Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tudok utána jarni, hogy...

Hol tudok utána jarni, hogy valaki volt-e már házas és ha igen akkor ki volt az?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni az egyik ismerősömről hogy volt -e házas. Elvileg nem az de nekem nagyon gyanús ( nem részletezem ) Van valami hivatalos intézmény ahol ezt kideríthetem ?

2016. jan. 12. 21:31
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
78%

Most nem azért,de neked nem teljesen mindegy hogy volt-e házas és ki volt a férje?!

Csak nem meg keresni akarod az illetőt?! Kajak mint 1 tini

2016. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
95%

"A fiam a szerelmem"

Ebben a kontextusban így ez elég beteg,de láttam nem csak én gondolom így.

A szerelmesek az esetek többségében szexuális kapcsolatban vannak, gyerekre "szerelmem" kifejezést használni,ezért több mint bizarr.

Egyébként ha így neveled - beírásaidból jól kirajzolódik a jellemrajzod - jó úton haladsz,hogy a gyereked egy tipikus "anyja majma" legyen,mert te majd előírod,hogy kivel járjon,ki lesz számára a megfelelő házastárs,sőt a jellemedből azt is kinézem,hogy majd tartod a gyertyát nekik az ágyban...

Bocsi de a gyomrom forog ettől. A gyerek nem a te tulajdonod,hanem önálló személyiség,aki,hogy ha így haladsz egy önállótlan tutyimutyi lesz,mert majd anyu előírja hogyan és kivel élje az életét,továbbá azt is,hogy mit csináljon.

Te leszel az a tipus,akiről az anyósviccek szólnak és a menyed - már ha lesz - gyülölni fog és ide fog kérdést kiírni,hogy "az anyós mindenbe beleüti az orrát,nem élhetjük az életünket,mit tegyek?"

A kérdésről: többen megválaszolták de úgy látom nwm jutott el az agyadig,hogy nincs jogod belekutakodni a nő múltjában és személyes adataiba.

Ha fennáll a férjednél a pszchés betegség a bíróságtól kérheted hogy jelen lehess a láthatáson. Ezt valószínűleg jogerős végzéssel engedni fogják.

Úgyhogy ez pocsék ürügy,hogy szimatolj valaki múltjában...

És ha már teljes őszinteség: a hideg ráz az ilyen önjelölt 3/3 as ügynököktől,mint te. Szerencsére nekem nincs ilyen a környezetemben,mindenki a maga dolgával törődik és én is így teszek,nem mások után szimatolok és kutakodok a múltjukban.

2016. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezi, mar jo sok hasznos tippet kaptal, es gobdolom neked is gyanus lassan, h senki sem all a partodra, szoval talan legalabb felulvizsgalhatnad a gondolkodasmododat. Az alabbi lehetosegk mar felmerultek benned, h

- lehet h a ferjed tudja, h volt hazas, csak neked nem mondjak el, pont azert mert tudjak, h jelenetet rendeznel, es oszinten amugy sem erint teged

-lehet, h a ferjed sen tudja, mert a ferfi verte, vagy egy hazassagszedelgohoz ment hozza vagy barmi, ami miatt a rovid hazassagot melyrol hanar kiderult, h nem igazi, nem szamitja

-egyhazilag hozzament valakihez, de mivel nem hivo, es varoshazan nem eskudott, nen erdekli a dolog, nem tartja hazassagnak

-beoltozott menyasszonynak egy fotozas kedveert

-koszoruslany volt egy eskuvon, neha azok is eleg menyasszonyosan neznek ki

- ha valamj miatt ugy erzi,h titokban akarja tartani, akkor megkerne a fotost, h szedje le a kepet


Nekem a legvaloszinubb, h csak neked nincs az orrodra kotve.megis h tortent? H megkerdezted, na es volt e mar az uj csajod hazas? Erre a ferjed ravagta h nem es kesz.ennel melsebben semmi jogod belemenni szoval bsrmilyen tovabbi beszelgetes mar eleve tullott a celon reszedrol. Szallj mar ki az eletukbol.nem tole felted a fiad hanem a ferjed miatt akkor ellene szerezz papirt h nem lathatja a fiad nelkuled. Az aktualis nonek semmi koze a fiad apai lathatasahoz


Masik, h a fiadba szerelmes vagy? Szexualisan is kivanod? Az a szerelem, beteg dolog a sajat vagy barki kolkebe szerelmesnek lenni. Vagy csak nem tudod mit jelent ez a szo. Meg 10ev es ra fogsz jonni, h egyoldalu a vobzalom es a fiadnak igazi szerelme lesz akkor majd rajossz h nem a te tulajdonod es nem viszonozza a beteg erzeseidet.nyilvan szereti az ember a gyereket,rettenetesen szereti, de nem szerelmes bele.azt akarod h egesz eletedben veled eljen es teged tegsen boldogga? Ilyen asnyamasszony katonajat nevelsz? Azt ugye tudod, h fiuknak eleve nehez ha apa nelkul maradnak gyerekkent, es kell nekik egy ferfi minta. Ha te nem tufatositod benne, h te az anyuka vagy es nem apja anyja egy szemelyben akkor megnyomoritod egy eletre es egy papufs lesz...mar ha kozelebb engedsz noket.szegeny kisfiu

2016. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:
Számomra a szerelem szó azt jelenti hogy valaki fontosabb az eletemnél,Ő az első és legfontosabb minden és mindenki előtt. Mindent ami tőlem telik biztositok Neki. Az Ő érdekeit tartom szem előtt. A szexuális vonzalom természetesen nem tartozik bele. Jól is nézne ki a világ ha mindenki szerelmes lenne abba akivel szexel...A jelenlegi világ erkölcsi normái nem ezt mutatját,lásd 1éjszakás kalandok...Természetesen lehet / van olyan hogy valakihez egyszerre vonzódsz,kívánod testileg és közben szerelmes vagy ,ez a párkapcsolat és akkor máris nem szexelsz hanem szerelmeskedsz. Gyermek esetén egyértelműen nem a testi hanem a lelki szerelemről van szó. Szép is ez a magyar nyelv :)
2016. jan. 13. 17:33
 35/57 A kérdező kommentje:
Jah és Hozzáteszem az (ex) férjem is amikor éppen nem hullámvölgyben van akkor Szerelmemnek hívja a fiunkat.
2016. jan. 13. 17:59
 36/57 anonim ***** válasza:
92%
Nem abba vagy szerelmes, akivel szexelsz,de idealis esetben vonzodsz szexualisan ahhoz, akibe szerelmes vagy. Hozza tartozik.
2016. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
4%

Furcsa nekem a sok hozzászóló hozzáállása. Tudjátok miért? Titeket nyugodt szivvel engedtek el gyerekkorotokban valakivel/valakihez?

Kétlem hogy ti mind abban az időbe születettek volna, mint ami megy manapság, hogy "menjen a gyermek, nevelkedjék az utcán", meg az élet iskolájában...

Szülőként én is félteném a gyermekem, és ez egy természetes dolog az életben.

Én azt furcsállom, hogy nektek nem az, de gondolom akik hozzászóltak azt se tudják mi a szülő jelentése...

Főképp a "fiam a szerelmem" kijelentésre... az egy kicsit ütött...


Na de kinek a pap kinek a paplan.

Engem is féltett gyerekkoromban édesanyám nagyon, nem engedett el bárhova bárkivel. Na ebbe is tessék belekötekedni meg "hűűűűű"-zni, meg szidjátok csak anyámat mennyire sárkány volt emiatt :))))


Megsúgom: 22 éve él boldog házzaságban ilyen magatartással, na ezt kapjátok ki! :)

2016. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó te totálisan kifacsarod a hozzászólók véleményét,és látszik,hogy magát a kérdést sem jól értelmezed, de mindegy, légy abban a naiv együgyü hitben,hogy te aztán most jól kivágtad a rezet,ámbár a hozzászólásod abszolút nem releváns,de sebaj...

Segítek:itt alapvetően nem az elengedés a téma,hanem az,hogy a kérdező kutakodni akar egy ember privát adatai és személyes infói között,amelyhez az égegyadta világon semmi köze!

2016. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is disszonáns,ha gyerekre használják a szerelmem kifejezést. Ismerőseim között is van ilyen,a hátam borsózik ahogy mondja neki. Hozzáteszem elég bugyuta,végtelen eccerű emberekről van szó.

Szeresse a gyereket persze,de a "szerelmem" hááát.... A szerelmesek kifejezéskor az ember 2 felnőttre asszociál,akik között nemi vonzódás van.

Az meg csak nekem antipatikus,ahogy a Kérdező olyan végtelen lenézéssel beszél a férje depressziójáról?!

Tudod bogaram,valaki nem úri kedvében lesz pszichiátriai beteg vagy depressziós. Tud az olyan kemény lenni,hogy totálissan maga alá gyűri az embert! És ez nem úgy gyógyul,hogy bemész a patikába egy receptért! Talán lelkileg segíteni kellett volna a férjedet,így nem más nő karjába keresett volna vigaszt! De még ez nem elég,esélyt sem adsz neki a változásra,hogy boldogabb legyen,beletrollkodsz és nyomozol az új párja után!

Ez nem a gyerekről szól az hogy őt belekevered csak téged minősít!

Amúgy hidd el,másnak is van gyereke,egészséges körülmények között neveli és nem burokban különféle egyéni konspirációs ötletek adta nonszensz kutakodási mániával!

Más is felméri az óvodát ahová iratja,de nem hivja A Cia-t,hogy az óvoda összes dolgozóját lenyomoztassa!

Úgyhogy enyhe kifejezés hogy furán gondolkodsz,de az tuti hogy ha én lennék az a bizonyos nő és rájönnék arra hogy kutatsz és szimatolsz a múltamban,akkor megtenném a szükséges jogi lépéseket.

Sokan írtak véleményt,de látszólag el sem olvasod,csak szajkózod a magad lemezét,hogy miért szerelmed a gyereked.

ALAPVETŐEN EZ SZÍVED JOGA,AZ VISZONT NEM,HOGY VADIDEGEN NŐ MÚLTJÁT KUTATOD!!!

2016. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
8%

Az alábbi szöveggel én abba is hagytam a reagálást. Akit érdekli olvassa el, és kicsit gondolkozzon el rajta.

Köszönöm! :)


Érdekelne, mi az amit szerinted félreértelmeztem?


Bár elsősorban azt tisztáznám: a kérdezőt azt érdekelte, hogy utána tud-e nézni xy házasságának.

Szerintem erre a válasz egy sima igen vagy nem.

Erre sokan jöttek a nagy baromságokkal, a kifacsart válaszokkal, a totál felesleges mondanivalókkal.

Miután kiderül kinek a házassága érdekelné, mindneki elkezdte szidni mint a bokrot. Miután kiderült hogy csak a gyerekét akarja védeni, meg mégszörnyűbb személy lett.


Vannak édesanya ismerőseim, és vannak érdekes felfogások/mutatások. Van aki csak szóban szereti és félti a gyermekét, van aki hangoztatja, de annál úgy is van.

Nem tudom hogy te anya vagy-e vagy sem.

De ha igen, lenne feléd egy kérdésem: félted te azt az egy szem, vagy több gyermeked?

Kétlem, hogy a válaszod nem lenne.


Ennek tudatában, te bárkivel csak úgy ni elengednéd? Kétlem.


Bár ebben az esetben inkább azért támadták a kérdezőt mert hirtelen kiderült, hogy a volt férjének az új nője. Hoppá! Akkor már egyből irigy féltékeny meg babámfa*za.

Nem én vagyok a naiv. Korántsem.

Hanem mindazon hozzászólók akik azt hitték, hogy a ezzel féltékeny meg a többi.

Közben az a nagy vétke hogy gyanús neki a hazugság meg a titkolózás.


Lehet hogy direkt nem akarják neki elmondani. Benne van a pakliban. De mikor már xy idegenhez elküldjük a gyerekünket, csak akarjuk tudni mi fán terem.

Bár most ha férjnél is van/volt az illető, akkor mivan?


Mindenesetre a kérdezőt a titkolózás zavarja.

Ezt senki nem vette észre.


Végsősorban hogy a kérdést is tudjam értelmezni (ami vicces, mert kb csak az első pár hozzászóló tudta értlmezni), arról szólna hogy szüksége lenne az adott infóra. Ennyi.

Beleszólást az életébe nem kért.

Mégis össze vissza támadták.


Csak le akartam irni a véleményem.

Köszönöm, hogy elolvastad.


További szép napot,

x

2016. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!