Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek, hogy a gimnazis...

Ti engednétek, hogy a gimnazista fiatok a terhes barátnőjéhez költözzön az érettségi évében?

Figyelt kérdés
Februárra várják a babát. A lány telebeszélte a fejét, hogy milyen jó lesz, együtt babáznak. De hogyan fog készülni az érettségire egy újszülött baba mellett? Az egész életét elrontja.....
2015. nov. 24. 13:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
A 27-es választ olvasd el sokszor, és gondolkozz rajta. Meg azon is, hogy itt már nem arról van szó, ti mit ,,engedtek" a fiatoknak, ő egy felnőtt ember. Döntött, ti a legtöbbet azzal segítetek, ha ebben támogatjátok!
2015. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
3%

ha nem múlt el még 18 éves akkor nem engedném meg neki

hétvégén természetesen annyit van ott vagy itt amennyit akar/akarnak

de az első az iskola ! mert ha az nincs akkor miből tartja majd el a gyereket ??? minimálbérből ?


a gyerek költségeinek felét állnám de csak azt amiről van blokkja a csajnak vagy természetben venném meg a gyereknek ami kell !

nem venném jól ha le akarna húzni pláne h ha mégsem maradnak együtt akkor ott a gyt amit fizethet a fiam jó esetben csak 18 évig ...


amint megvan az érettségi és talált munkát onnantól ő dönti el h ott akar lakni vagy sem ...

2015. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
95%

utolsó: érettségivel se lesz bankigazgató.

akkor is min.béres melója lesz csak.

2015. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
3%

mégis előrébb van mint 8 általánossal ...


anno én fél évig egyedül voltam a gyerekkel mert nem volt lehetőségünk összeköltözni... nem bántam meg... apuka akkor hétvégi apuka volt majd sikerült az összeköltözés

nekem jobb volt h nem téblábol körülöttem mikor még én sem tudom h mit kell tennem - anyám segített egy keveset az elég volt - én meg élveztem h hétvégén csak apa van a gyereknek - én akkor pihentem :-)

2015. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
91%

Hát csak annyit fűznék hozzá hogy volt lány csoporttársam az egyetemen aki gyerek mellett végezte el a szakot (nem levelezőn, sok kötelező orával). Én pedig ha minden igaz egy 2-2,5 hónapossal fogok szakvizsgázni (akartuk a babát és tudtam, hogy vagy terhesen tolatok oda vagy már gyerekkel, a lényeg hogy ne ott kezdjek vajúdni :))

Szóval semmi nem lehetetlen, mindent meg lehet oldani. Annyi hogy nem árt beszélni a fiatalokkal hogy igenis az ifjú apukának tanulni is kell a nagy babázás mellett. De basszus nehogy már amiatt ne tudjon leérettségizni mert néha pelust cserél vagy ott van fürdetésnél. Amúgy ha a 4 év alatt tanult rendszeresen sztem nem egy nagy cucc az érettségi. Egyáltalán tudja már hogy mit akar az életével babázáson kívül? Sok szakot levelezőn is lehet végezni.

2015. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
44%

1, Mivel már betoltotte a 16. évét, gyamhivatali engedéllyel elkoltozhet.

2, Ugyanígy gyamhivatali engedéllyel meg is hazasodhat.

3, Apasági nyilatkozatot nem tehet amíg kiskorú -ha nem engedélyezik a házasságot - csak szülői engedéllyel.


Én sem értelem, ha a gyerekemmel ez történne, de ha ő ezt szeretné, akkor mint szülőnek támogatom kell.

Amúgy meg kevés 17-18 éves fiú elvezi az éjszakai babasirast meg a pelenkacseret, sőt, a terhesen néha hisztis partnert sem, simán lehet, hogy pár héten, akár napon belül már költözik is vissza. Pláne, ha mondjuk ott a szülők hozzaallasa minden téren más, mint a saját szuleie

2015. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

milyen továbbtanulasi tervei voltak a fiadnak, mielőtt kiderult a terhesség?

az érettségit nyilván tegye le, fél év múlva túl is lesz már az írásbeliken. én kitűnőre érettségiztem, kb napi 1-2 óra tanulással. de ha nem szeretne egyetemre menni, és beeri rosszabb érettségivel, szerintem külön ratanulas nélkül is meglesz.. nem valami rejtélyes dolgot fognak kérdezni, hanem a 4 év anyagából.(amit utolsó hónapokban a diákok szájába rág a tanári kar)

akkor amíg le nem erettsegizik beszéljétek meg x összeget a másik csaladdal, amivel finanszírozzatok a fiatok ott lakását és a babához való dolgokat.

utána ha megvan az érettségi, a fiad vagy megy szakmára vagy egyetemre. mindkettő létezik estin, vagy levelezőn, szóval tud mellette diákmelózni, vagy teljes munkaidős állást vállalni.

az anya sorsa már neccesebb, hiszen ő így tuti csúszik az érettségivel,ha csak át nem megy estire.

, de a fiadnal nem látok okot arra, hogy miért ne tudna tisztességesen leerettsegizni a sulijaban, és tovább tanulni.

nem hülyeség, hogy költözzön oda. de mondom, akkor illik a költségeit fizetni a másik szuloknel.

2015. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
A műszaki egyetemre menne, informatikát tanulni. Nagyon szeret programozni, tehetséges benne.
2015. nov. 24. 15:58
 39/47 anonim ***** válasza:
96%
A gyereked apa lett. Igenis költözzön oda, és készüljön az érettségire úgy, hogy kiveszi a részét a baba körüli teendőkből. Te is anya vagy, tudod mivel jár a dolog. Hagynád szegény lányt a sz..ban? A babát ketten rakták össze, neveljék is együtt. Az életét már elcseszte, amikor a baba fogant. Támogassátok anyagilag, de a felelősséget ne ússza meg.
2015. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
85%

Az egyetemek is már kreditrendszerrel működnek, rugalmas a tárgyfelvétel, ő osztja be az idejét. Simán megoldható, hogy heti 3 nap kelljen csak bejárni, mellette tud dolgozni, akár a leendő szakmájában is, ami később hatalmas előny, mikor teljes munkát keres.

Ha szorgalmas, csak annyi lesz a következménye az egésznek, hogy 1-2 évvel tovább tart az egyetem, mert kisebb tempóban halad csak az előírtnál, viszont ha ügyesen keres diákmunkát, még előnye is lehet a szakmai tapasztalatból.


Ne írd le a fiad életét, még jól is kijöhet az egészből, és semmit nem veszít azzal sem, ha nem részegeskedi végig az egyetemet, hanem helyette családapaként éli a mindennapokat.

2015. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!