Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol mindketten dolgoztok, és...

Ahol mindketten dolgoztok, és van egy gyerek, reggel hogyan készültök el? Férfiak: mit csináltok reggelente?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy együtt indultok reggel, mindenki megy a munkahelyére és egyikőtök viszi a gyereket oviba/iskolába.

Nálunk katasztrófa.... Csak nem tudom, hogy én látom rosszul a dolgot, vagy ennek így kell lennie.


2016. jan. 28. 09:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező a meleg reggeli.
2016. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
65%
Fél 6 után kelünk, 10 perccel előbb csörög az óra, mint ahogy fel kellene kelni, az a legális lustálkodás. Utána a férjemmel megreggelizünk, van időnk 10 percet beszélgetni, a kávét ő főzi. Én összeszedem magam és 7-kor elmegyek dolgozni. Utána ő is öltözik, közben ébresztgeti a gyerekeket. Nekik is van idejük felkelni. Aztán öltözés nekik, ha nagyon nem akarnak (ovis korúak), akkor öltöztetés, a ruhákat előző este kikészítettem velük egyeztetve. 8 körül indulnak az oviba. Ha a férjem nem tudja őket vinni, akkor velem kb 20 perccel előbb indulunk az oviba, én így egy jó fél órát kések a munkából.
2016. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

"Hajnalban a feleség felkel, elkészíti a férj aznapi kajáját, készít magának is uzsonnát, megmosdik, felöltözik, elmegy dolgozni. A férj akkor kel, amikor a nő már dolgozik vagy egy órája. Felöltözik, felöltözteti a gyereket, elviszi oviba, majd dolgozni.

Másik verzió, a nő hajnalban felkel, elkészíti a férj kajáját"


Én szívből örülök, hogy a megváltozott munkaképességűeknek annyi lehetőségük van, hogy ezt a kéz nélküli férfit is felvették dolgozni.

2016. jan. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%

A férjem 07-17-ig dolgozik,én egyik nap 06.30-18.30-ig,másnak 18.30-06.30-ig,aztán van két szabadnapom.Ha nappalos vagyok,akkor reggel ötkor kelek,5.40-kor indulok dolgozni.A férjem és az ovis fiam 06.15-kor kel.A férjem készíti a fiam,tejet iszik,meg estik pár falatot,pl egy tejszelet,kismackó,palacsinta.Hétkor mennek az oviba,ilyenkor a férjem később megy dolgozni fél órával.Ha éjzsakás vagyok,akkor mire mi felkelünk 07.15-kor,addigra a férjem már elmegy.Nem kelek fel neki kaját csinálni,neki is van keze,kávét itthon nem iszunk.Egyébként ha megkér előző este szoktam neki szendvicset csinálni néha,vagy kolbászt sütök,tojást sütök,de előző este.Éjszakás után reggel 06.50-kor érek haza,akkor indul a férjem dolgozni,a liftnél vár.Én felkeltem a fiam,elkészítem,viszem nyolckor az oviba,aztán bevásárlás,majd alvás.A szabadnapomon szintén a 07.15-kor kelés verzió van.Nagyon közel van az ovi,kb 50 méterre,de mégis utolsók között érünk be.Reggel a fiam mesézik,én netezek kicsit,aztán nyolckor indulunk az oviba.Jövőre ha sulis lesz,akkor húzósabb lesz,mert legalább fél órával korábban kell kelni,és ki lesz iktatva a mesenézés.

Én nem készítem ki a ruhát előző nap,csak ha reggel az apja viszi a fiunkat.Ja és én előző nap kikészítem a ruhámat,munkaruhámat,kajámat összepakolom,hogy reggel ne zörögjek annyit,meg az idő miatt.

2016. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk mindig én (anyuka) öltöztetem a gyereket.

A férjem sokkal korábban megy el, de ha szabadnapos, akkor se szoktam ezt a dolgot átpasszolni.

Felkelek, megmosakszom, felöltözök, kisminkelem magam.

Elkezdem a még alvó gyereket öltöztetni - feladom rá a nadrágoz, zoknit úgy, hogy közben még alszik. Adok 1-2 puszit, ettől kezd ébredezni. Felül és ráadom a pólót, pulcsit. Ha annyira éber, jön a lábán, ha még kókadt, ölben viszem a fürdőszobába. Arcmosás.

Utána felvesszük a csizmát , kabátot, előbb én és úgy segítek neki. Elveszem az előző napon előkészített szendvicset és a kezébe nyomom. A kocsiban megeszi - ekkorra már 100 %-osan ében. Kirakom az oviban és megyek dolgozni.

Kávét a munkahelyemen iszok, reggelizni szintén ott szoktam egy szendvicset.


Előző este fontos, hogy elkészüljenek a szendvicsek, illetve az összes ruha ki legyen készítve.

2016. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
44%
Én felkelek, elélvezek (jobb esetben). Aztán pisi, iszok egy kávét aztán kaki. Utána felöltözök, kiszagolok a friss levegőre és gyorsan be is megyek. Ezt csinálom reggelente.
2016. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Azért de lennék néha férfi. Megcsinálják a kis uzsikámat, el lennék intézve. Max. annyi dolgom lenne, hogy beletuszkoljam a gyerekekbe ezt a tengernyi kakaót, ami elfogy reggelente.
2016. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
49%
Reggel 6:30-kor kelek. Elkészítem a lányoknak (ikrek 7 évesek) a reggelit illetve a férjemnek. Öntök az üvegbe a lányoknak innivalót a napra, készítek össze kekszet, gyümölcsöt. Tízórai, ebéd és uzsonna a suliba biztosítva van a lányoknak. A férjem 7:00- kor ébred, ő ébreszti a lányokat. Együtt reggelizünk, majd elindul mindenki készülődni. Gyorsan bedobálom a tányérokat a mosogatógépbe. A táskákba beleteszem az elkészített enni/innivalót. A tankönyveket már előző este bepakoljuk a táskába, hogy reggel ne keljen foglalkozni vele. A lányoknak még este kiteszem a ruhákat. Így nem forgatják fel a szekrényt. Mikor készen vagyok, gyorsan megcsinálom a lányok haját (fonás,konty). Mikor készen vannak a lányok gyors szellőztetés és ágyazás után. Apa kézen fogja őket és 7:40-kor átsétál velük a szomszédos iskolába. Addig a mi szobánkat is rendbe rakom. 7:45-re a férjem visszaér, addigra én lent várom az autónál, és indulunk dolgozni. Egy helyen dolgozunk, 8:00-ra bent is vagyunk. Délután én megyek a lányokért, egyből vásárolni megyünk.
2016. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki és miért pontoz le, de én mindenkinek zöldet adtam, mert baromi hasznosak számomra a válaszok! Köszönöm!
2016. febr. 1. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!