Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Párom tesója fiú, de ez a lényegen nem változtat. Úgy érzi, neki minden jár, mert ő a kicsi (23).
2010. márc. 26. 10:23
 12/61 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez normális.



Azért, mert természetes. Nekik.

Nem a te dolgod. Én is természetesnek veszem, hogy a testvérem használja a dolgaimat. ŰÚgy látszik, az ő családjuk ilyen. Ne szólj bele! Ha atiedet használja, mondd, hogy előbb kérje el.

2010. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:

Akkor hogy kerül hozzátok a tesó?

Mintha azt írtad volna otthon lakik.

Vagy kulcsot kapott?Nagyon zavaros....

2010. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
Ha akar együtt élni, akkor az ő dolga is.
2010. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy közel lakunk és minden sz*rért átjön. Eddig még nem vette el szó nélkül a dolgokat, de sokszor már csak annyit mond, hogy "szombaton elviszem a bakancsodat". Meg hogy a "bakancsunkat", mintha az övé is lenne vagy felesben vették volna.
2010. márc. 26. 10:42
 16/61 anonim ***** válasza:
Amíg a párodat ez nem zavarja, addig téged se zavarjon. Más odaköltözteti a testvérét magához, gondolom az se egy idilli helyzet. Ha a párod engedi, akkor hadd vigye. Lehet hogy a párod csak nagyon jószívű, és miért ne vihetné a bakancsát pl, ha évente csak 2x veszi ő fel? Ha van tesód, átérezhetnéd. Nem elviszi, meg megtartja magának, csak használja. El is tüntethetné.
2010. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:

Az más helyzet.

beszélj a pároddal.

Ha kevés a pénzetek,magyarázd el,hogy nem tudtok másikat venni helyette,ha idő elött elkopik.

Viszont ha ritkán,2-3 havonta kéri el és utánna visszahozza,akkor ne foglalkozz vele.

Igazából elöszőr arra gondoltam,hogy tusfürdőn meg túrórudin megy a harc....

2010. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:

szia! én megértelek. ti egy együttélő külön pár vagytok,

az öcsi, ha átmegy hozzátok, egy látogató családtag semmi más.ismétlem -látogató. és semmi köze a ti holmijaitokhoz.sem a berendezéshez, sem a személyes holmikhoz.

kérdezze meg, hogy vagytok, igyon egy üdítőt max kérjen

kölcsön egy könyvet, aztán viszlát.

erélyesebbre kell venni a stilust és le kell szoktatni

erről a szokásáról.

üdv.

2010. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
89%

Én megértelek kedves kérdező! Megértem azokat is akik azt mondják, hogy a tesónak és párodnak kell ebben egyezkedni, meg hogy segítse a testvérét, meg minden...de szerintem is rohadt idegesítő tud lenni, ha valaki állandóan odajár mindenért és természetesnek veszi, h meg is kapja. Ez egy nagyon gerinctelen szokás.


Kedves válaszolók! Ha itt az oldalon a testvér tette volna fel a kérdést, hogy:"átjárok a tesómhoz meg a csajához, elhozok cuccokat, 23 éves vagyok, nem gáz?"-kivétel nélkül egy élősködő szemétládának titulálnátok és azt írnátok neki, h 23 évesen menjen el dolgozni és keressen magának pénzt... na erről ennyit!

2010. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
12%

úgy tűnik nekem, hogy te laksz az ő lakásukban. hát, ott azt csinálnak, amit akarnak. addig, amíg nem az általad vásárolt cuccot használja, nincs beleszólásod a dologba.

meg egyáltalán: megosztják veled az életüket... kicsit mélyedj el magadban.

2010. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!