Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható, hogy megértse egy...

Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ne legyenek extra igényei pl öltözködést, zsebpénzt illetően, stb.
2016. márc. 7. 15:38
 61/109 anonim ***** válasza:
93%

Érdemes lenne elolvasni ezt a kérdést is.


Itt is extra dolgokkal indult, aztán a végén kiderült, hogy nem csak az extra ruháról és a sminkről van szó, hanem arról is, hogy a 16 éves lány mekkora paraszt amiért nem érti meg, hogy nem lesz pénz továbbtanulásra sem.


Ha a kérdező esetleg visszakukkantana a kérdésére, egy pillanat alatt tisztázhatná a kérdéses dolgokat.

2016. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 anonim ***** válasza:
82%
Nem várható el, de ezt tudnod kellett volna amikor a gyereket csináltad. Miért kell a nagyobbnak lemondani a kisebbik javára? Mitől több a kisebbik mint a nagy? ha történik veletek valami és a már nagykorú nagyobb gyerek kapja meg a kicsi gyámságát akkor pokollá is teheti az életét. Én nagyon haragudnék a szüleimre ha ilyet csináltak volna velem.
2016. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
17%

Nem várható el, mert az elsőkék általában agyonkényeztetett kis egoisták.


Ott lett elrontva a dolog, hogy eleve nem minden lehetséges erőforrást kellett volna az elsőre fordítani, hanem egy minimumot (vagy ha tudják a szülők, hogy több gyerek lesz, akkor az osztott összeget). Akkor valószínűleg nem lenne kiírva a kérdés, mivel az az összeg sem csorbulna, amit a "nagy" továbbra is kap.

Persze ezt szülőként baromira nehéz lenne véghezvinni, mert hát minden szülő szeretné a legtöbbet adni a gyerekének.

De - elnézve itten egyes válaszokat -, szerintem "kifizetődő" lenne a dolog.

2016. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
76%
#63, szerintem sokkal egyszerűbb, inkább attól a "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű" szemét-mentalitástól kellene végre már megszabadulnunk, hogy "a gyereknek kuss a neve, meg egyébként is, amíg az én kenyeremet eszi addig..."... és mondjuk evidenciaként kezelni, hogy egy gyereknek - mondjuk iskolás korától, amikor már tőle is teljesítményt várnak el - már szava kell legyen a család létszámának növekedésében is, hisz őt is érintheti...
2016. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
33%

Attól, mert szerintem nem a gyerek dolga eldönteni, hogy legyen-e testvére (egyszerűen faj, hogy mennyire félre értelmezik az egyenjogúságot, szerintem szörnyű teher olyan dolgokban döntési felelősséget rakni a gyerekekre, amihez nem érettek), még nem mondtam, hogy a nagyobbiknak kuss a neve, azt sem, hogy a kicsinek kiskiralynak kell lennie. Megdöbbentően nem megy az értelmező olvasás. Amúgy érdekelne, melyik valaszolo hany gyerekes családból jon, ő hanyadik, es hogy hany éves.

Ja, es fontos: az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy mindenkinek ugyanaz a dolga, felelőssége, joga. Mint egy munkahelyen sem, ahol attol nem tartok valakit kevésbé fontos embernek, mert nem főnök. De mas a dolguk, felelősségük.

2016. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
84%
Azért jó lenne tudni konkrétumokat,mert nem mindegy,hogy mit takar az a luxus,amiről a nagyobb testvérnek le kell mondania.De mivel a kérdező eltűnt,mint szürke szamár a ködben,így kezdem azt hinni,hogy vagy a kis kamasz írta ki,vagy egyszerű kamu sztoriról van szó.
2016. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
70%
#65 "egyszerűen faj, hogy mennyire félre értelmezik az egyenjogúságot, szerintem szörnyű teher olyan dolgokban döntési felelősséget rakni a gyerekekre, amihez nem érettek), " - na ez az a mondat, amitől ledobja az agyam a gépszíjat... egy embert soha sem a döntési lehetőségektől kell megkímélni, hanem pontosan a saját döntése nélkül ráerőszakolt dolgoktól, például a saját "rendpérti-értékelvű-tekintélyelvű" szülei csak jót akarásától...
2016. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
37%

67-es, állj már le. Azt, hogy én a rendelkezésemre álló jövedelmemből hány gyereket akarok eltartani, ill. mekkora hányadát kívánom gyereknevelésre fordítani, kizárólag két ember döntése: a páromé és az enyém. Ennek semmi köze az általad olyannyira gyűlölt rendpárti-tekintélyelvű akármihez, ne keverd ide a politikai kínjaidat. Ha van havi másfél-kétmillióm, de ebből a felét jótékonysági célra, kutyamenhelyre vagy a saját könyveim kiadására fordítom, a többi egy részét félreteszem magamnak öreg napjaimra, a maradékból pedig eltartok és kitaníttatok 3 gyereket átlagos szinten, abba sem a gyerek, sem senki más nem szólhat bele és nem tehet szemrehányást. Akkor sem, ha sose megyünk Balira nyaralni, "csak" a horvát vagy az olasz tengerpartra, esetleg a Balatonra, holott akár meg is tehetnénk. Én se pofázok bele abba, hogy majd ő a saját keresetét hogyan osztja be, és hány gyereket nevel belőle, ha nevel egyáltalán.

A gyereknek joga van ahhoz, hogy érzelmi és anyagi biztonságban nőjön fel. Normál esetben egyiket sem sérti az, ha tesói születnek. Amúgy pedig a szülő felelős a gyerekért, nem fordítva, és ez nem véletlenül van így.

2016. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
71%
#68, ezt te gondolhatod így - és abban az esetben igazad is lehet, ha el sem vársz semmit a gyerekeidtől... egyébként meg majd a gyerekeid eldöntik, hogy számukra jól van-e ez így... ez ennyi. Nem én, de nem is te... hanem azok akiket érintett a te gondolkodásod...
2016. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
79%
#68 Ja bocsi, ez kimaradt: "Ennek semmi köze az általad olyannyira gyűlölt rendpárti-tekintélyelvű akármihez, ne keverd ide a politikai kínjaidat. " - nagyon el vagy tájolva, ha szerinted ennek bármi köze van a politikához... ennek az "amíg az ééén kenyerem eszed, addig ééén mondom meg..." velejéig aljas szülői attitűdhöz van köze...
2016. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!