Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
11:20 Leírtam világosan, érthetően és magyarul, hogy NEM ÉLEK AZ Ő LAKÁSUKBAN. Miért nem lehet ezt megérteni???
2010. márc. 26. 11:22
 22/61 anonim ***** válasza:

Utolsó, elolvashattad volna a kommenteket is, ők külön élnek, a tesó jön át hozzájuk mindig, mert közel laknak..


Amúgy ez engem is idegesítene, ha ennyire a nyakamra nőne a tesóm éa kihasználna. De ha a párodat nem zavarja, akkor nem tudsz mit tenni.

2010. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

"Ha itt az oldalon a testvér tette volna fel a kérdést, hogy:"átjárok a tesómhoz meg a csajához, elhozok cuccokat, 23 éves vagyok, nem gáz?"-kivétel nélkül egy élősködő szemétládának titulálnátok és azt írnátok neki, h 23 évesen menjen el dolgozni és keressen magának pénzt..."


Ebben biztos vagyok. Na de mindegy. Engem zavar, van, akinek természetes, h a párja tesójával lakik, nekem nem az és még sokaknak nem szerintem.

És igen, nagyon idegesítő, hogy pl. szülinapjára nem tudunk neki mit venni és pénzt ad mindenki (ami gáz) ahelyett, h vennének/vagy ő kérne valami olyasmit, amit tőlünk szokott lenyúlni. De ez fel se merül, ez a szomorú. Nyilván amíg nem tud venni, átmenetileg senki nem sajnálná tőle.

2010. márc. 26. 11:26
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön laktok, akkor nem értem mi a gond. A párod mondja meg a testvérének, amikor látogatóba megy, hogy vegyen saját cuccokat, az övéiről szálljon le. De ha ő nem akar ezen változtatni, te nem sokat tehetsz.
2010. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem ez nem normalis dolog!Vagye meg maganak a holmiket! Egyaltalan ,hogy erezheti jol magat,a nem sajat cipojeben,ruhajaban?Szerintem ez nem normalis mondhattok barmit!Vegyen maganak,persze ha csak evi 1-2szer hasznalan a holmiket akkor gondolom a kerdezo sem lenne kiakadva,gondolom heti rendszeresseggel,sot surubben megy at a srac a cuccokert!Szerintem beszelj a paroddal,hogy beszeljen az occsevel,mert ez szerintem elegge,rossz dolog!en speciel,orulok a sajat cuccaimnak,de nem hasznalanam masoket,enis szegeny vagyok,de inkabb hasznalom a lyukas cipomet,addig amig nem tudok venni masikat,minthogy valaki maset,pl a tesomet kunyeraljam el es jarjak a nyakara,es vigyem a holmijat,mintha valami kirakodo vasarba mennek!22/L
2010. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
bocsi****hasznalna a holmikat!
2010. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
Ha téged zavar, akkor a párodnak igenis foglalkozni kell vele, mert a közös élet lényege, hogy mindketten jól érezzétek magatokat, és együtt hozzatok döntéseket. Ha téged bármi zavar, és csak nyelsz, akkor rá fog menni a kapcsolat.
2010. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
80%

Szét kell bontani az eseteket:

1. A párod holmija

A bakancs a párodé, azt csinál vele amit akar! Ha közösen vettétek is, ő kapta. Ha úgy tetszik, odaadja újonnan az első hajléktalannak..max. legközelebb csak egy olcsó tornacipőt veszel neki ezek után.

2. közös dolgok:

Ha a közös használatotokban levő DVD-t viszi el például, akkor te mondhatod, hogy testvéred lehet hogy odaadta, de az enyém is, és én nem adom oda. Akkor gondolom az öcsi leteszi.

3. Családi kassza

Ha vesztek valami drágát, beszéljétek meg, meddig kellene tartania, pl. egy bakancsot két évre vesztek, stb.

Ha közös a pénzetek, és abból a párodnak vesztek valamit, kikötheted, hogy csak úgy szánsz rá pénzt, ha nem adja kölcsön senkinek, ez a feltétele a vásárlásnak.

4.A párod kapcsolata a testvérével.

Ha erről van véleményed, elmondhatod a párodnak - nagyon tapintatosan! De én nem ajánlanám, hogy beleszólj, főleg nem negatív irányba. Inkább örülj, hogy a párod jó testvér, és nem irígy természetű. Biztos ezt is szereted benne.

Nyugodj meg, biztosan az öcsi is ugyan olyan melegszívű, és ha már jól fog keresni, nem fogja elfelejteni, hogy milyen jó testvére van. Pl. ha gyerekeitek lesznek, biztosan sokat fog velük törődni, és bőkezű nagybácsi lesz.


Ha csak úgy beleszólnál, hogy használják a tárgyaikat, azzal csak keserű szájízt szülnél, és téged néznének anyagiasnak vagy irígynek. És aztán titokban adná oda a cuccát.


Nem mindenkinek olyan fontosak a tárgyak, vagy a tulajdon, lehet, hogy a párod valóban szívesen adja az öccsének a holmiját. Lehet, hogy ez több örömet szerez neki, mintha új állapotban a szekrényben állna az a cucc.

Te meg adj oda ezt-azt a húgodnak, hogy fennmaradjon az egyensúly!

2010. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
80%

"úgy tűnik nekem, hogy te laksz az ő lakásukban. hát, ott azt csinálnak, amit akarnak. addig, amíg nem az általad vásárolt cuccot használja, nincs beleszólásod a dologba.

meg egyáltalán: megosztják veled az életüket... kicsit mélyedj el magadban."


Ez a leggusztustalanabb felfogás, amit mondhat valaki, már ne is haragudj! Még ha úgy is lenne, hogy egy lakásban laknak (bár olvashattad, hogy nem úgy van), akkor is aki oda költözik, annak meg kell húznia magát? Mindent amit közösen vesznek (egy kasszából) az jár a tesónak is??? Akár a szobájuk közepére is csinálhatna, mert ŐK költöztek oda???? Egyre több a fiatal sztem aki így tudja csak megoldani a lakáshelyzetet, de évekre kussoljon, mert ő csak megtűrt személy???

2010. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
72%

Lehet csak azért látom így,mert a mi tesóink nem gyakran élnek ezzel a lehtőséggel,de ha bármelyikük átjön(akár páromé,akár enyém) akkor én mondjuk "elvárom",hogy érezze otthon magát.Ez vonatkozik mindenre kajától a számgépig.,mi is külön háztartásban élünk,de ha az én szüleimhez megyünk,vagy a párom szüleihez,ott is használhatunk mindent,mintha a miénk lenne.Kinyitom a hűtőt,szekrényt,amihez éppen kedvem van.Szerintem a testvéreinket is megilleti ugyanez,ha nálunk vannak.

Szerintem ez "neveltetés" kérdése,valakinél természetes valakinél nem.Az a para,hogy ti "máshogy nevelkedtetek" ezen változtatni meg már nem tudtok.Max megbezsélitek és mindketten engedtek valamennyit.

2010. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!