Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Azt...

Mit tennétek a helyemben? Azt hiszem már döntöttem, de kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy mit tennének a helyemben.

Figyelt kérdés

A nagy helyzet az, hogy mindig is együttéltünk a keresztszüleimmel, azok gyerekeivel, én, és anyu, mint egy nagy család. (apu nem él velünk, hagyjuk is ki a dologból) anyukám viszont 2 éve meghalt, úgyhogy most tul.képpen a keresztanyám nevel. viszont a keresztanyám borzasztóan maradi, fásult nő :S Az még komolyan a kisebb baj, hogy még életemben nem mehettem el buliba (21 vagyok), gólyabálba se, de még a szilveszterből is balhét csinált, amit az unokabátyáméknál töltöttem, csak azért, mert a pasim is ott volt, és mert együtt aludtunk (hozzáteszem: tudja, hogy már 3 éve nem vagyok szűz). azon is túltettem már magam, hogy nem engedi, hogy a pasim itt aludjon, vagy én nála (a szexet meg tudjuk oldani másképp is) de magánéletem egy szem sincs! akkor ront be a szobámba valamelyik családtagom, amikor akar. a leveleimet felbontják, ha netezek, simán belekukucskálnak, hogy mit nézek. még a fürdőszobába is bejönnek kezet mosni, mikor épp fürdök (mondván, hogy ők tettek tisztába, látták már, minek takargatom). az életem abból áll, hogy elmehetek suliba, és hazajöhetek. szerintem ha megemlíteném, hogy az egyik csajjal még beülnék egy kávéra, totál kibukna. szóval suli után rögtön haza... ha találkozok az egyik barátnőmmel akkor az a baj, hogy mért nem tanulok, mért nem az unokatesóimmal játszok, stb. ha meg épp sokat tanulok akkor meg az a baj, hogy nincsenek normális emberi kapcsolataim, nem barátkozok, stb. (hozzáteszem neki sincs barátja, csak munkatársa, akivel néha elnyalnak egy fagyit) ezenkívül tisztaság mániás (de szó szerint ám!)nála a felmosás pl. abból áll, hogy ugyanazt a kb 3 nm területet a lakásban 3szor kell felmosni (egy vizes, egy félig vizes, és egy száraz ronggyal) szóval nem normális. ha viszont nem úgy csinálom, ahogy ő akarja, hanem úgy mint egy ép eszű ember, akkor elhord mindenféle koszos k.rvának, meg hogy így soha egyetlen férfinek se fogok kelleni, ha ennyire rendetlen, koszos vagyok, meg hogy különben is, gyereket se szüljek, mert azt is képtelen lennék felnevelni! Ezek mellett már csak hab a tortán, hogy amikor itt van nálunk a barátom (már 1 évesek leszünk lassan) de nem csukhatjuk be az ajtót, mert akkor tuti nem dugunk, sőt, még együtt (ruhában!) sem fekhetünk az ágyban, mert úristen, mi lesz, ha a gyerekek meglátják... :S és arról már nem is beszélek, hogy sminkelnem sem szabad magam (mert mindenféle festett k.rvának elhord), vonaton felkenem a korrektort (csak annyira festem magam, hogy sötét karikás mindig a szemem, és azt eltüntetem) és mielőtt belépek a kapun, letörlöm.


Most így hirtelen ezek a panaszaim. Mindezt viszont elég nehezen bírom. Azon gondolkoztam, hogy mi lenne ha elköltöznék (albérletbe valakivel, vagy a barátommal összeköltöznék) elég sok pénzt kapok (árvasági, meg ösztöndíj) majdnem fedezné a havi költséget, ha nem egyedül bérelnék lakást, szóval a pénz nem akadály. viszont! a keresztanyám idegei elég labilisak. azt hiszem dupla adag antidepresszánst szed, és még így is olyan kitörései vannak... meg szinte naponta hajtogatja, hogy öngyilkos lesz, nem bírja tovább. tény, hogy egy 8 fős család összes gondja kb. az ő vállán van, és keveset alszik, sokat dolgozik, de erről nem tehetek. viszont ha elköltöznék, úgy érzem az lenne az utolsó döfés számára, és valóban öngyilkos lenne. ezt viszont egyrészt azért vállalnám nehezen, mert akkor végülis miattam lenne öngyilkos, az én lelkemen száradna a halála, és ezt nem szeretném. másrészt pedig elvileg hálával tartozok neki, mert mindvégig nevelt, szeretett (mert számára mindez amit velem művel, és amit én ki nem állhatok szeretet), anyagilag bőségesen támogatott, anyut pedig 6 éven át gondozta, megfizette neki a legdrágább kemoterápiákat, kezeléseket is...


Ebből az ördögi körből pedig egyenlőre úgy próbálok kibújni, hogy csalok az órarendemmel (ő úgy tudja, hogy mindennap 10- fél 7ig óráim vannak, holott csak 4ig, a hátralevő részben a barátommal vagyok). viszont egyrészt: hazug embert hamar utolérik... másrészt: attól még hogy a barátommal való találkozást meg tudom oldani, az élet többi területén nincs semmi szabadságom. Jézus, a múltkor még abba is beleszólt, hogy mért nem eszek nagyobb falatokat! :S szóval két út maradt. vagy kijárom így a sulit (ami még 4 év) és közben ott csalok, ahol csak tudok, és majd kiélem, bulizom, stb magamat, amikor már dolgozok (mert kijelentette, addig nem költözhetek el, amíg be nem fejeztem az egyetemet) vagy elköltözök, és ezzel vállalom a kockázatot (aminek kb 99% az esélye), hogy öngyilkos lesz...

bocs hogy ezzel untattalak titeket, de már az is jól esett, hogy kiírhattam magamból. külön köszönet annak, aki volt olyan bátor, és végigolvasta :D megköszönném, ha megírnátok, ti mit tennétek a helyemben.


2010. márc. 28. 16:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöznék,ha tudod fizetni a dolgokat,és adagolnék mellé egy jó nagy adag hablaty dumát,hogy ez az élet rendje,de ettől te még ugyanúgy szeretni fogod,jól fogsz tanulni,bebizonyítod,stb.Előbb-utóbb úgyis el akarsz költözni,akkor ugyanez a probléma fog előjönni.Az adagolást meg szépen lassan,hogy megszokja a gondolatot.
2010. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Elköltöznék és jó,hogy ennek az anyagi oldala legalább biztosított.Nem lesz öngyilkos,csak nyávog.Az egy dolog,hogy hálás vagy neki,én is hálás vagyok a szüleimnek,de az élet rendje az,hogy minden gyerek önállóvá ávlik és ha megteheti,akkor tegye meg.Már nem vagy gyerek.21 éves vagy.Sokan egyetem mellett dolgoznak is és hétvégén vagy,amikor tehetik hazajárnak,mert szeretik a szüleiket,de már más az életük.Ezt a keresztanyádnak is meg kell érteni és aljas dolog,ha öngyilkossággal fenyegetőzik.Nem fogja megtenni.21 évesen kell magánélet,még egy gimisnek is kell,de ennyi idősen pedig pláne.Ha teheted lépj.Nem kell ettől hálátlannak lenned,hazajárhatsz meglátogatni,segithetsz,amiben csak tudsz,de az életed a tiéd és nem vagy elveszett,meg tudod oldani.
2010. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
41%
hát igen,nehéz ebben a helyzetben okos tanácsot adni,de talán az a jó megoldás hogy még kibírod azt a 4 évet valahogy és utána önálló életet élsz
2010. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
a szép lassan beadagolás sajnos nem megy. már azt is eltervezte, hogy hogy alakítják át a házat, hogyha végeztem, akkor ott alapíthassak családot. szóval az élet rendje rizsa nála nem jön be. ő is együtt maradt / és él még mindig az anyjával. ha meg most itt így megpedzegetem a dolgot, az fél év mosolyszünet, minimum. vagy költözök, és akkor 1 héttel előtte kb bejelentem, hogy a köv. vasárnapi ebédet már a lakásomon költöm el, vagy semmi, mert azt meg nem akarom, hogy fél évig engem szidjanak, így is újabban én lettem a céltáblája... :S
2010. márc. 28. 16:56
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt választásom, mennem kellett otthonról, továbbtanulni sem volt lehetőségem. Az ötödévet is munka mellett végeztem. Segítséget nem kaptam. Nehéz volt, de azóta van egy lakásom, rendeződött az életem, férjhezmentem. Én biztosan nem maradnék ott. Már szerintem az is nagy hiba volt, hogy együttlaktatok keresztanyádékkal. Ők egy másik család, lehet, hogy szeret a maga módján, de az én szótáramban sem ez a szeretet jelentése. Egyszer úgy is el kell kezdened az életed...és ha anyagilag nem lesz gondod, akkor a többi nem számít. Szerintem sem lesz öngyilkos!!! Ez csak duma...
2010. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

hát a legtöbb esetben én is úgy gondolnám, hogy csak duma az öngyilkosság, de aki dupla adag antidepresszánson él, az szerintem elég labilis természet ahhoz, hogy ne csak fenyegetőzzön :S

amúgy nagyon köszönöm minden eddiginek a választ :)

2010. márc. 28. 17:05
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia!. Felnőtt ember vagy. Senki kénye kedve szerint nem lehet csak úgy élni. Megszoksz vagy megszöksz. A te esetedben az utóbbi, mert ez elviselhetetlen. A felnevelem szó nem jelentheti azt, hogy korlátok között, személyi szabadságát sértve, megfosztva az alapvető jogoktól élj. Keresztanyád iszonyú lelkiismeret furdalást okoz neked, amivel szintén korlátoz. Az ő életéért csak ő fellelős. Keresztanyádnak nem okozhat gondot egy 21 éves lány életszagú, természetes életmódja (barát, szabadidő, smink, haverok). Mondd el neki, hogy megszokni nem tudod, s nem is akarod az általa meghatározott szabályokat (nem lehet elmenni délután kávézni, sminkelés, számodra kényelmes evés, stb.), így marad a 'megszököm' mint egy másik kivitelezhető, s számodra vágyott lehetőség. Ha öngyilkos akar lenne, akkor tegye, a felelősség az övé, mert neked is jogod van élni, mert amit most teszel én azt vegetációnak nevezem.
2010. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy, 18 éves elmúltál, jogilag is saját magadért vagy felelős, nem szólhatnak bele mit tegyél.


A keresztanyád szegény tényleg beteg. De ha nem állsz ki magadért, akkor életed végéig terrorizál majd. Komolyan, mi az hogy öngyilkos lesz ha te elköltözöl? normális? :) elég nevetséges.


Az emberek ilyen helyzetet csak anyagi függés miatt szoktak elviselni. De ahogy írtad, el lennél magad is. Szóval én először is keresnék albérletet a tudtuk nélkül, a barátomat és az ő szüleit kérném hogy segítsenek ebben a dologban. Ha megvan az albérlet, akkor bejelenteném, hogy 1-2 nap múlva költözök. De ha patália van, akkor azonnal lelépnék, mert nem kötelező neked végighallgatni az ordibálást és a szidalmakat.


Akkor vagyunk felelősek másokért és annyiban, amennyiben rosszat teszünk velük. Ha ellenük irányul az amit teszel. De ez nem ellenük irányul, hanem a saját magad boldogulása érdekében teszed. 21 évesen teljesen normális, hogy van pasid, hogy szexuális életet élsz, és adott esetben külön akarsz költözni. ha ezt ő nem érti meg, akkor az az ő baja. Ha ezért öngyilkos lesz, az sem a te felelősséged. Megkockáztatom, ha tényleg megteszi, akkor az orvosai a hibásak, hogy nem megfelelő gyógyszert adtak a dilijeire.


Esetleg még azt a taktikát javasolom, hogy ha kiborul, akkor a szemére veted, hogy ő nem is szeret téged, hogy ő direkt nem akrja azt hogy te boldog legyél. Ha ezt hajtogatod, akkor vagy magába száll, vagy még jobban kiborul. De tudod legjobb védekezés a támadás, hát élj vele.

2010. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
igen, valóban vegetálok. de abba belegondoltál már, hogy vajon milyen érzés lenne számomra, ha végül valóban öngyilkos lenne? vagy ez a dolog csak számomra jelent ekkora lelki terhet?
2010. márc. 28. 17:09
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
ha öngyilkos is lenne, akkor az nem miattad lenne. Ha mindig is mondogatta, meg annyi gyógyszert is szed, akkor elég labilis idegzetű, ha 50 évesen költöznél el, akkor 50 éves korodig ezt csinálná veled. Ha majd családot szeretnél, a babát is ruhában, nyitott ajtónál kellene megcsinálnotok?
2010. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!