Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal piszkálnak, hogy ideje...

Azzal piszkálnak, hogy ideje lenne már férjhez mennem. Ezzel már az őrületbe kergetnek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. A szüleim sajnos nem élnek, így a nagyimmal lakom. Szinte minden másnap előjön a téma, hogy már ideje lenne már férjhez mennem, benne vagyok a korban...Pont azért, mert a szüleim nem élnek, a szomszédok is az én magánéletemen csámcsognak, és rendszeresen előszedik a mámámat, hogy "miért nem megy már férjhez ez a lány?" Én mindig elmondom, hogy egy osztálytársam sem ment férjhez még (akinek gyereke van annak is csak azért, mert becsúszott) tehát a korosztályomra nem ez a jellemző.

Arról nem is beszélve, hogy nekem mindig olyanok szoktak tetszeni akiknek én nem, illetve bulizni nem enged el a nagyim, szóval nem tudom mit vár, hogyan ismerkedjek... (Reggel elmegyek a suliba, 2-3 óra körül hazaérek, és otthon vagyok másnap reggelig. Esetleg elmegyek postára, bevásárolni, ilyesmi) De most ezt hogyan mondjam el a 80 éves nagymamámnak?

Amúgyis belül már egy jó ideje ezen görcsölök, hogy legyen már valaki mert szeretném, hogy szeressenek, és még akkor ilyenekkel előjönnek...Tudom, hogy nagyon le vagyok maradva, de az ezen való görcsölés már kezd tönkretenni...


2010. márc. 29. 18:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és ma is kijött belőle, hogy "hát mit csináljak vele ha nem kell senkinek?" Hát köszönöm...

Pedig akadna akinek kellenék, de ha nem tetszik, akkor minek jöjjek össze valakivel? Ha nincs meg az az érzés, akkor nem fogok csak azért összejönni valakivel, hogy ne piszkáljanak...

2010. márc. 29. 18:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Huha rettenetesen sajnállak, bár gondolom ez nem vigasztal.

Az a baj, hogy a nagyid egy olyan korban nőtt fel, amikor ez volt a szokás. Menj férjhez minél hamarabb és szülj.

Hol volt akkor az a duma, hogy menjél egyetemre édeskislányom...

Az én nagyszüleim is ilyenek voltak, nem akarták elfogadni, hogy már más idők járnak. Igazából gyakorlatilag megvalósítható tanácsot nem tudok neked adni, mert tisztában vagyok azzal, hogy egy 80 éves embert lehetetlen meggyőzni bármiről is.

Ja, és a másik, 20 évesen baromira nem vagy lemaradva semmiről.

2010. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szia:)

HAgyd, az idősek folyton ezt csinálják:) HAdd csámcsogjanak. Tudom nem a legkellemesebb érzés de hagyd a búsba! MAjd találsz Te is valakit magadnak:)

Én nem hiszek abban , hogy csak buliban lehet ismerkedni, sőt, semmi pénzért nem ismerkednék szívesen buliban. Abból olyan ideig óráig való kapcsolatok alakulnak ki csak (legtöbbször). A páromat sem buliból ismerem.

Nálunk pont fordítva van a 2,5 éve van párom, a szüleim, nagyszüleim szerint korai:D most mit csináljak?:-s ők így gondolják, én nem...ennyi...(nem lakunk együtt) Meghallgatom a kommentárt, aztán megpróbálom elengedni a fülem mellett...

Te is ezt tedd, jön az a herceg, ha eljön az ideje:) Meglátod Neked is szerencséd lesz egy aranyos sráccal, csak idő kérdése. Én meg finoman megmondanám, hogy semmi közük hozza, hogy mikor megyek férjhez....

19-L

2010. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

A nagyid, idősebb szomszédok véleményén nem változtathatsz. Ők ebben nőttek fel. Sajnos ignorálni kell az ilyen-olyan megjegyzéseket, amíg el nem költözöl. Kollégiumban nem tudsz lakni?

Amúgy a 19-21 évesen házasodó ismerőseim zöme elvált pár év múltán...

2010. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tanáccsal én sem tudok szólgálni, de ha valami mégis az eszembe jut igérem megkeresem a kérdésed és megírom!

Azzal viszont egyett értek az előttem szólóval, hogy 20 évesen még nem vagy semmiről sem lemaradva!!! Nagyid szerintem inkább azért mondogatja ezt, mert már nem fiatal és fél, mi lesz veled ha ő ne adj Isten meghal. Nem szeretné, hogy egyedül maradj. A szomszédok meg mert unatkoznak.

Amúgy én 22-23 közt voltam mikor férjhez mentem, de a lelkem mélyén úgy éreztem, hogy húúú, de fiatalon szántam rá magam erre a döntésre...Ne érts félre nem bántam meg, mert az apró kis elfogadott hibáit nem nézve szupi férjem van :) Csak én éreztem még olyan fiatalnak a házassághoz magamat, de tudtam, hogy esküvő nélkül nem élhetünk együtt. Ami ugye elég nehéz lett volna teljesen más településen lakva, ha csak nappal és akkor is csak olykor hétvégén lehetünk együtt, jó pár km-t utazás után.

2010. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Men férjhez kamuból aztán váljatokel és okold érte a nagyit."Bánatodban" megjárj bulizni.
2010. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Az előttem szólóknak igazuk van, ezzel egyszerűen nem lehet mást csinálni, mint elengedni a füled mellett az ilyen megjegyzéseiket, mert egy olyan embernek, aki nem akarja elfogadni, hogy ez csak az ő korában volt rendjén, soha az életben nem magyarázod meg, hogy már más idők járnak. Nekem máson akadt meg a szemem...

Mi az, hogy nagyid nem enged el?? Jéézusom, 20 éves vagy, két éve hivatalosan is nagykorú, azt csinálsz, amit te akarsz. Ezt mondom arra is, hogy nagyid tényleg elmaradott, meg arra is, hogy 20 évesen már illik kiállni magadért, és érvényesíteni az igazságodat a jelen esetben elavult, nem reális elvárásokkal szemben. Én 18 éves vagyok, de nyáron költözöm össze legjobb barátnőmmel. Engem is folyton oltogatnak, mondogatják, nem fog összejönni, satöbbi, és még nincs is lakás, de nagyanyám máris patkánylyuknak nevezi, de engem sem érdekel. Ugyanis nem számít, milyen kicsi és szar, ha a mienk. Hajrá, állj ki magadért, ne hagyd, hogy befolyásoljon. Ha akarsz magánéletet iskolán kívül, hát legyen is, járj el, ha úgy tetszik.

2010. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen "benne vagy a korban" ???

Mondd meg a nagyidnak, hogy nem a 18. században élünk, de szerintem még akkor sem számított idősnek egy 20 éves lány. Szinte még gyermek vagy, nagyon ráérsz a férjehz menéssel. Én 35 évesen házasodtam meg, mert akkor találtam meg az igazit, és így jó minden, ahogy van.

2010. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
én is sajnállak nagyon.szerintem is a legjobb tanács, ha egyik füleden be, a másikon meg ki a mondókájuk. nehogy elrontsd már az életed ezzel a korai férjhezmenéssel. szerintem a legideálisabb a 25-26 éves kor. hamarabb szó se lehet róla.
2010. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a vigasztalásokat.


Egyébként volt már, hogy mondtam neki mikor előjött ezekkel, hogy: mit szóltál volna ha 18 évesen férjhez mentem volna? Az volt a válasza, hogy akkor úgy szoktuk volna meg. Na, mindenre tud felelni. Az viszont már nem tetszene neki ha 20-on X évesen elvált nő lennék.

Meg olyanokat is előhoz, hogy "anyádat is késő tudtam csak férjhez adni" mert 24 éves volt, aztán 30 évesen elvált. Hát azt is akkora szégyenként élte meg. Azt meg végképp, mikor anyum terhes lett apumtól, és a testvéremet el is kellett vetetnie anyunak...Csak nagy nehezen egyezett bele, hogy én legyek nekik. Egyébként én ezért belül nagyon mérges vagyok, hogy miért nem engedte hogy megtartsák a testvéremet, mivel akkor legalább lenne valakim. Na de eltértem a témától....

2010. márc. 29. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!