Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható, hogy megértse egy...

Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ne legyenek extra igényei pl öltözködést, zsebpénzt illetően, stb.
2016. márc. 7. 15:38
 81/109 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha arra nem tellik,hogy néha kapjon egy új ruhát vagy egy kis édességet,akkor gáz,hogy vállaltatok még 1 gyereket.Ezek nem olyan nagy igények,és mint írtad,eddig sem volt igènye nagy dolgokra.Az új ruha meg az édesség nem luxus cikk.
2016. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
61%
És a zsebpénze mennyivel csökkent, kérdező? Ráérsz válaszolni, ha hazaértél a suliból.:D
2016. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 A kérdező kommentje:
A zsebpénz olyan szinten csökkent, hogy tizorait többnyire én pakolok neki. Eddig kapott 2-300 Ft-ot naponta.
2016. márc. 8. 08:01
 84/109 anonim ***** válasza:
85%
Ha már napi 200 ft földhöz vág titeket,a kicsinek hogy veszitek meg a szükséges dolgokat?
2016. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 A kérdező kommentje:
Sokminden megmaradt a nagytól, kaptunk a testvéremtől is. Kevés dolgot kellett igy megvenni. Pont kijövünk a pénzből ilyen megszoritássokkal, amiket irtam.
2016. márc. 8. 08:37
 86/109 anonim ***** válasza:
79%
Az egy dolog,hogy sok mindent kaptatok.De egy újszülött rengeteg pelenkát,törlőkendőt es egyéb dolgokat használ.Nálunk ez akkor havonta kb.15 ezer volt.És még mi van akkor ha nem tudsz szoptatni,akkor a tápszer is kb.ennyi.Meg ha hasfájós vagy refluxos lesz.Ezeket bele kell kalkulálni.Szerintem felelőtlenség volt így a gyerekvállalás.
2016. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 anonim ***** válasza:
21%

Igazából nem értem, hogy miért cirkuszol a GYIK népe azon, hogy vállaltak még egy gyereket. Egyáltalán nem az volt a kérdés, hogy jól tették-e, hogy vállaltak még egy gyermeket, vagy sem. Mellesleg feleslegesen magyarázzátok, hogy ilyen meg olyan rossz döntés, meg pokolba kívánjátok, amiért ilyen felelőtlen, stb stb stb .... mert már ott a gyerek.

Inkább segítenének, vagy legalább a kérdésre válaszolnátok.

2016. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:
67%

"Inkább segítenének, vagy legalább a kérdésre válaszolnátok." A kérés ez: "Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?"

A válasz ez: Nem, nem várható el.


Az meg, hogy "már ott a gyerek", nos az meg legyen azok problémája, akik miatt "már ott van" akiknek ebben döntési joguk volt.

2016. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 anonim ***** válasza:
30%

basszus már egy 12-13 évestől igenis elvárható h megértse és felfogja ezt a dolgot !

az h rossz a szája íze miatt ?

legyen, sajnos az élet nem mindig habos torta !

nem hiszem h ezen fog múlni az élete

azt kell megértenie h a ugyan annyi a bevétel de több fele oszlik akkor kevesebb jut

és azt h ez egy átmeneti időszak !

ha anya visszatért a munkába akkor valszeg megszűnnek ezek a dolgok mivel akkor már fizetést kap nem pedig gyedet/gyest/stb..


tini

igen fel lehet nőni zsebpénz nélkül is !

fel lehet nőni úgy is h nem kap új ruhát max újszerűt

igen szar lesz egy ideig, de ez nem olyan dolog amit ne lehetne elfogadni !

2016. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/109 anonim ***** válasza:
14%

folyt köv:

ülj le vele és beszéld meg

hidd el h a kommunikáció csodákra képes

mond el h miért lesz tesó

és h ez max az anyagiakat befolyásolja de a vele való kapcsolatot nem - és ez legyen is így !

vagyis simán tudod kompenzálni odafigyeléssel

ök még ebben a korban nagyon gyerekek és ezt még jobban értékelik mint majd 17 évesen !

2016. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!