Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha örökbefogadnátok egy...

Ha örökbefogadnátok egy kisbabát, elmondanátok neki, hogy nem a vér szerinti szülei vagytok?

Figyelt kérdés
és miért?
2010. márc. 21. 13:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp el kell neki mondani de csak akkor amikor már képes felfogni..Mert előbb utóbb magától is rájönne.. Iskolába nekünk valamiért anyakönyvi kivonatot is kellett bevinnünk arról h ki szült minket és nem az h ki viseli gondunkat.. Én a helyedben 8 éves kora körül elmondanám neki.. Addig viszont legyen nyugodt gyerekkora..
2010. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondolom, hogy nem akarnám tudni, hogy a szüleim nem az igaziak. Ők neveltek, ha pedig "csak" nevelőszülők, akkor is ők vigyáztak rám =) Szerintem az okozna törést egy gyerek életében, hogy feldolgozza: az igazi szüleinek nem kellett...

16/L

2010. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
27 éves lány vagyok. 10 évesen tudtam meg, hogy 3 évesen örökbefogadtak, mert nem kellettem a szüleimnek. Nem okozott törést, ilyenkor arra kell gondolni, hogy valószinű oka volt, hogy eldobtak. Valószinű szerencsés vagyok, hogy nem intézetben kellett felnőnöm. És a szüleim , meg azok a szülők akik örökbe fogadnak, a legnemesebb dolgot tették, amit tehetnek! És hálás vagyok életem végég nekik!
2010. márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

Ha már lenne közös gyermek a leendő férjemmel, akkor lehet, hogy érdemes lenne elmondani a gyereknek, ha már elég érett felfogású.

Ha nem csecsemőkorában kerül hozzánk, hanem csak 3-4 évesen, akkor igen.

Óriási dilemma, mert lehet, hogy azt gondolná, nem szeretjük annyira, mint a saját gyereket.

Ha lehetőség van rá, lehet, hogy sosem kellene megtudnia.

Viszont ha rákérdez, hogy "anya, akkor én is a te pocidban növekedtem?", akkor az ő szintjén el kell mondani, nem szabad hazudni.


Igen, a nagy kavarodásból végül azt mondom, hogy el kell mondani. De sosem szabad éreztetni vele, hogy őt nem szeretnénk annyira, mint a többi gyerekünket.

2010. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
szerintem el kell mondani, hiszen nagy az esélye, hogy később rájön. pl lehet a vércsoport miatt, ha az nem stimmel úgyis kiderül. elkotyoghatják rokonok(elég egy megjegyzés és a fiatalok máris kombinálnak), talál papírokat róla. bármi más egészségyi kérdés felmerülhet(adja Isten hogy ne), de előfordulhat ilyen is, aminek kapcsán úgy kiderül. vagy születik egy gyereke bármi örökletes dologgal(betegség, ami persze lehet veszélytelen is), miről tudják, hogy családi vonatkozása van. szóval számtalan esetben rájöhet. szerintem az emberek, főleg a tinik hajlamosak azt érezni, hogy becsapták őket, mert így vagy úgy kellett megtudniuk. jobb elmondani, megbeszélni, ettől senki sem szereti kevésbé a másikat.
2010. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elmondanám neki. És azt is elmondanám neki, hogy mennyire szeretem. És pont azért mondanám el neki, mert szeretem.
2010. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lenne olyan, hogy na MOST elmondom, hogy örökbefogadtunk, hanem eleve nem titkolnám ezt. Már az egész kicsi gyerekeknek is mesélnek a szüleik arról, ami pici korukban volt, hát én arról mesélnék neki, hogy mennyire vártam őt, és hogy mennyire boldog voltam, amikor végre megkaptam őt. Pláne, amikor a kicsik elkezdenek arról kérdezősködni, hogy ők hogy jöttek a világra, akkor nagyon jól el lehet ezt mesélni.
2010. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám,hogy te nem anyuci hasában születtél,hanem a szívében,és ha nagyobb lesz,megérti,de éreztetni sosem szabad ilyesmit!
2010. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Kezdettől fogva tudja, mert később nem lesz bizalma bennetek! Lehetőleg sosem hazudjatok neki. Az elhallgatás is egyfajta hazugság.
2010. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
38%
Én nem mondanám el, mégpedig azért nem, mert nagyon fájna, ha kamaszkorában elkezdené keresni a szüleit, másrészt pedig szeretném én is minél inkább elfelejteni az örökbefigadás dolgot és minél inkább úgy érezni, hogy ő a vér szerinti gyerekem. Remélem, értitek.
2010. márc. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!