Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az állandó harc a...

Miért van az állandó harc a gyerekesek és a gyerektelenek között? Miért nem tudják elfogadni, hogy egy nő gyerek nélkül is lehet boldog és élhet teljes életet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
65%

#34 vagyok, arra értettem, hogy nem teljesítmény ergo nem tiszteletreméltó. Olvass itt el vár kérdést, mennyi rossz szülő van. Azért mert valaki szülő, még nem lesz jó ember.


Ez mindenkinek a saját döntése, szerintem foglalkozzon mindenki a saját dolgával. Aki akar gyereket, az vállaljon, aki nem az nem. El kell fogadni a mások döntését.


Sokan szeretnének, nem képesek rá. Sajnálatos, de ez van.

2016. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel kapcsolatosan akartam kérdést kiírni, de inkább ehhez szólnék hozzá, mert - ha nem is én személy szerint - de a nővérem érintett ebben. Ő nagyon szeretne kisbabát, de egy olyan betegsége van, ami miatt eddig nem tudott teherbe esni, és lehet, hogy már nem is fog. Több éve próbálkoznak a párjával, volt neki (nem is egy!) beültetése, járt több orvosnál is, eredmény nélkül. Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy már nem is fog neki sikerülni, mert már lassan 42 éves (mondjuk talán ez még nem lenne akadály), de azért még nem adta fel. Nem ítéli el azokat, akiknek sikerült, csak igazságtalannak tartja, hogy neki eddig miért nem. Ráadásul, ahogy ismerem, nagyon jó anyja lenne a gyereknek, mert nagyon gondoskodó és figyelmes, de ugyanez elmondható a párjáról is, ráadásul számíthatna anyumra is meg rám is a piciről való gondoskodásban. Dehát eddig sajnos nem jött össze neki... De még bizakodunk!
2016. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
88%

A felelős gyerekvállalás az nem ugyanaz, mint a szaporodás.

Figyelembe venni az anyagi helyzetet, a munkalehetóséget, a teherbírást stb. az nem genetikailag van belénk kódolva, ahhoz gondolkodni is kell, nemcsak szexelni.

És aki szült már az nyilván egyetért velem, hogy az nem egy sétagalopp.

És vannak anyukák, akik utána verik a mellüket, mert szültek, gyereket nevelnek, mittomén, és vannak, akik nem kérnek érte elismerést.

Ugyanúgy vannak olyan gyerektelenek, akik ott rugnak bele a gyerekesekbe, ahol tudnak, és vannak olyanok is, akik szépen éldegélnek gyerek nélkül boldogan.

Nem lenne ez a vita, ha mindenki a maga dolgával foglalkozna, és tiszteletben tartanánk más nézőpontokat is.

Ha van gyereked, akkor van, foglakozni kell vele, beszédtéma lesz slussz. Ha nincs gyereked attól még nem kell, hogy tabu téma legyen a gyerek.

Szerintem aki annyira kardoskodik a gyerekvállalás mellett vagy ellene az fóleg saját magát győzködi.

2016. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
45%

Legtöbbször gyermek után tudja meg az ember mekkora öröm egy gyermek.

Szóval a gyermektelenek nem értem mire fel pampognak.

Meg látom első oldalon főleg arrol irnak hogy egy snya azt hiszi telnesitmény egy gyerek es nagy valoszinű mast se ért el az életben.



A gyerek nem teljesitmény, nem hasonlithato teljesitménnyel.

Mert felbecsülhetetlen értéke van.

2016. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
46%
# 44, te meg azt nem érted, hogy ami neked öröm az másnak nem. Nekem teher lenne a gyerek, korlátozás. Én elfogadom, hogy neked öröm a gyerek, fogadd el, hogy másnak nem az.
2016. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
75%

Minden témában igaz, hogy mindenki a saját döntését kívánja valamilyen úton módon igazolni, hiszen ha ő úgy döntött, tehát biztos az a jó, különben nem döntött volna úgy, és ezért nem érti mások miért nem úgy döntenek, ahogy ő.


De ez fordítva is igaz, akinek nincs gyerek az nem fogja érteni másoknak miért van.


Meg ha túllépünk ezen a témán, akkor is ez lesz. Van aki férjhez megy, van aki nem. Van aki vidéken akar lakni, van aki nem. De a lényeg, hogy mindenki a saját döntéséről fogja azt gondolni, hogy jó. Ha valaki pedig nem úgy dönt, ahogy ő, az számára feszültséget okoz, hiszen az az ő döntését vonja kétségbe. Ezt a belső feszültséget kívánják sokan úgy feloldani, hogy megpróbálják meggyőzni a másikat és saját magukat is az ő döntésükkel ellentétes döntés helytelenségéről.

2016. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
29%

45 csakhogy ezt addig nem tudhatod mig nincs gyereked.

Sokkal többről szol a világ mint anyagi javak meg szabadidő meg karrier.

2016. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
8%
Ha mondhatnám, talán ugy fogalmaznám meg, ez egy másfajta szerelem.
2016. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
57%

42-es vagyok


1. Ahogy írtam, a tesóm is szeretne, de egy betegség miatt eddig nem jött össze neki, pedig már hosszú ideje próbálkozik és sok orvosi segítséget is igénybe vett. Ettől még ő nem kevesebb, mint egy olyan nő, akinek van gyereke.

2. Az anyukák közül sokan meg azt nem értik meg, hogy nem mindenkinek engedi meg az egészségi állapota, hogy szüljön, pedig szeretne. Tisztelem az anyukák nagy részét, de az olyanokat nem, akik lenézik/megszólják a gyermekteleneket, holott nem tudják az okát, hogy az illetőnek miért nincs gyereke.

2016. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
11%

Ez utobbi meg más tema.

Egy egyedulállot vagy rokkantat vagy egy dohányost vagy egy homoszexualist is leszolhatnak meg stb

Ilyenek az emberek.ez nem gyerekvállalás téma hanem emberi jellem téma.

2016. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!