Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek az anyagi körülménye...

Akiknek az anyagi körülménye nem megfelelő, azok miért vállalnak gyereket? (Tudatosan, tervezve. )

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 19:24
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
91%

A megfelelő anyagi körülmény mindenkinek mást jelent. Alapvetően az kellene hogy legyen a minimum, hogy mindkét szülő rendelkezzen a gyedhez szükséges munkaidovel, legyen biztos lakhatasuk, a jövedelmük elegendő Legyen a gyerek és maguk szuksegleteire, váratlan kiadásokra és Legyen félrevezető minimum 6 hónapra elegendő készpénz, ha esetleg valamelyikük elvesztése a munkáját.

Ehelyett szokott sokszor az lenni, hogy anya munkanélküli, apa kozmunkas, vállalnak egy gyereket, mert addig nem nyomorogtak eléggé, majdcsak jobb lesz.

2015. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
58%
... továbbá azok is előszeretettel vállalnak alap nélkül gyereket, akik a legminimálisabb mértékben sincsenek tisztában a gazdaság működésével, de követelőzni, azt szeretnek. :D Mindegy, ilyenek is kellenek, mert valamire jók. Azt hiszem.
2015. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
34%

1-2 millió simán fél év 1 év alatt megy el ha abból gyerekestül akartok megélni

a 90%ék nem tud önerőböl biztonsági hállot épiteni maga mögé

ezért felesleges társadalmi elvárás a kertes ház meg a fehér kerités

2015. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
34%
Annyira jó ez a topic.. kösz kérdező. Tudod sosem tartottam sokra a szüleimet, de mégis... ahogy felneveltek, ahogy iskoláztattak, ahogy észt, műveltséget és érvényesülési képességet kaptam... pedig lehettem volna olyan is, mint az itt acsargó proletárok. Visszaadtad a hitet a családomban. :D
2015. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
77%

gyedhez szükséges idő.... legyen hova visszamenni dolgozni.... legyen lakás, legyen plusz tartalékba nem tom mennyi kp... legyen ez legyen az....


így alig bírna valaki gyereket vállalni. Én kettőt szültem albérletbe, nem volt gyedem, viszont dolgoztam a kicsik mellett is. Amire mindig mindenekfelett vigyázunk, és az elsődleges az egészségünk. Van eszünk, van szorgalmunk, max váltani kell, mindig boldogultunk. Azóta van kecó, gyerekek más iskolásak. Most is dolgozom, apjuk is, mindig az a kategória voltunk valahogy hogy egy fillér támogatás nem járt (egyedül a gyes, meg most a családi). Szóval se szocpol, se gyed, se egyéb kedvezmények, semmi. Mégcsak ovi se járt, mert hamar vállaltuk a másodikat, és ha van tesó, itt nem vették fel a nagyot se, míg kicsi a másik.


A legtöbb ilyen legyen minden ember szerint mi bolondok vagyunk mert csupaszseggre vállaltunk gyereket. Egyetlen egy dologról mondtunk le pedig: a külföldi utakról. De azokról is csak ideiglenesen, mert fél év múlva már megyünk gyerekestül. Akiknek ugye a vízpart itthon is vízpart, a múzeum az múzeum. Hát igen, kimaradt a disneyland... huha... viszont bicaj roller, mindenféle van, megtanultak sielni, lovagolni kisiskolás korukra... Na bumm albérletben éltünk, most meg öreg kocsival járunk, na és?


majd pont másoknak akar megfelelni az ember. Aki mástól várja a segítséget, annak meg hiába magyarázod, hogy magáról se tud gondoskodni, minek szül. Aki viszont csak nem úgy él ahogy te kedves kérdező, az nem feltétlen felelőtlen. csak mert nem alkalmazott, meg nem kuporgat kétmilla kpt...

2015. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
55%
Milyen karriert építsek abc eladóként? Elárulnád kedves kérdező? Lassan ott tartunk ha nem nyalod ki a legújabb ájfónnal a gyereked seggét,nem is lehetsz jó szülő.Szülni nem a gazdagok kiváltsága.
2015. dec. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nekik más a fontos. mi nem így terveztünk, de a nővérem igen. neki két gyereke van, nekünk csak egy lesz, aki még útban van.:)


ő úgy volt vele, hogy az elsőt akarták nagyon, mindegy, hogy mennyit keresnek, de a másodikkal meg úgy voltak, jön, amikor jön, nem védekeznek. végül akkor jött, mikor a tesóm még 4 órában dolgozott, így 2 évig 40 ezer volt a gyede+csp...


a két gyerek jól elvan együtt, van egy közös kis szobájuk, csak egy emeletes ágy fér bele, de mind együtt alszanak a szülők szobájában a nagy ágyon. nekik ez megfelel. ők jól megélnek, mert a szüleim segítik őket (ahogyan minket is, csak minket nem az éhhaláltól mentenek meg). Meg azt is szokta mondani, hogy nem biztos, hogy egyetemre mennek majd, és így nem fél. mi ettől félünk...:/


28N

2015. dec. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
70%

Ejjj,de szép is lenne,ha mindenki a saját portáján söpörne!

Van,aki a semmire szül,van,aki meg azt hiszi,ha túlbiztosítja magát,nem fog pofára esni!

Problémák és csodák mindig vannak/lesznek!

Az élet nem egy előre eltervezett mechanikus képlet alapján működik!

Mindenki oldja meg a gyerekvállalását,ahogy akarja,én is megoldom az enyémet! Másé meg nem érdekel! Kioktatás szintjén pedig főleg nem kéne beleszólni más életébe!

2015. dec. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, utolsó, hogy nem csak annak a problémája, aki a semmire vállal, hanem mindenkié. A segélyeket azok fizetik, akik dolgoznak, hiszen az o adojukbol kerül minden segély kifizetésre. Lehet, hogy téged ez nem zavar, de engem nagyon. Ne azért dolgozzák már, hogy Oros Dzsenifer nyugodtan születésnapot a 6. gyereket is a putriba, hiszen ott a gyes, a csaladi potlek, ingyenes étkezés oviban, iskolában, plusz ilyen segély, olyan segély.
2015. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
30%

De nem érted,hogy ha zavar téged,ha nem,akkor is be kell tolnod x %-ot a szociális ellátórendszerbe!

Innentől kezdve kár ezen pörögni!

2015. dec. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!