Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek, hogy a gimnazis...

Ti engednétek, hogy a gimnazista fiatok a terhes barátnőjéhez költözzön az érettségi évében?

Figyelt kérdés
Februárra várják a babát. A lány telebeszélte a fejét, hogy milyen jó lesz, együtt babáznak. De hogyan fog készülni az érettségire egy újszülött baba mellett? Az egész életét elrontja.....
2015. nov. 24. 13:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
19%
Én sem nézném jó szemmel, ha a fiam 18 évesen a terhes barátnője szüleihez költözne. Az érettségi még csak menne is, de a műszakin az informatika nem egy sétagalopp, pláne meg egy gyerekkel. Leendő anyóséknál lakni is elég nagy megpróbáltatás. Ha szerencséd van a fiad elmenekül és hétvégi apuka lesz ti meg álljátok az anyagi oldalát és ha a fiad végez az egyetemen, akkor már korrektül el tudja látni a párját és a gyerekét.
2015. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Aztán utána meg menne a sírás, hogy a szemét anyuka eltiltja a gyereket a mamától...
2015. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, a fiad sokkal felelősségteljesebb felnőttnek tűnik, mint te.
2015. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
20%

"Ne írd le a fiad életét, még jól is kijöhet az egészből, és semmit nem veszít azzal sem, ha nem részegeskedi végig az egyetemet, hanem helyette családapaként éli a mindennapokat."


Na azért ne tegyünk már úgy, mintha ez a két véglet lenne, én se voltam részeg minden nap, pedig nem csináltak fel tizenhét éves koromban.

2015. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Én két gyerek mellett tanulok évek óta, plusz dolgozok, plusz játszok, foglalkozok velük. Mostantól egy évet visszaszámolva nem dolgoztam, mert szülés szabadságon voltam, de előtte is tanultam már, meg még mindig tanulok. Holnap megyek vissza dolgozni. Ezen kívűl ellátom a háztartást, és még a nagyobikkal tanulok is 2. éve iskolás, 5 éves. Angliában élünk. Nagyszülői segítség egy szál se. És tudok tanulni, igaz, marha nehéz.

Elvárnád, hogy a leendő családjával még több, mint 4 évet ne együtt lakjon, mert az egyetem még nehezebb, mint az érettségi. Majd 5 éves lesz a gyerek, mire összeköltöznek a szülei....szép. Mondjuk az ilyen szituációkba csöppent emberkék általában a gyerek 5 éves korára már rég szétmentek.

Költözzenek össze és tanuljon ott. Ha eltartásában segítesz, az külön jó...végül is, te érdeked is, mivel ha most nem segíted, nem tud egyetemre menni, később nem tudja eltartani magát rendesen és ha anyósék megunják őket, mehetnek a te nyakadra.

2015. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
71%

Meglepő a sok hozzászólás miszerint "mindegy neki, már úgyis végleg elrontotta". Ha az ő gyerekük lenne ilyen helyzetben, vajon akkor is legyintenének? Vagy egyenesen ugorjanak ki az ablakon együtt mert már úgyis mindegy? elég érdekes hozzáállás...

Szerintem mondd el neki a véleményed, utalj a várható következményekre (ha nincs érettségi, nehezen kap normális munkát, miből neveli majd fel a gyereket), de a legfontosabb, hogy mindenképp tartsd tiszteletben a döntését! Már majdnem felnőtt ember! Ha a legnehezebb módon akarja megpróbálni, hát tegye! Lehet pótvizsgázni, ha bukik, ez nem egy végleges eredmény. És segíts neki, amennyit csak tudsz, ez nagy kihívás lesz mindenképpen...

2015. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
26%

Na ezt jól megkaptad,főleg gondolom olyanoktól akiknek nincs, még nincs vagy soha nem is volt érettségi előtt álló fiúgyermekük!Nekem van! És van unokám is a másik gyerekemtől,tehát nagymamaként is nézem a dolgot!

Én semmi esetre sem engedném elköltözni,mert a gyerekkel még nem rontotta el az életét,de a költözéssel már tuti jó úton haladna feléje!Másrészt én se költöztetném magunkhoz a terhes lányom gimnazista pasiját!MERT! Februárban születik a baba,május-június az érettségi! Nehogymár a 4 hónap alatt akkora károsodás éri azt a csecsemőt,ha csak hétvégente látja az apja! Viszont a srácnak semmi szórakozás hétvégente,semmi buli! És az érettségi után jöhet a családegyesítés!

2015. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!