Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok, kepesek lennete...

Ti kibírnátok, kepesek lennetek ra?

Figyelt kérdés
Baratom nagy osszegu hitelt vett fel a sajat nevere a szuleinek. Amikor a kapcsolatunk elejen jartunk, eppen ugy alltak a dolgok, hogy nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik. Nos, nem lett belole semmi es mar a reszleteket sem tudjak fizetni, igy nekunk kell. Ez azt jelenti, hogy kb meg 7evig nekunk kene torleszteni a kolcsont-igy nem tudnank hazat, lakast sem venni addig, sem pedig tervezni a kozos jovonket, felre tenni, kirandulni. Fogalmam sincs mit tegyek, hiszen szeretem a parom, de igy eljek le az eletembol jo par evet? Ti mit tennetek a helyemben?

2016. febr. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
75%

a pénztelenségre nagyon sok kapcsolat rámegy.

az első házasságom is emiatt ment tönkre, a helyzet teljesen ugyanaz volt, mint a tiéd. ráadásul amikor férjhezmentem, nem tudtam a felvett hitel teljes összegét, utána tudtam meg... 6 évig nem jutottunk egyről a kettőre a szülei felelőtlensége miatt.

2016. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
56%

Ha a barátod annyita buta ember, hogy "felvesz hitelt másoknak", akkor nem érdemes vele foglalkozni.


Ez ezután is így lesz és emiatt sem lehet rá alapozni.


Csak akkor maradj vele, ha NEKED van annyi jövedelmed, amiböl a közös életeteket finanszírozni tudod, met neki sosem lesz semmije.

2016. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
82%

Ha szeretitek egymást, meg lehet oldani.


Nálunk is van hitel a barátnőm oldaláról, ami még előttem jött össze - ismerem az élethelyzetet, nem azért vette fel, hogy elszórja a pénzt hülyeségekre, hanem szükség volt rá, és a mai napig törlesztjük vissza. Egyszerűen ez hozzá tartozik, minden embernek van múltja - van akinek csak emlék, van akinek kötelezettség, ami vele együtt jár.

2016. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
21%

Ha a barátod olyan ember, aki képes segíteni másokon, kockáztatva azt is, hogy a saját érdekei sérülnek, vagyis képes lemondani adott esetben egy jó célért saját magáról, akkor ő nagyon sok lényeges dolgot már biztosan tud, vagy legalábbis sejt/érez az életről. Így neki sokkal több van, mint valakinek, akinek mondjuk csak számjegyekből van sok a folyószámláján. Mert mindaz, ami csak ilyen számjegyekben mérhető, az el tud veszni (leég a ház, összetörik a kocsi, ellopják, kicsalják a zsetont, gazdasági válság; és az áttétes rák sem kérdezi meg, hogy mennyi a pénzed). Ezzel szemben a hozzá hasonló gesztusokra képes embereknek van valamijük, ami nem veszik el. Sőt minél többet fizet érte lemondással, annál több lesz belőle úgy hiszem.

Talán most neked is itt van az ideje, hogy le tudj mondani olyan dolgokról adott esetben, amik nem a leglényegesebbek, még ha fájnak. Sőt, főleg akkor, ha fájnak... És egy olyan embernek az oldalán a legjobb ezt megtanulni talán, aki már tudja ezt és akiért éppen ezért is talán érdemesebb. Szerintem ne hallgass a világ hangjára, még ha csábító is és könnyebb utat is ígér, mert lehet hogy úgy bár "többes lesz", mégis kevesen leszel. A lelkiismereted hallgatni jobb befektetés hosszú távon, a látszat ellenére is.

2016. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
37%
Másnak az anyagi terheit fizetni, amiből soha nem profitálsz?Nos én nem tenném.A szerelem máshol is megtalál téged.
2016. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
83%

*többed lesz

kevesebb leszel

2016. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
76%
2010-ben ismertem meg a parom, magyar g korabban az exe miatt vette fel a hitelt, ami 2018-ban jar le. 6. eve vagyunk igy. Nehez, de nagyon szeretem. Csupan emiatt nem tudnek szakitani.
2016. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%
meg korabban az akkori baratnoje miatt*
2016. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem miért buta az, aki a saját családjának próbál meg segíteni. Nem derült ki, hogy mire kellett a pénz. Mi van, ha a közösen lakott ingatlant kellett belőle felujitani?


7 év nem a világ, viszont ha egyáltalán felmérést benned, hogy emiatt szakitanal, akkor te nem szereted a párodat igazán és a kapcsolatotoknak semmi jövője nincs.

2016. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
40%
Na és ha nem tudjátok fizetni?Akkor jön a végrehajtó és a kilakoltatás.Mondjuk te kismama leszel.Majd gyermeket szülsz.A gyermek ellátása az első.Nem kevés pénzbe kerül.Vagy 7 évig nem vállaltok családot az adóság miatt?A szerelem nem jogosít fel senkit arra, hogy belesétáljon egy pénzügyi kelepcébe.
2016. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!