Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

Úgy veszünk meg bizonyos dolgokat, hogy a páromnak nem pont jó méretben, mert az öcsire is jó kell legyen (nem pont uganakkorák).

Tudom, áldott jó lélek a párom, és remélem, h (ha eddig nem is vettem észre), az öcsiben is van ebből valami, amit ki is fog majd mutatni nekünk. Köszönöm, akik eddig válaszoltak!

2010. márc. 26. 11:38
 32/61 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél TE jó sok ruhát ajándékba a párodnak, ami csak rá jó méretben! :)))
2010. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom de én nem értem miért zavar hogy jóban vbannak és oda ad neki ezt azt nem neked kell utána hordanod a cuccokat nem a tiédet viszi. Gondolom ők igy szokták meg. Nekem 4 tesóm van már mind felnőttek vagyunk de teljesen természetes hogy mindenben segitünk bárkinek bármi kell. Közel lakunk egymáshoz igy pl egy fűnyiró van és kölcsön adjuk meg sok mindenből ami drágább ritkábban használatos dolog.egy van ötünknek. Egymás gyerekei ha átjönnek ugyan olyan mintha otthon lennének stb. Örülök hogy ilyen jó családom van a szüleimtől is ezt láttam hogy a testvéri szeretet segitség nyújtás nem addig tart még együtt lakunk hanem életünk végéink mert a párunkkal bármi történhet de a testvérünk jóban rosszban a testvérünk marad. A szüleim elég idősek de pl a mai napig apum testvéréékkel együtt szentestézik az egész nagy család és ők is elkérnek egymástól ezt azt.
2010. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
73%
Ez baromság, hogy amíg a párját nem zavarja, addig ő kussoljon. Ha a bakancs elhasználódik ,akkor újat kell venni, ergo a párja a közös kasszából fogja elvonni, vagy a sajátjából, de akkor meg nem jut olyanra amit mndjuk közösen csináltak volna.Ez a kassza ügy egyébként is kényes dolog, és azért értem meg maximálisan a kérdezőt ,mert az én férjem is ilyen, pontosabban az öcccse nem kér, nem lakik itt, de pl teljesen természetesnek vette, hogy nem száll be benzinpénzbe, mikor ő és a férjem hosszú évekig egy helyre ( messzire) jártak munkába. A férjem fizette a jogosítványát a szakmájához kellő kezdő cuccokat ( anyósomék alkoholisták). Valahol érthető, mert szerencsétlenen ki segítsen, ha nem az egyszem bátyja, de most már saját lábra állhatna. Én ezt úgy oldottam meg ,hogy egy alkalommal pénzhiányba kerültük, mert az öcsi mobilnettel olyan helyen netezett, hogy 80 rongy lett a számla. Mivel hűségidős volt, kapott kedvezményt, de így is 20 rongyot kellett befizetni. Ez pont olyan időszakra esett, hogy haza tudtunk volna menni, és a 20 rongy kellett volna benzinre. Hát nem lett tankolva, én meg összepakoltam és felültem vonatra ( én majdnem ingyen utazok) és hazautaztam egymagam. Ez jó lecke volt, sajnos más megoldás nem jutott eszembe.
2010. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

"mindenben segitünk bárkinek bármi kell"


Ez nagyon jó lehet, meg az egész tetszik, amit leírtál. Csak nálunk a kölcsönösség hiányzik. A szülők se várják el az öcsitől, h 200 Ft-nál többet áldozzon a születésnapunkra, tőlünk meg elvárják a többezres cuccokat.

2010. márc. 26. 12:16
 36/61 A kérdező kommentje:
12:02 Igen, látom, Te is átél(t)ed ezt. Pontosan erről van szó. Nem tizenéves már, hogy ne tudna önállósodni. És itt még a szülők is segíthetnék őt, ha akarnák és nem tőlünk várnák ők is az öcsi segítését.
2010. márc. 26. 12:19
 37/61 anonim ***** válasza:
0%

"Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, "

Hát szerintem ebből jött le, hogy egy háztartásban éltek a szülőknél, mert semmi konkrétumot nem írtál. És abból, hogy úgy használja a tesód szekrényét, mint a sajátját. Ez nem oldható meg a szomszéd kerületből, faluból, utcából.

Én is így értettem, hogy a szülőknél laktok.

2010. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, hamarabb írtam, mint elolvastam volna az összes hozzászólást. Most már világos, hogy külön laktok.

Kérdeznék: Ti, illetve a párod, sokkal többet keres mint a szülők? A párod sokkal többet keres mint te? A párod továbbtanulását a szülei fizették? (Ha esetleg egyetemre, főiskolára járt.) Ha igen, és így kapott jól fizető állást, akkor a szülők joggal várják el szerintem a segítséget, ha még az öcsi tanul. Tudod te hogy mire elég 30.000 Ft? Neked nem az számít, hogy felköszönt? Figyelmes hozzád? Hanem az ajándék értéke? Én úgy látom, hogy te nagyon is anyagias vagy. Hidd el a testvérek közötti jó kapcsolat sokkal többet ér, mint egy-egy ruha, cipő. Lehetsz még te is rászorulva a sógorodra. Akkor esetleg hogy fogod az önzetlen segítségét elfogadni?

Az utolsó voltam.

2010. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
A párom jobban keres, mint a szülők, de ez valahol így igazságos, mert nekünk még ezen a kis lakáson kívül nincs semmink, nekik meg van családi házuk, kocsijuk, felnevelték a gyerekeket, ami nem kis pénz. Nekünk erre kell gyűjtenünk. Ők sem szűkölködnek mondjuk.
2010. márc. 26. 12:56
 40/61 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon röviden válaszoltál, és csak egy kérdésre. A párod azért keres többet mint a szülők, mert őt taníttatták? Jobb állása van, mint a szülőknek? Tehát nem azért keres többet, mert gyűjtögetnie kell, hanem mert a szülők megadták a lehetőséget a továbbtanulásra.

És te mennyit keresel a párodhoz képest? Körülbelül ugyanannyit, vagy kevesebbet? Vagy sokkal kevesebbet? Vagy esetleg nem is dolgozol? Csak beosztod a párod fizetését?

2010. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!