Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható, hogy megértse egy...

Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ne legyenek extra igényei pl öltözködést, zsebpénzt illetően, stb.
2016. márc. 7. 15:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
84%
15:51 mindenkinek más az extra. Lehet náluk egy szelet csoki is extra, másoknál meg a legújabb ájfón is alap. Ha a szülők úgy döntöttek hogy ők úgy nevelnek gyereket, hogy az 'extra igényeit' is kelégítik, akkor nem szép dolog most hirtelen ezt elvonni tőle.
2016. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 anonim ***** válasza:
27%

az enyémek 9 és 6 évesek voltak és megértették ...

szal egy 12 éves simán felfogja és megérti HA akarja

2016. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 anonim ***** válasza:
69%
De különben fordítva is nézhetjük. Ha a nagyobbnak nem lehetnek extra igényei, akkor ne legyenek a kicsinek sem. Persze egy kisgyerek alapból drága, de biztos vagyok benne, hogy most ő fogja kapni a nem létszükséglet, extra dolgokat is, amíg kicsi, cuki és megvan a varázsa... Más kisbabák is felnőttek extra dolgok nélkül.
2016. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom, nekem ebben a korban született a testvérem, de nem kellett nagyon külön magyarázgatni, hogy x osztva 4-gyel az kevesebb, mint x osztva 3-mal. És ez vonatkozik pénzre, időre, energiára. Nem éltem meg szívatásként, nem emlékszem, hogy hisztiztem volna emiatt.
2016. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/109 anonim ***** válasza:
71%
Ez az egyik leggázosabb korszak ekkor van leginkább szükségük a szülők figyelmére, plusz ugye ekkoriban lesznek fontosak a külsőségek, hogy ne lógjanak ki a közösségből. Most te mindkettőtől megfosztod. Szerinted mégis hogyan fog majd reagálni?
2016. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
32%
Nagyrészt nevelés kérdése, ha eddig sem kapott meg minden nyiffanásra toronyórát láncostul, még ha telt is rá, akkor a kamaszkori hőzöngésen kívül nem lesz más gond. Egyébként meg nem hivatkoznék a kistesóra, a szülő ugyanis nem köteles komplett pénzügyi jelentést készíteni a csemetének a saját jövedelméről, amiért ő dolgozott meg. Ha megkap mindent, amire valóban szüksége van, megoldott a taníttatása, szakmaszerzése is a jövőben, csak a luxusra, extrákra nem telik annyi, semmilyen panasza nem lehet, aki meg ezért felelőtlennek bélyegez egy szülőt, az szimplán hülye, és nem kell vele foglalkozni.
2016. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
28%
Köszönöm utolsó. Mélységesen egyetértek veled.
2016. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
77%

öltözködés mióta EXTRA????

amúgy igaz, ha a kicsi anyagilag nem fért bele, akkor nem kellett volna vállalni

2016. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 anonim ***** válasza:
56%

Pont mos lesz abban a korban a nagy, hogy még talán több pénzt is kéne neki adni. Bár attól függ, hogy most mennyit kap.


Egyébként elvárható.

2016. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/109 anonim ***** válasza:
58%

Ekkora koromban én havi 2000-et kaptam és kész.

Nem válogathattam ruhában. (nem is akartam)

Bezzeg az én időmben.


De tényleg: foglalkoznod kell sokat a nagyobbikkal is (ha igényli) meg mondani kell, hogy szereted. Illetve valamilyen módon kell kárpótolni.

2016. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!