Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg?

Miért nem érti meg?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, a barátnőmmel 7 éve élünk együtt. Amikor a szüleimnél vagyunk, anyukám szinte mindig felhozza a témát, hogy miért nincs és mikor lesz gyerekünk. Miért nem érti meg, hogy mi (még) nem akarunk? Vagy épp ideje lenne már?

2015. nov. 3. 21:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
19%

na, megjottek az ontudatos gyerektelenek :)


tudjatok, a vakok, akik azt magyarazzak hogy tok felesleges latni, mert vakon is lehet teljes eletet elni.


Nyomjatok csak a nullazot, lexarom. A gyerekesek megtapasztaltak valamit, amit ti nem, es azt probaljatok ketsegbe vonni, ez igen mokas.


Azt ne felejtsetek el hogy a gyerekesek is voltak gyerektelenek, ugyhogy ok fel tudjak merni mind a ket oldalt, de ti csak az egyiket.

2015. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem, de senkit nem ítélek el amiatt, mert nem akar. Ti döntésetek, helyes, hogy ne más miatt akarjál gyereket! Szerintem próbáljatok meg komolyan elbeszélgetni anyukáddal, mert az ő oldala is érthető, hogy szeretne unokát, de a lényeg, hogy értse meg, jelenleg úgy gondoljátok, nem akartok gyereket, így nem lesz. Ha ezután is mondogatja, akkor tényleg egyik fületeken be, másikon ki.
2015. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
36%
Addig jó, amíg nincs!
2015. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

Mondd, hogy kiderült, meddő vagy. Akkor tuti leszáll rólad. TUdom, morbid, de minden bizonnyal hatásos.

Az itt kialakult vitába is beszállnék:

mióta anya vagyok, azóta értem meg azokat, akik SOHA nem akarnak gyereket vállalni! :D

2015. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
9:22 nem kell ilyen stilusban irni, magadat(es a tobbi gyerekpartit) minosited vele. Mi lenne ha most szulnek? Miert lenne jo a gyerekemnek, hogy nem szeretem, nem akarom ot? Hogy mikozben pelenkazom, altatom, nem az oromot latom, hanem a tengerparti nyaralasokat, koktelozast a baratnokkel, sokaig alvast, ami mostantol nem lesz. Nekem a kenyelmes elet tobbet jelent egy gyereknel, fogadd el, ahogy mas is elfogadja, hogy Neked a gyereked az elso.
2015. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
88%

"Azt ne felejtsetek el hogy a gyerekesek is voltak gyerektelenek, ugyhogy ok fel tudjak merni mind a ket oldalt, de ti csak az egyiket."


Ekkora blődséget. És ha nem jön be a gyerekes élet, dugjam vissza magamba? Vagy blokk ellenében visszaveszik valahol? Mert ez a mkndat kb. ugy hangzott, mjntha ket kabat kozul kellett volna valasztanom.

2015. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
42%

" Miert lenne jo a gyerekemnek, hogy nem szeretem, nem akarom ot? "


Csakhogy ez nem igy mukodne. Tudom hogy nem tudod most elkepzelni, de onnantol kezdve az osszes ilyen dolog amit felsoroltal teljesen jelentektelenne valna (mert az is egyebkent). Mivel nagy valoszinuseggel psziches problemaid nincsennek, (mert pl. ki tudsz alakitani parkapcsolatot), ezert a gyerekkel szemben is pont ugy ereznel ahogy szulok milliardjai a Foldon.


Nyilvan vannak pszichesen serult emberek, akik nem tudnak egy gyereket szeretni, de ok nagyon ritkak, es nekik amugy is rengeteg gondjuk van az eletben.

2015. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
23%

"Ekkora blődséget. És ha nem jön be a gyerekes élet, dugjam vissza magamba?"


Lathatoan nem ertetted meg amit irtam. Egy gyerekes ember tokeletesen emlekszik arra a korszakara amikor nem volt gyereke, emlekszik arra hogy akkor mik voltak a prioritasok, mik voltak a fontos dolgok. Es nyilvan megelte azt is ahogy ez megvaltozik, ezt pedig a gyerektelenek meg nem eltek meg igy nyilvan el sem tudjak kepzelni.


Nincs is ezzel semmi baj egyebkent. Aki nem akar gyereket az nem akar aztan kesz. Ha szerencseje van akkor anelkul is tud boldog (vagy annak gondolt) eletet elni, hogy mi lesz vele mondjuk 40 eves korara vagy ha meg idosebb lesz, az mar mas kerdes.


Gondolom az itt rettentoen ontudatos gyerektelen tarsasag valahol meg a huszas evei vegen, 30as evei elejen jar, igy ez a dolog meg nem erinti. Nekik meg tenyleg baromi fontos dolognak tunik a tengerpart meg a koktelozas. (meg a munka meg a karrier, meg akarmi, amit fontos dolognak szoktak tartani).

2015. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"na, megjottek az ontudatos gyerektelenek :)

tudjatok, a vakok, akik azt magyarazzak hogy tok felesleges latni, mert vakon is lehet teljes eletet elni. "


Nem tudnék gyerek nélkül élni, van is már kettő, de azt el tudom fogadni, hogy másnak nem feltétlenül kell.

Sőt, van aki jobb, ha nem is vállal gyereket. Nem vagyunk egyformák.

2015. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

" azt el tudom fogadni, hogy másnak nem feltétlenül kell."


En is. Semmi bajom a gyerektelenekkel. Talan kicsit sajnalom oket.

2015. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!