Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha örökbefogadnátok egy...

Ha örökbefogadnátok egy kisbabát, elmondanátok neki, hogy nem a vér szerinti szülei vagytok?

Figyelt kérdés
és miért?
2010. márc. 21. 13:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem én eleve, az értelmi szintjének megfelelően, de az igazságban nevelném... Mondjuk ha úgy el tudnám titkolni, hogy tényleg soha nem tudja meg, nagy a kísértés, ez tény. Mi van, ha a legnagyobb óvatosság ellenére sem tudja majd feldolgozni?

29/n

2010. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%
Én sem mondanám el. Lehet, azzal csak rosszat okoznék neki, nem szeretném, ha ezen rágná magát éjszakánként. Úgy szeretném mint az édes gyermekem, tehát nem lényeges ki szülte, főleg ha utána eldobta magától. Az hogy nem hasonlít a tesóra...én sem hasonlítok az édestestvéremre.
2010. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
hát ez a "én nem mondanám el neki, nehogy fájdalmat okozzak neki" addig jó és érthető, míg magától rá nem jön , vagy pletykás ismerősök/rokonok el nem mondják neki, és az még jobban fog neki fájni!! És van abban vmi, hogy 8-10 éves korban még jobb túlesni a dolgon, sokkal másabb jellege( színezete) van még ebben az életkorban a dolognak.
2010. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a környezetem tudná, hogy nem a saját gyermekem, és mindig vannak "jóakaró" bunkók, előbb-utóbb megtudná. egy kamasznk nagyobb teher megtudni, főleg ha nem is tőlem tudja meg, ellenem is fordulhat. szóval inkább legyen alap dolog ez neki már 3 éves korától fogva, vagy 5 és amiben felnőne, az ez atudat lenne, és szerintem sokkal emberségesebb.
2010. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
ez igaz...a kornyezet elronthatja nagyon.
2010. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%

Én nem akarnám tudni, ha örökbefogadtak. Szerintem nem az számít, ki a vér szerinti szülő, hanem, hogy ki az aki teljes szívéből szereti és felneveli a gyerekét.


Őszintén szólva én nem tudom, hogy elmondanám-e.

Én arra fele hajlok, hogy nem, de a párom ezért már jól lecseszett egyszer. :D Szóval nem tudom.

Talán majd változik az álláspontom, ha döntés elé kerülök.

Alapvetően igazság párti vagyok.


Bár azt hiszem, én ha örökbefogadnék egy gyermeket, akkor az nem kisbaba lenne, és így ezzel ez a probléma eleve kizárva.


24/L

2010. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
én is elmondanám neki, az biztos. mert mint írtátok ha mástól jönne rá az még rosszabb lenne!
2010. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elmondani kell, hanem a legelső pillanattól úgy nevelni, hogy tisztában legyen vele! A kisgyerekek úgyis érdeklődnek, honnan jön a gyerek, mitől nagy a néni hasa. 2-3 éves korban már lehet mondani, hogy Téged anya a szívében hordott, egy másik néni hasából bújtál ki. Ha pici korától úgy nevelik, hogy én vagyok az anyád, bármikor tudja meg az igazat, hatalmas fájdalom lesz. Eleve ezzel a tudattal kell szerintem nőnie, akkor nem éri olyan nagy trauma.
2010. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már rögtön az elejétől elkezdeném mondani neki,persze mindig az életkorának megfelelő szinten.Igy nem éri se megrázkodtatás,se meglepetés,se csalódás 15-20 éves korában sem.
2010. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a válaszokat. Én alapból úgy nevelném kiskora óta, hogy elmondom neki, hogy egyszer más volt az anyukája de mostmár én vagyok mert én sokkal jobban szeretem. És nem az a fontos, hogy ki szülte meg, hanem hogy ki szereti. Ha egy bizonyos idő után mondod el, lehet hogy utálni fog érte, és nem tart majd az anyjának. És persze igazságtalan is,ha nem mondod el.
2010. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!