Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol mindketten dolgoztok, és...

Ahol mindketten dolgoztok, és van egy gyerek, reggel hogyan készültök el? Férfiak: mit csináltok reggelente?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy együtt indultok reggel, mindenki megy a munkahelyére és egyikőtök viszi a gyereket oviba/iskolába.

Nálunk katasztrófa.... Csak nem tudom, hogy én látom rosszul a dolgot, vagy ennek így kell lennie.


2016. jan. 28. 09:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%
Nalam is volt ilyen hogy nem akar oltozni. Elkezdtem oltoztetni a hugat, es kijelentettem neki hogy akkor o marad itthon. Ha ez se valt be, akkor ot is oltoztettem, es kozben mondtam neki hogy o nem nagy, hanem kicsi, ugy kell oltoztetni mint egy kisbabat.. (ez szokott mukodni, mert mindenaron be akarja bizonyitani hogy o NAGY)
2016. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Meg egy otlet: kilatasba helyezni valami jutalmat ha idoben elkeszul es igy marad ido ra. Pl megnezhet egy meset, vagy beiktattok valami mast amit szeret. Termeszetesen ugy, hogy tisztaban legyen vele, hogy ha hisztivel elmegy az ido, akkor ez nincs.

De ugy latom elkenyeztetes esete forog fenn, hianyzik nekik az apai tekintely. Neha egy gyereket igenis le kell teremteni.

2016. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
46%

1-es vagyok.

Nálam ez válik be valóban a 3 évesnél, hogy akkor szia, mi mentünk. Akkor mindent megcsinál, csak ne maradjon otthon.

Férjem néha megfőzi a kávét, de ha nekem kell mindent, akkor:

Felkelek, kávét felteszem, reggelit megcsinálom

Felébresztem, felöltöztetem, asztalhoz ül enni.

Amíg eszik, felöltözök, elkészülök, fél szemmel figyelem.

Közben én is megiszom a kávét, majd öltözés, indulás.

(már amikor reggelizik a gyerek-de ez a ritkább)


Szerintem ott rontod el, hogy 0 tekintélyed van, kéred a gyereked, ő nem csinál meg semmit, így nem haladtok, de az idő megy...

Kezdd el hozzászoktatni, hogy reggel tenni kell a dolgokat, játszani délután lehet. És az öltözés, reggeli, fogmosás nem kívánságműsor.

2016. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Masik otlet: bevonod neha hogy maga valassza ki milyen ruhat akar felvenni? Vagy a reggelicsinalasba? Neki is kene valami kis feladat, felelosseg, ha O CSINALTA a reggelit, akkor olyan nincs hogy ne enne meg :)
2016. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Szia, megnyugtatásul nálunk is katasztrófa. 3 éves a leány. Kb. ugyanaz mint nálatok, esze ágában sincs felkelni (este meg lefeküdni) 7 óra 10 perckor keltem és totál nem akarja utána végig nyöszörög, hogy ne akar menni, esetleg ettől nagyobb drámát is csinál gyakran, sír keservesen. Én január eleje óta járok újra dolgozni, de lehet, hogy hamarosan abbahagyom, a gyerek állandóan beteg és persze mint ahogy nálatok is, mindent én csinálok, én vagyok a nő... Viszont emiatt a munkát fogom hanyagolni mert egy emberre nem lehet mindent rápakolni. Olvastam valahol, hogy az Anyukák több mint fele nem dolgozik szülés után,illetve nem tér vissza a munkaerő piacra, hát nem csodálom... Kitartást!
2016. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%

6-os vagyok.

Én (feleség) készítem a kávét

Férjem addig készíti a kakaót.

Amíg készülnek ezek, a gyerek bevackolja magát a tévé elé, aztán közösen megkávézunk-kakaózunk. Aztán jön az öltözés-pisi-mosakodás-fogat mosás-elindulunk kombó.


Amíg a gyerekünk kisebb volt (3-4 éves) legtöbbször én öltöztettem, nekem gyorsabban ment, de ha kértem, akkor a férjem csinálta, bár néha rossz volt nézni, hogy mit szenved pl. egy harisnyával. Most már öt éves, magától öltözik, na jó, néha kell segítség és természetesen voltak nála is és mai napig előjönnek néha a “nem megyek pisilni”, “nem mosok fogat”, “ezt nem veszem fel” dacos dolgok, de rábeszéléssel, vagy esetenként hangosabb rászólással mégis célba veszi a mosdót vagy nekikezdett öltözni. Előfordul az is, hogy rá kell erősebben szólni, hogy haladjon már, de egy jól irányzott “akkor szia, mi elmentünk” mondattal valahogy rá lehet beszélni, hogy siessen már jobban. Mondjuk nálam nincs sok kec-mec, tudja, hogy ha kétszer megkérem valamire, akkor harmadjára már hangosabban szólok, azt általában nem várja már meg.


Nem vagy béna és ne érezd magad szarul se, de esetleg a férjedet valamelyik fázisba be lehetne vonni, illetve határozottabbnak kellene lenned a gyerekkel is, hogy lássa, nálad a gyeplő. Mondd meg a gyereknek, hogy miként várod el a reggeli készülődést, tudatosítsd vele, hogy nem igazán vagy kiváncsi a hisztijére, a menetrend innentől: felkel-reggelizik-pisil-öltözik-fogat mos-oviba indul. És előbb-utóbb megszokja. Meg persze nőni és okosodni is fog, előbb-utóbb elhagyja majd ezeket a hisztis, dacos dolgait. Csak kitartónak kell lenned.


Ki pakol el utána? Ezt a rendrakásra érted? Na abban meg nekem kell még fejlődnöm, mert legtöbbször nem bírom elnézni a szobájában a rumlit, így nekiállok magam, bár tudom, hogy őt kellene erre jobban rávennem. Ha nagy(obb) a kupi, akkor viszont simán megmondom neki, hogy addig nem jöhet ki a szobájából, amíg egy elfogadható kinézete nem lesz a szobának. Ekkor nekiáll.

2016. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
67%

Ja igen, meg valami: ha a ferjedet megkered, hogy add maar ra ezt, adj neki reggelit stb, es o ra se bagozik, annak pont ez az egyenes kovetkezmenye. Mert ugye ha latja hogy o nem reagal, akkor neki is szabad. Ha a gyerek kulonbozo mintat lat a ket szulotol, akkor azt valasztja ami neki kenyelmesebb, vagy eleve harmadikat alakit ki. Egysegesen kell fellepni, ez a titka, azellen nincs a gyereknek semmi eszkoze.

Ha tud ugy okoskodni hogy anyu mar szolt, de aput lathatolag nem zavarja, akkor ot se fogja.


Szoval eloszoris ferjeddel beszelj errol.

2016. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk úgy van, hogy mi a férjemmel 6-kor kelünk, kávézunk, leviszem a kutyát, kiszellőztetek. A fiunkat háromnegyed 7-kor ébresztem. A férjem 7-kor indul, így ő sokat nem tud segíteni, de nem is kell. Amíg a fiunk kakaózik, mesét néz, én felöltözök, kisminkelem magam. Fél 8-ra ő is fogat mos, felöltözik, és ekkor indulunk az oviba. Háromnegyed 8 körül már bent vagyunk, 8-ra én is beérek az irodámba általában.
2016. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, mindenben igazatok van, és jók a tippek is, megpróbálok valamit kitalálni.

Bár az "ha nem készülsz el, itthon maradsz" az sajnos nem válik be, mert imád itthon lenni. Már próbáltam. Ha meg megbüntetem, vagy rákiabálok, akkor meg elkezd sírni.

Valami motiváció kéne, és tényleg az van, hogy én próbálok következetes lenni, de az apja nem.

Az a baj a férj bevonása dologgal, hogy ő bent sincs. Kint csinál "valamit".


A rendrakás alatt a reggeli utáni pakolászást értem. Nálunk (sajnos) mindig meleg reggeli van (sült virsli, tükörtojás, bundáskenyér..)

2016. jan. 28. 15:28
 20/29 anonim ***** válasza:
30%

Mi nem együtt indulunk. Hajnalban a feleség felkel, elkészíti a férj aznapi kajáját, készít magának is uzsonnát, megmosdik, felöltözik, elmegy dolgozni. A férj akkor kel, amikor a nő már dolgozik vagy egy órája. Felöltözik, felöltözteti a gyereket, elviszi oviba, majd dolgozni.

Másik verzió, a nő hajnalban felkel, elkészíti a férj kajáját, majd f sszafekszik aludni. Férj felkel, fogja a kaját és elmegy dolgozni. Feleség kb egy óra múlva felkel, felébreszti a gyereket, készít neki egy kakaót, felöltöznek, elmennek az oviba, majd feleség hazamegy, intézi az otthoni ügyeit, aztán egy órával munkakezdés előtt elindul dolgozni.

2016. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!