zavarja őt és csak kiabál velük. Meddig tartható ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Fogadkozik,megváltozik.

Nincs közös program,beszélgetés,munka.A gyerekek szégyellik az apjukat a társaik előtt.Ahogy én is.

Mi a jobb?Alkoholista apával felnőni ,lelki sérüléseket szerezni vagy apa nélkül,nyugodt otthoni háttérrel.

Sajnálom,de a gyerekek rettegnek tőle.



#Alkoholist apa #rettegő cslád
2015. okt. 16. 14:01
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
28%

"éretlenek vagytok akik így kritizáljátok látatlanban a kérdezőt. Senki felett nem lehet pálcát törni"


Megis kit kritizaljunk, a joistent?

2015. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%
Nekem alkesz az apám. Szerencsére anyunak volt bátorsága lépni. Mindig hálás leszek neki, hogy megtette azt a lépést!!!
2015. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt mondom, kutyából nem lesz szalonna!

Másrészt Kedves Kérdező, igen-igen jól kereshetsz, ha mindezek mellett még jól megél a 4 fős kis családod.

Mert a férjed napi 4 órás munkájában szerzett pénz arra nem elég gyakorlatilag, hogy a napi bor-adagját kifizesse... és egy szót sem szólsz arról, hogy anyagi gondjaitok van, csak azt kérdezed, hogy mit tégy????

2015. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
71%

Nezd, szerintem keves nalam elkotelezettebb valasellenes ember van, de itt ez a helyzet egyertelmu, lepni kell.


Fogadkozik hogy megvaltozik? Aztan meg azt irod szerinte igy jo? Most akkor melyik?


Mindenesetre ELOSZOR koltozzetek el. AZTAN ha(!) megvaltozott lehet targyalni.

Aki nem torodik a gyerekeivel az nem valo apanak.

2015. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
65%
Ha a gyerekek rettegnek és te ezt eltűröd, semmivel se vagy jobb az alkoholista férjednél.
2015. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
82%
12 ÉV!!!! Te úristen... hát ennyire naiv vagy kérdező? Ezt az alkoholista semmirekellőt ott kell hagyni. Soha nem fog megváltozni, csak ígérgetni tud, de tenni nem fog érte semmit. Na meg napi 4 litertől non-stop be lehet baxva. Nem is értem hogy bírod ezt, főleg ennyi ideje. Magadnak és a gyermekeidnek tennél szívességet, ha megszabadulnál ettől az embernek nem nevezhető valakitől.
2015. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy nőttem fel,hogy anyám nem hagyta ott alkoholista apámat arra hivatkozva,hogy nekem jobb volt így.

NEM. sokkal-sokkal jobb lett volna nélküle. Hihetetlen mennyiségű szorongáshoz vezet, szerintem hagyd ott ezt az embert.

2015. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
96%

Én is dettó így voltam/vagyok mint 15:22-es.


Nincs szarabb dolog a világon, mikor folyamatos gyomorgörccsel és idegeskedéssel mész haza, és nincs nyugtod a helyen amit mások úgy neveznek "otthon".


A fiatal korban szerzett lelki sérülések az egész további életet meg tudják határozni, gyakorlatilag most teszed tönkre a gyerekeid.

2015. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%

Párom alkoholista anya mellett nőtt fel.

Mai napig pszichiátriai kezelés alatt áll a gyermekkorban elszenvedett traumák miatt.

Azonnal lépned kell, gyermekeid és saját érdekedben is!!!!

2015. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Kérdező! 31 éves nő vagyok, mindkét szülőm alkoholista volt. Sokszor az sem érdekelte őket, hogy másnap nekünk iskola van, csak üvöltött a zene és ment az állandó bulizás a szintén alkoholista szomszédokkal. Apám meg csak úgy tudott elaludni ha üvöltette a Tv-t, szorongtam minden este és éjjel. Azóta is szorongok, generalizált szorongással kezelnek, pszichoterápiára járok. Apám is iszik mai napig, de anyám ő az akut alkoholista én nem értem hogy bírja a szervezete 53 éves létére. A szüleim rácsodálkoznak, hogy én miért lettem ilyen szorongó. Nahát vajon miért?! Hihetetlen, begyöpösödött emberek akik szentül hiszik, hogy mindent marha jól csináltak és minden rendben. Tagadásban élnek. 25 éves korom óta szerencsére külön lakom, de a gyermekkori traumákon kérdés, hogy sikerül e valaha túllépni. A gyermekeid és a saját érdekedben lépj ne gondolkozz sokat, eddig is elég sok idő telt el egy ilyen légkörben.
2015. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!