Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rà a...

Hogyan vegyem rà a volegényem tapintatosan, hogy hasznàljon neha szajvizet?

Figyelt kérdés

Az a szitu,h rendszeresen mos fogat,meg igenyes,ad magara,de mivel dohànyzik,(én is-nem ez a baj) idonként igy is van egy pici szajszaga,ami neha zavaro...

én eleg rendszeresen hasznàlok szajvizet,mert tok jo erzes,h friss tole a leheletem es mar tobbszor javasoltam neki is,h egyszer-egyszer o is hasznalhatja,de mindig elutasitja-akàrmilyen fajta-mondvan,h o nem szereti.. :((

Hogy tudnam megis ravenni finoman,h azert csak hasznalja??


2010. márc. 21. 18:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mit miért? A cigit azért kell lerakni mert egészségtelen. A túlzott szájvíz használata szájrákot okozhat, megváltoztatja a száj természetes ph értékét. A fogmosás naponta többször sem egészséges ( én reggel este szoktam), mivel a fogak kopnak. A túlzott vagy helytelen fogmosás kóros dentinveszteséghez vezethet.
2010. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Félsz tőle?? Nehogymá, ezt ne lehessen megbeszélni.........
2010. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
19:30: Az olívaolaj felmelegítve is rákkeltő. Tény, hogy nem szabad túlzásba vinni, egyébként is mindig a reggeli esti fogmosást ajánlják, ilyenkor lehet mellé szájvizet használni. Vannak külön olyan szájvizek, amik gyulladás után, vagy beavatkozások után ajánlottak (corsodyl), de ezeket hosszú távon nem lehet használni, mert tönkreteszik az ízérzést. A listerin viszont tényleg nagyon jó, de mondom ocsmány az íze, és szerintem drága is, na most egy fogmosás után 20 ml-el kell öblögetni, tehát elég hamar elfogy és ahhoz képest borsos ára van. Szóval, aki megteheti használja.
2010. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
19:34 Igen. És?
2010. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
És ennyi erővel akkor se nem ehetnénk és nem ihatnánk semmit. Lassan nem léteznek nem rákkeltő dolgok. Én rendesen étkezem, de akkor sem tudom elkerülni, hogy ne egyek egy két olyat ételt, amiről ne lenne az mondva/bizonyítva, hogy rákkeltő. (Pedig tényleg nagyon figyelek a táplálkozásomra). Tehát a szájvíz szerintem nem oszt nem szoroz. Ez a legkevesebb, a dohányzástól hamarabb lesz rákos.
2010. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%
Manapság mi nem rákkeltő?
2010. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlem magam többszöri, túlzásba vitt használat. Így érthető, vagy ismételjem magam, hogy világos legyen? ajaj. :(
2010. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted a többszöri használatra kinek van ideje?? Reggel használja, elmegy dolgozni, hazamegy, vacsorázik, fogat mos, szájvíz és alszik. Már az ára miatt sem lehet túlzásba vinni. És mondom a listerinetől semmi baja nem lesz, akárhányszor használja, az erősebb, beavatkozások utáni szerektől már igen, de az is elsősorban az ízérzést fogja elcseszni.
2010. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a sok szájvíz sem segít. Bármilyen termékről is van szó. Szájunk érzékeny nyálkahártyái tele vannak apró sebekkel amelyekbe, ha bejut az alkohol, illetve egyik válfaja, az etanol, az növelheti a szájrák előfordulásnak kockázatát. A fogak többször okozhatnak sérülést a száj nyálkahártyájában amit nem feltétlen érez az ember. Túlzott fogmosás sem ajánlott, mert a fogíny visszahúzódik, illetve a fogak nyaki régiójában látható ék alakú kopást okoz. Ezt a kopást a túl erős és vízszintes irányú fogkefe és a fogkrém polírozó összetevői okozzák. A dohányzásra nem ez a megoldás. A cigiről kell leszokni. Ez a megoldás.
2010. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%
Én ezt komolyan nem értem. Miért okozna az etil alkohol szájrákot?
2010. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!