Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Azt...

Mit tennétek a helyemben? Azt hiszem már döntöttem, de kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy mit tennének a helyemben.

Figyelt kérdés

A nagy helyzet az, hogy mindig is együttéltünk a keresztszüleimmel, azok gyerekeivel, én, és anyu, mint egy nagy család. (apu nem él velünk, hagyjuk is ki a dologból) anyukám viszont 2 éve meghalt, úgyhogy most tul.képpen a keresztanyám nevel. viszont a keresztanyám borzasztóan maradi, fásult nő :S Az még komolyan a kisebb baj, hogy még életemben nem mehettem el buliba (21 vagyok), gólyabálba se, de még a szilveszterből is balhét csinált, amit az unokabátyáméknál töltöttem, csak azért, mert a pasim is ott volt, és mert együtt aludtunk (hozzáteszem: tudja, hogy már 3 éve nem vagyok szűz). azon is túltettem már magam, hogy nem engedi, hogy a pasim itt aludjon, vagy én nála (a szexet meg tudjuk oldani másképp is) de magánéletem egy szem sincs! akkor ront be a szobámba valamelyik családtagom, amikor akar. a leveleimet felbontják, ha netezek, simán belekukucskálnak, hogy mit nézek. még a fürdőszobába is bejönnek kezet mosni, mikor épp fürdök (mondván, hogy ők tettek tisztába, látták már, minek takargatom). az életem abból áll, hogy elmehetek suliba, és hazajöhetek. szerintem ha megemlíteném, hogy az egyik csajjal még beülnék egy kávéra, totál kibukna. szóval suli után rögtön haza... ha találkozok az egyik barátnőmmel akkor az a baj, hogy mért nem tanulok, mért nem az unokatesóimmal játszok, stb. ha meg épp sokat tanulok akkor meg az a baj, hogy nincsenek normális emberi kapcsolataim, nem barátkozok, stb. (hozzáteszem neki sincs barátja, csak munkatársa, akivel néha elnyalnak egy fagyit) ezenkívül tisztaság mániás (de szó szerint ám!)nála a felmosás pl. abból áll, hogy ugyanazt a kb 3 nm területet a lakásban 3szor kell felmosni (egy vizes, egy félig vizes, és egy száraz ronggyal) szóval nem normális. ha viszont nem úgy csinálom, ahogy ő akarja, hanem úgy mint egy ép eszű ember, akkor elhord mindenféle koszos k.rvának, meg hogy így soha egyetlen férfinek se fogok kelleni, ha ennyire rendetlen, koszos vagyok, meg hogy különben is, gyereket se szüljek, mert azt is képtelen lennék felnevelni! Ezek mellett már csak hab a tortán, hogy amikor itt van nálunk a barátom (már 1 évesek leszünk lassan) de nem csukhatjuk be az ajtót, mert akkor tuti nem dugunk, sőt, még együtt (ruhában!) sem fekhetünk az ágyban, mert úristen, mi lesz, ha a gyerekek meglátják... :S és arról már nem is beszélek, hogy sminkelnem sem szabad magam (mert mindenféle festett k.rvának elhord), vonaton felkenem a korrektort (csak annyira festem magam, hogy sötét karikás mindig a szemem, és azt eltüntetem) és mielőtt belépek a kapun, letörlöm.


Most így hirtelen ezek a panaszaim. Mindezt viszont elég nehezen bírom. Azon gondolkoztam, hogy mi lenne ha elköltöznék (albérletbe valakivel, vagy a barátommal összeköltöznék) elég sok pénzt kapok (árvasági, meg ösztöndíj) majdnem fedezné a havi költséget, ha nem egyedül bérelnék lakást, szóval a pénz nem akadály. viszont! a keresztanyám idegei elég labilisak. azt hiszem dupla adag antidepresszánst szed, és még így is olyan kitörései vannak... meg szinte naponta hajtogatja, hogy öngyilkos lesz, nem bírja tovább. tény, hogy egy 8 fős család összes gondja kb. az ő vállán van, és keveset alszik, sokat dolgozik, de erről nem tehetek. viszont ha elköltöznék, úgy érzem az lenne az utolsó döfés számára, és valóban öngyilkos lenne. ezt viszont egyrészt azért vállalnám nehezen, mert akkor végülis miattam lenne öngyilkos, az én lelkemen száradna a halála, és ezt nem szeretném. másrészt pedig elvileg hálával tartozok neki, mert mindvégig nevelt, szeretett (mert számára mindez amit velem művel, és amit én ki nem állhatok szeretet), anyagilag bőségesen támogatott, anyut pedig 6 éven át gondozta, megfizette neki a legdrágább kemoterápiákat, kezeléseket is...


Ebből az ördögi körből pedig egyenlőre úgy próbálok kibújni, hogy csalok az órarendemmel (ő úgy tudja, hogy mindennap 10- fél 7ig óráim vannak, holott csak 4ig, a hátralevő részben a barátommal vagyok). viszont egyrészt: hazug embert hamar utolérik... másrészt: attól még hogy a barátommal való találkozást meg tudom oldani, az élet többi területén nincs semmi szabadságom. Jézus, a múltkor még abba is beleszólt, hogy mért nem eszek nagyobb falatokat! :S szóval két út maradt. vagy kijárom így a sulit (ami még 4 év) és közben ott csalok, ahol csak tudok, és majd kiélem, bulizom, stb magamat, amikor már dolgozok (mert kijelentette, addig nem költözhetek el, amíg be nem fejeztem az egyetemet) vagy elköltözök, és ezzel vállalom a kockázatot (aminek kb 99% az esélye), hogy öngyilkos lesz...

bocs hogy ezzel untattalak titeket, de már az is jól esett, hogy kiírhattam magamból. külön köszönet annak, aki volt olyan bátor, és végigolvasta :D megköszönném, ha megírnátok, ti mit tennétek a helyemben.


2010. márc. 28. 16:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Pláne az utolsó kommented után egyértelmű szerintem, hogy mielőbb el kell költöznöd! Minél korábban teszed meg a lépést, annál jobb. Az ilyen ember nem normális... Megérteném, ha mondjuk 15 éves lennél, de egy felelős egyetemista vagy, akinek van élete. Ha ezt nem érti meg most (pláne, hogy írtad, hogy ő is össze van nőve az anyjával), akkor sose érti meg, szóval vagy ottmaradsz örök életedre, vagy leülsz vele, elmondod kerek perec, hogy szeretnél külön életet, néha meglátogatod őket, bla-bla, de leszögezed, hogy az új lakásodba csak úgy jöhetnek, ha előtte szólnak neked, és te azt mondod, hogy igen (uhh nővérem ezt a pontot kifelejtette és nagy sértődés lett, mikor a barátja szülei naponta mentek fel hozzájuk kérdezés nélkül beleszólni hasonlóképp az életükbe). Ez az öngyilkosság dolog meg szerintem is kamu. Ha meg tényleg te adnád meg neki az "utolsó löketet" (amit tényleg nem hiszek), akkor neki már úgyis mindegy lett volna. Költözz el mielőbb!
2010. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

szia! itt egy dolgot kell átgondolnod: vagy az ő élete, ahogy ő akarja, vagy a te életed ahogy te akarod. jelen helyzetben nincs köztes út.vagy életed végéig (vagy keresztanyád haláláig) egy másik ember szabja meg az életed, vagy önálló leszel, és végre BOLDOG. persze, nagyon sokat köszönhetsz neki, és hálával tartozol, de ez nem jelenti azt hogy tönkre kell tedd az életed! szerintem sem lesz öngyilkos, már csak a másik 6 fő miatt sem. így te leszel lelkileg sérült! határozd el magad, lépj, élj végre! 21 éves vagy, felnőtt. kezdj el albit keresni, szobatársakat, munkát,( pl hétvégente simán tudsz dolgozni délután egy hostess cégnél) legyen terved, legyen lefixálva minden, majd amikor minden készen áll, csomagolj és köszönj el.

kínoz a lelkiismeret furdalás egy olyan dologért, amiről egyrészt nem tehetsz(ha kárt akarna tenni magában) másrészt ő hajszolt bele! szerintem ezt is csak ő nevelte beléd, észre se veszed!

vagy egész életedben más kénye-kedve szerint élsz, vagy égre megpróbálsz boldog lenni. (ha szeretnél többet beszélni róla, nyugodtan írj privit)

kitartást és sok lelkierőt!

2010. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Tényleg hálás vagyok a válaszokért. Amúgy én úgy gondoltam, hogy vizsgaidőszak után elé állok, hogy vagy nagyobb teret enged, vagy valóban költözöm. egyetlen kételyem csak a fenyegetőzése volt, de megerősítettetek abban, hogy ezzel meg kell próbálnom nem foglalkozni :)
2010. márc. 28. 17:28
 14/28 anonim ***** válasza:
17:28-as vagyok. azért legyen B terved, amikor odaállsz elé, hogy vagy nagyobb teret enged, vagy elmész. szerintem annyira ki fog borulni, hogy akár ki is rakhat hirtelen felindulásból, esetleg annyira csúnyán beszél veled hogy nálad betelik a pohár és te magad döntesz úgy hogy erre nicns soha többé szükséged. elég kellemelten lenne utána még egy hónapig igy együtt élni, amég albit keresgetsz
2010. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
a B terv mindig ott lesz, a barátom személyében (hozzá bármikor mehetek. el tud tartani, és a kapcsolatot is komolyan gondolja - amúgy a vőlegényem, csak a család ezt nem tudja :))
2010. márc. 28. 17:38
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon jó helyzetben vagy, megy FELISMERTED, hogy gondok vannak, és azok meg is tudtad fogalmazni. Jól látod és tudod, hogy ezen az úton mit kapsz a jövőre nézve, és hogy miből maradsz ki.

Pár gondolat a helyzetedről:

1. Keresztanyád egy jelenleg mentálisan beteg ember. Javaslom kb. ilyen szinten is állj hozzá, de mint embert, tartsd tiszteletben (esetleges felindultságból ne törj rá, ne borítsd rá az asztalt - TARTSD TOVÁBBRA IS FEGYELEM ALATT MAGADAT!)

2. Mindennek megvan az ideje. 21 évesen Neked már nagyon sokmindennek itt van az ideje, ezeket rendben leírtad. Te most látod meg a valós világot, és ebben a kiteljesedésben korlátoznak. Ilyen szintű korlátozásokat ebben a korban sajnos már nem szabad engedned. Tekintve a kondícióidat (érettség a buksidban, anyagiak), megteheted, hogy tovább lépsz, kilépsz.

3. A Benned lévő, előre megjelenő bűntudat egy visszaélési / fenyegetési mód a beteg keresztanyád részéről, ha itthagynád. Igazából neki van szüksége támogatásra, és nem Neked. Egy beteg embert (keresztanyádat) pedig nem tud támogatni egy olyan ember (Te), aki pont a beteg ember zsarnoksága miatt marad éretlen és "semmirekellő" (mekkora paradoxon, hogy nehogy férjed / családod / gyereked legyen, mert képtelen vagy felelősséggel ellátni a teendőket, miközben ők már előre rendezkednek Neked be a Te családi életedhez ...) És állj az Élet mindennapjaihoz "tiszta és rendesen", és csak Magadnak számolj el a hazugságaiddal. Akinek igazi tudathasadása kellene, hogy legyen, az Te vagy. Nehéz kétféle életet élned.

Amit én tennék a Te helyedben, a Te lehetőségeiddel: csendben, fegyelmezetten, hideg fejjel kilépnék. Előkészíteném, hogy hova megyek, ott előre elrendezném, hogy ott kivel, hogy fogom az elkövetkezendő időszakot élni. Aztán egy nap szépen összecsomagolnék, megköszönném mindazt, amit érted tettek, és kilépnék. A hidakat nem égetném fel, telefonszám / egyéb elérhetőségek megmaradnának, és ezt ők is tudnák. Ilyenkor annak fáj igazán a feje, aki továbbra is görcsös, akaratos. Hidd el, Neked sok múlik ezen, nincs miért így, ilyen körülmények között továbbra is ottmaradnod. Nem Te lennél az első, aki ilyen korában kilép otthonról. Társad lesz, fogsz találni sok támogató embert, barátot. Ettől ne tarts.

Öngyilkossággal való fenyegetés. "8 ember sorát vitte / viszi a vállán". 8 potenciális érv, akire ráfogja, hogy miért tenné meg. Minden esetben 7 otthonmaradó potenciális

érv, hogy miért nem szabad megtennie.

Okos, tudatos, figyelmes ember vagy, HAJRÁ!

2010. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és a bókot is :) az asztalborítással nem lesz baj, 21 év alatt megtanultam irányítani érzéseimet, indulataimat. ha valaki asztalt borít, az a keresztmamám lesz, aki nem csak beteg, hanem sajnos kolerikus is. innen ered minden hülyesége, irányítás-kényszere :S
2010. márc. 28. 17:54
 18/28 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosát, hátha ő fel tudja készíteni.
2010. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
ő is orvos, így az orvosa sajnos ő maga :) anno úgy 6-8 éve volt 1-2szer pszichiáternél, az ajánlott is neki gyógyszert, de onnantól kezdve maga írja fel magának a gyógyszerét, tulajdonképpen önmagát kezeli. Ha jobb állapotban van, csökkenti az adagot, ha rosszabbodik, akkor növeli...
2010. márc. 28. 18:40
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de az Ő elcseszett életéért, esetleges öngyilkosságáért SOHA nem te leszel a felelős, hanem az anyja, aki ilyenné nevelte és ő maga, aki felnőtt korában sem tudott/akart változni. Úgyhogy ezzel az érzelmi zsarolással (mert ez egyértelműen az) én a helyedben egy percet sem foglalkoznék.

Valóban szerintem is hirtelen kell közölni, különben kikészítenek addigra, mire véghez is vinnéd a dolgot.

Én konkrétan 1-2 napnál előbb nem közölném a dolgot, csak KÖZVETLENÜL a költözés előtt.

Az meg egyértelmű, hogy költözni kell, ha nem akarsz te is ilyen érzelmi nyomorék maradni, mint ő... Ahogy látom, nem akarsz, szóval nem kérdés itt semm se...

2010. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!