Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Taníttatták, igen. A tesója is tanul ugyanúgy. Én is dolgozok, kevesebbet keresek, mint a párom, de nem azért, mert lusta vagyok vagy nem tanultam. De szerintem egy házasságban nem az kéne a téma legyen, hogy ki mennyit keres.
2010. márc. 26. 13:17
 42/61 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:13


Ezeket a kérdéseket teszed fel a kérdezőnek és még őt állítod be anyagiasnak? Inkább ne válaszolj, kérlek!

2010. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Nekem is pont eszembe jutott ez, csak nem akartam kötözködni.
2010. márc. 26. 13:30
 44/61 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan azért tettem fel ezeket a kérdéseket, hogy rávilágítsak arra, hogy mi a problémája. Vannak családok, ahol természetes, hogy ott és akkor segítsünk egymáson amikor arra szükség van. Mivel a szülők kevesebbet keresnek, mint a párod, amíg két gyereket taníttattak igencsak leterhelte az anyagi lehetőségüket. A soraidból kitűnik, hogy nem sorban álltak segélyért, hanem dolgoztak, hogy megteremtsék az alapokat a gyerekeknek a továbbtanuláshoz. Mivel már a párod kész felnőtt, jól keres, jól esik nekik, ha egy kicsit besegít, hogy könnyebb legyen nekik, hiszen nem lesznek fiatalabbak az idő múlásával. Engedd, hogy a párod jó szívvel támogassa a tesóját, és akár a szüleit is. Hiszen már jó úton vagytok, dolgoztok, lakásotok van. Könnyítsétek meg a szülők dolgát, és higgyétek el, a jó hozzáállás viszonzásra talál, ha nem is azonnal.
2010. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
78%

Már bocsánat!! Az első gyereket azért taníttatjuk, hogy a kisebbiknél besegítsen? ne beszélj már hülyeségeket! A második gyereket azért vállaljuk, hogy majd az első segít neki, ha kitaníttatom... A szülőnek meg sztem az a feladata, hogy a legjobb tudásával felnevelje, majd ELINDÍTSA a gyerekeit az életben. Mert mindenki volt gyerek, eltartották, taníttatták stb(jobb esetben) és majd lesz belőlük szülő, akinek ugyan ez a feladata. Az, hogy egy gyerek meghálálja a felnevelést, az badarság, annyit vissza soha nem fog tudni adni, mint amit kapott, majd bizonyíthat a saját gyerekénél. Egyébként meg nem hiszem, hogy egy 23 éves embernek annyira idősek a szülei, hogy most már csak magukkal kellene, hogy foglalkozzanak, pláne, ha az még tanul. őt is taníttassák ki, mint a bátyját, keressen jól, tartsa el magát. vegye meg magának a drága bakancsot.


Az, meg hogy ajándékokban ekkora különbség van, igenis számít, főleg ha kikényszeríti a drága ajándékot!

2010. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani de ahogy igy látom az irásokat még mindenki azt nem mondja h igazad van és ez igy nem helyes semmit nem kellene neki adni addig úgy sem nyugszol csak mondod a magadét. Szóval ha ez annyira bánt legközelebb ha oda megy mond h nem kap semmit ne azért járjon oda. aztán majd meglátod mit szolnak hozzá.
2010. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:
Najó. Nem addig mondom, csak kiegészítem, mivel nem láttok bele a helyzetbe és ha valami olyat ír valaki, ami durva, akkor arra reagálok.
2010. márc. 26. 16:02
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 13.59-es: Nagyon eltúloztad. Én egyáltalán nem ezeket írtam le.

A kérdéseket pedig azért teszik fel, hogy válaszoljunk rá. Éppen azért, mert sok ember több szempontból látja a dolgokat, már csak azért is, mert több korosztály van fenn az oldalon.

És a véleményem az, hogy egy jól működő családot nem kellene szétszakítani egy kívülről érkezőnek. A párodat úgy szeretted meg, amilyenné nevelték, amilyenné formálódott a jelleme. Nem kellene erős ellentéteket szítani a testvérek, és a szülők és a párod között.

2010. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Ne is foglalkozz a rosszindulatú hozzászólókkal,itt bőven akadnak olyan emberek,akik a név,és -arcnélküliséget kihasználva csuklóból a torkodnak ugranak,de arra már nem veszik a fáradságot,hogy elolvassák,mi a tényállás.Aztán,amikor kiderül,hogy nem is nekik volt igazuk,akkor újra támadnak,hogy ne tűnjenek annyira bénának.Nem érdemes törődni az ilyen emberekkel,ezek csak azt lesik,hol köthetnek bele a másikba!


A kérdésedre válaszolva: beszélj a pároddal,és finoman mondd el neki,hogy idejében szeretnéd megakadályozni,hogy öcsike elszemtelenedjen.Mondd el neki,hogy nem akarsz rosszat senkinek,nem akarsz konfliktust,és nem vagy anyagias,csak attól tartasz,hogy ebből rendszer lesz,és végül már a közös dolgaitok is kárát fogják látni.Ha ezt a párod nem érti meg,az öccse szemébe is megmondhatod,hogy ebből nem kéne rendszert csinálni,mert kis dolgokkal kezdődik,aztán a végén elszalad vele a ló.A saját házatokban elvileg még Ti diktáltok,s Neked is ugyanúgy közöd van az ilyesmikhez,és beleszólásod van az ilyen dolgokba,mivel ez Téged is érint.


Különben meg,ha másnál laknának,akkor is joggal bántaná a Kérdezőt ez a dolog.Ne csináljunk már úgy,mintha mindenkinek joga lenne őket kihasználni,és szemet kéne hunyniuk más szemtelensége felett!A szemtelenségből egy idő után pofátlanság lesz,és azt szerintem nem kéne megvárni.


Gondolom,most majd jönnek az okostojások,és elmagyarázzák,miért nincs igazam... :-D (Főleg a 66%-os,egyem a lelkét!)

2010. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
21%

Nem is értem, egy nyamvadt bakancson tépi a száját, meg pár cuccon ami a pasasé, komolyan mondom nevetséges. Majd akkor szólj be, ha a barátod millákért vesz kocsit az öcsinek, neked meg biciklire se futja, na akkor jogos lesz a pampogás.


Egyébként nyugodtan rágd a fülét a pasasnak, remélem hamar lelép egy ilyen pénzéhes nőcske mellől.

2010. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!