Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható, hogy megértse egy...

Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ne legyenek extra igényei pl öltözködést, zsebpénzt illetően, stb.
2016. márc. 7. 15:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
62%
Ha meg lett vele beszélve a kistestvér vállalása, akkor igen. Egyébként meg nem.
2016. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
18%

14,16,17-es valaszolokkal hadd értsek egyet, végre értelmes emberek. En is huledezve olvastam a sok hülye hozzászólást.

Születik meg egy gyerek, de az első kapjon annyit, mint eddig, es az anya magátol vonja meg inkább a dolgokat. Miért is? Miért jo ez igy? Mindenki osztozik a dologban, es ez igy van rendjén. Korábban a szülők ketten voltak, es mikor az első gyerek született, akkor ok osztoztak ebben, vélhetőleg tobb kiadásuk volt es kevesebb bevételük.

Az hagyján, hogy egyesek szarul nevelik a gyerekeiket, vagy egyaltalan nem, de hogy ekkora arccal tanácsot ős osztogatnak, az elképesztő.

Válasz a kérdésre: igen, elvárható, sőt, alap, eszembe se jutna, hogy ez aggaszon a nagyobb gyerekemmel kapcsolatban.

Amúgy legidősebb vagyok hat gyerek közül.

2016. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
79%
Kellene pár konkrétum. Nem mindegy, hogy mit kapott eddig, és miről kell lemondania.
2016. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 anonim ***** válasza:
80%

Felfogja ésszel, de érthetően mérges a szüleire, ha akkora bunkó parasztok, hogy a saját+meglévő gyermekük LÉTSZÜKSÉGLETEINEK csökkentésére szülnek még egyet, ha egyszer eltartani sem tudják rendesen!


Az öltözködés meg annyi zsebpénz, hogy ehessen nem extra igény, hanem alapvető.


Az ilyen szülőknek nem tudom minek gyerek, amikor csak leszülik, de gondoskodni róla már minek?!

2016. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
85%
" Mindenki osztozik a dologban, es ez igy van rendjén." - dehogy, ez úgy van rendjén, hogy akiknek szavuk volt a döntésben, azok osztoznak a felelősségben. Azt meg el kell tudni viselni, hogy másféle gondolkodás meg értékrend is van, mint az ember sajátja.
2016. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
73%
22es, miért is a gyerek kerüljön rosszabb helyzetbe? Ő akarta a testvért? nem hiszem. megkérdezték hogy vállaljanak-e még egyet? nem hiszem...és mégis ő inná meg a levét. Remélem neked nincs gyereked, mert nagyon sajnálnám szegényt amiért ilyen önző anyja van.
2016. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 anonim ***** válasza:
29%

Az alapvető az, hogy legyen tisztességes ruhatára, az már nem, hogy ez kizárólag 50 ezres sportcipőkből, 35 ézres farmerekből, 20-25 ezres pólókból, pulcsikból álljon. A zsebpénz meg nem evésre van, hanem olyan plusz dolgokra, mint mozi, beülés valahova a haverokkal, fagyizás stb., azaz a szabadidős elfoglaltságok esetleges költségeinek a fedezésére. Ennek a mértéke sem kell, hogy havi 20-30 ezer legyen egy 12-13 éves kamasznál.


Egyébként én is legidősebb tesó vagyok, viszonylag nagy korkülönbséggel, eszembe se jutott, hogy számolgassam, vajon mennyivel kevesebb jut így rám. Örülök, hogy nem egykeként kellett felnőnöm, nagyon jó, összetartó családunk van.


16-os

2016. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
17%

Arad a sötétség. Tanulságos am. Ja, az anya önző, aki eleve csomó mindenről lemond, mikor gyereke lesz, Valaki idezhetne, hogy hol írta a kérdező, hogy elsőke nyomorogni. Kevesebb pénz jut ra, de ez evidens, kar is volt kiírni a kerdest. Mellesleg a kisebbre is kevesebb pénz fog jutni, mint jutna, ha nem lenne egy nagyobb testvére. Nagyobb család = tobb kiadás es kevesebb pénz/fő. Éves ennél logikusabb dolog van.

De persze mert ezt gondolom, máris szar anya vagyok. 😃 Király csapat gyűlt itt össze, komolyan. 22-es (nyomjátok a piros kezet, hajra)

2016. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
67%
Ha már 12 évesen nem jut rá elég pénz, mi lesz, ha majd pályát kell választania? Megnézitek, mire futja a tesó mellett? Kisfiam, szép lenne az az oxfordi diploma, de nézd de cuki öcséd van helyette? (vagy nem tudom, mi volt eddig a "extra", lehet, hogy az Óbudai Egyetem nappali tagozata nem fog beleférni.)
2016. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
38%
Kevés ennél logikusabb dolog van
2016. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!