Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,lehet,hogy mellőled nincs is kinek lelépni,azért írogatsz ide ilyeneket??? :-D
2010. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%
Lenne :) csak én nem nyaggatom azzal, hogy mennyit és miben segít a testvérének és a szüleinek. És nem nyaggatom hogy kölcsönadta a bakancsát amit együtt vettünk, vagy ő vette... nagyon nevetséges ám
2010. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%
a PÁROD JOBBAN KERES MINT TE ÉS JOBBAN MINT A SZÜLEI. sZERINTEM TERMÉSZETES, HOGY NEM sajnálja az ilyesmit a testvérétől. Mert neki van, jut rá. Még ha pénzt adna is a tesójának, belefér. Mivel nálad többet keres, te nem fizetsz rá, sőt, valószínűleg terád is többet költ, mint fordítva. Nem hiszem, hogy számolgatná, nehogy többet adjon a háztartásba, vagy nehogy te kétszer zuhanyozz, tévézz, egyél, mint ő. Ha többet keres, akkor talán többet is költ ezekre a dolgokra, amit odaad. Nem mintha ez számítana, de mégis: annál inkább odaadhatja. Még ha te tartanád el őt, akkor is odaadhatná, de mivel erről nincs szó, így feszengenie sem kell emiatt. Nálatok más a szokás, náluk ez, mindkettő normális. Nekik ez a normális. Neked meg az ellenkezője. Ki hogy szokta meg.
2010. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
35%

Igen. Azért szüljük az első gyereket, hogy segítsen a másodiknak, és a másodikat azért, hogy majd támogassa az elsőt, és a harmadikat azért, hogy a másik kettőnek legyen testvére, akire számíthat, és aki számít őrá. Érzelmileg,anyagilag, jóban és bajban.

És hogy nekünk is legyen öreg napjainkra, aki ránk nyitja az ajtót. Nem azért szüljük, hogy menjen Isten hírivel.

2010. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg egy bakanccsal kezdődik,aztán a vége az lesz,hogy mindenkit ingyen szeretetszolgálatnak néz.A saját házában hadd a Kérdező határozza már meg a szabályokat!
2010. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel a lakás kettőjüké, nem csak csak a kérdezőé, így természetes, hogy a párjának is van beleszólása a szabályok felállítására.
2010. márc. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

"egy jól működő családot nem kellene szétszakítani"


Bocsánat, de szerintem mi külön család vagyunk. Ha új család jön létre, a régi mindig valamilyen szinten sajnos szétszakad.

2010. márc. 29. 09:26
 58/61 A kérdező kommentje:

19:24 Köszönöm.

20:27 Ha nem fogod fel, hogy az embert ha közös kasszán, együtt van valakivel, igenis zavarhatja az, h egy rokon folyamatosan kiveszi a részét a javakból, akkor sajnállak. Ha majd a párod osztogatja a közös holmitokat, gondolj vissza erre.

2010. márc. 29. 09:33
 59/61 A kérdező kommentje:
15:09 Két ember együtt van, egy család. Jobb érzésű emberek nem azt számolgatják, hogy ki mennyit keres. Ha én keresnék többet (volt ilyen), akkor sem így lenne. És én vagyok anyagias..
2010. márc. 29. 09:42
 60/61 A kérdező kommentje:

15:13 Azért IS szüljük a gyereket, amit leírtál, de a lényeg a kölcsönösség, amit te is leírtál, akkor most nem tudom, hogy jön ez ide, amikor itt pont arról van szó, hogy nem kölcsönös a dolog.


Utolsó 2 válaszoló: Igen, közösen határozzuk meg a szabályokat, vagyis nekem is van beleszólásom (annak ellenére, hogy a párom többet keres, ha ez nem lenne egyértelmű).

2010. márc. 29. 09:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!