Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti számotokra fontos hogy...

Ti számotokra fontos hogy Karácsonykor együtt legyen a család?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fontos. Eddig minden évben hazautaztam a szüleimhez karácsonykor, de nem volt hangulatosabb, mint bármelyik más napon történő látogatás. Karácsonyfát sem állítanak évek óta. Van egy közös vacsora, és kész. Rokonok nem jönnek, és mi sem megyünk.


Idén a barátommal közösen elutazunk 22.-én egészen Szilveszterig. (Náluk hasonlóan "hangulatosak" az ünnepek évek óta)


26N

2015. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nagyon is.

24.-én szűk család és az egyedül lévő édesapám, másnap pdig kiegészülve húgommal és a családjával. Nem is lehetne szép, ha valaki hiányozna, hisz ez erről szól nálunk.

2015. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 timeamagdolna válasza:

Igen!!! Szülő-gyerek.

Mivel én jelenleg egyedül élek (63N), a Szentestét (dec.24.) egyedül töltöm, amit úgy szoktam mondani, hogy igen, a Szentestét "szűk családi körben töltöttem". Ha nincs szülő, vagy gyerek, akkor inkább egyedül, minthogy sajnálatból, szánalomból, vagy akárcsak jóindulatból egy más családba menjek "vendégségbe".

2015. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Szamomra is nagyon fontos. Nekem még az egyszerű hétköznapokon is fontos hogy tobbszor beszélgessünk es meseljuk el egymásnak kivel mi tortent aznap. Pl a vacsoránál. Ha nem lenne egyutt a csalad karacsonykor nekem az borzasztó lenne. Remelem meg sokaig megtart minket Isten egyutt:)
2015. dec. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

nézd meg :)

[link]

2015. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 geragirl válasza:
Szerintem nagyon fontos. De nálunk idén már nem lesz olyan, mint eddig volt. Tesóm elköltözött Londonba, édesapámmal meg fél éve nem beszélünk, mert neki fontosabb a 18éves k.....a, mint a gyerekei....
2015. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 geragirl válasza:

De legalább itt van kisöcsém, édesanyám, és párom :)

utolsó voltam :)

2015. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos, mert sok családtagommal (akik külföldön vagy messzibb településeken élnek) sajnos csak ilyenkor van alkalmam találkozni és beszélgetni. Ilyenkor mindig sztorizgatunk, eszegetünk, iszogatunk, régi képeket nézünk, minőségi időt töltünk együtt.
2015. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez totálisan mindenki aktuális élethelyzetétől függő.. Más a szituáció, amikor már, vagy még egyedülálló az ember, vagy amikor ifjú házas, kicsi gyerkőcökkel; vagy ha már kirepültek a gyerekek, távolba szakadtak a közeli hozzátartozók, élik a saját életüket; satöbbi satöbbi... minden egyes helyzetben, de főleg életkorban más és más az igény, és mások a lehetőségeink is, így abszolút igazságokat hirdetni nem lehet szerintem ebben a kérdésben, kinek mi a jó, és milyen áldozatokra képes (hajlandó) azokért, akik fontosak számára, leginkább ettől függ...
2016. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kinek, mi számít családnak. Én a családommal már nem szeretek karácsonyozni, mert állandó veszekedés van. Rokonokkal, akikkel amúgy sem tartjuk a kapcsolatot, felesleges erőltetni ez az álszent, kényszer boldogságot és örömöt és kedvességet.
2018. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!