Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az állandó harc a...

Miért van az állandó harc a gyerekesek és a gyerektelenek között? Miért nem tudják elfogadni, hogy egy nő gyerek nélkül is lehet boldog és élhet teljes életet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
30%

Én teszek rá, hogy ki akar gyereket és ki nem, magánügy.

Az érvelések a gyereket nevelők ellen viszont már szánalmasak, annyira halál unalmasak és primitívek. Nem értem, ugyan milyen alapon vár elfogadást, megértést a bőszen ősanyázó teszkópénztárosnők kara.:D Ez már a sokadik önigazolást kereső kérdés itt a témában, a karakán, modern, gyerek nélkül önmegvalósító nőktől. Érdekes, nekem soha eszembe se jutott anonim idegeneket arról kérdezgetni, vajon helyes-e a saját döntésem, pláne hisztizni azon, hogy mások (kik?:D) miért nem értenek meg. Ha valaki felnőtt fejjel ennyire bizonytalan önmagában, az tényleg jobb, ha nem szül, kizárt dolog, hogy lediplomázik, folyamatosan fejleszti magát, tudományos fokozatot szerez, remek karriert és bőven átlag feletti egzisztenciát épít ki, mellette pedig felnevel két, hasonlóképpen sikeres gyereket - mint például én.

2016. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
33%
Nekem semmi öröm nincs benne. Ez van. Fogadjátok el. Alapból nem szeretem a gyerekek. irritálnak, már fél óra után is. Nekem nem lenne öröm foglalkozni valakivel, nevelgetni.
2016. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nekem pont mindegy, hogy lesz e gyereked vagy nem.
2016. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
44%
21:40 tudod amikor szembemész a tömeggel akkor nem olyan könnyű magabiztosnak lenni. Márpedig a tömeg a gyerekesekből áll, hiszen gyereket vállalni megszokott. A gyerektelenek sokkal járatlanabb utat választottak, nem igazán van előttük példa, hogy miként kell jól csinálni. Amikor az agyad úgy érzi, hogy x dolog teljesen természetes és jó, a szemedbe viszont mindenhol az y dolgot nyomatják, akkor igenis elgondolkozol, de ez nem jelenti azt, hogy nem döntöttél jól. Emellett akárhogy fogadkoznak a gyerekesek, gyerektelennek lenni nem ugyanolyan elfogadott még ma sem, mint szaporodni. Ez olyan mintha egy meleg embert arról próbálnál megghyőzni, hogy őt mindenki ugyanolyan embernek látja mint a heterókat, és sehol semmi kirekesztés nem éri. De igen, éri. Ezért beszélnek sokat erről a témáról. Mert új dolog. Ellenben a gyerekszüléssel amit már több ezer éve veséznek ki oda és vissza. De gondolom ha tényleg olyan hiper szuper tökéletesség vagy ahogy leírtad, akkor ezt te is tudod. Oh wait, ugyanolyan lenéző kommented volt, mint azoknak a gyerekeseknek akik miatt utálkoznak a gyerektelenek.
2016. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy új dolog, nincs ebben semmi egetrengető. Az egyetlen nóvum, hogy ma már büszke is a gyerektelenségre az, aki ilyen-olyan oknál fogva emellett döntött.

Egyébként pedig miért legyek kedves ősanyázó, butaságokat összehordó kommentelőkkel? Soha senkinek nem szóltam be azért, mert gyerek nélkül akar élni, valóban úgy gondolom, hogy magánügy, akárcsak a szexuális orientáció, ha már ezzel a példával jöttél. Azokat viszont hadd ne tiszteljem, akik vállalhatatlan stílusban nyilatkoznak meg egy olyan, plusz értéket teremtő életformáról, amit ők maguk nem mernek felvállalni.

2016. ápr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki önigazolást keres, a gyerekesek anyázzák a gyerekteleneket, a gyerektelenek anyázzák a gyerekeseket, egyik sem képes elviselni, hogy valaki más döntéseket hoz az életben, mint ő. Mindkét fél agresszív propagandát nyom, igyekszik besározni a másikat és piedesztálra emelni saját magát. Ezt hívják intoleranciának. Ez egy ilyen ország.
2016. ápr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
46%

Ha valóban olyan elfogadó lennél, akkor nem lenne minden szavad burkoltam lenéző (jelen esetben pl gyávának nevezed őket, és magadat meg a hozzád hasonlókat jobbnak, "értéket teremtőnek" - hogy oda ne rohanjak. Gondolom Hitler anyja is azt hitte, hogy értéket teremt, meg a sorozatgyilkosoké. xD). Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy a sok gyerekes azért utálja a gyerekteleneket, mert gyávák voltak és inkább behódoltak az elvárásoknak, most meg isszák a levét amikor kiderül, hogy az egész nem úgy néz ki mint a reklámokban meg a filmekben.

Amúgy meg aki idejön ősanyázni az nem ok nélkül teszi. Talán itt még nem szóltak be neki, de a való életben biztosra veszem, hogy igen, tehát egyáltalán nem előzmény nélkül történik. Elképesztő mit meg nem engednek maguknak az ilyen nők, csak azért mert ők épp nagyban értéket teremtenek. Te meg nem tudom miért veszed magadra, ha te olyan jó, okos és elfogadó ember vagy.

2016. ápr. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
62%

Azt írtam, hogy nem érdekel, mert magánügy. Senkire nem erőltetem rá a saját szemléletemet, de nem is hagyom szó nélkül, ha valaki ostoba, bunkó módon degradálni próbálja pusztán azért, hogy önmagát kicsit jobb színben tüntesse fel.

Ha valaki úgy gondolja, hogy a saját anyja-apja nem teremtett semmilyen értéket azzal, hogy őt létrehozta, és olyannak nevelte, amilyen, azzal természetesen nem vitatkozom. Nyilván ő tudja legjobban, mennyit ér.:D

2016. ápr. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
60%

Jaj nem unjátok még ezt a zanyád is megszült, nélküle nem lennél itt dumát? Nem, nem teremtett semmi különösebb értéket, mint ahogy a legtöbb másik ember sem. Szaporodni majdnem mindenki tud, ez nem egy nagy szám vagy különleges dolog és nem hinném, hogy a szeretteimen kívül bárkinek is gondot okozna ha eltűnnék. Ez nem azt jelenti, hogy rossznak gondolom magam vagy bajom van az életemmel, ez csak a valóság. Nagyon kevés valóban kimagasló ember van. Persze te, és a tökéletes gyerekeid ezek közé tartoznak, ahogy már kifejtetted. :D Lábatokat ne csókoljuk meg? De én sajna nem fogom feltalálni a rák ellenszerét meg semmi ilyesmit. A Földnek és a természetnek meg aztán egyetlen egy emberre sincs szüksége, és a kimagasló emberek sem csinálnak semmi mást, mint hogy megoldásokat találnak azokra a problémákra amiket az emberiség kreált saját magának. De leginkább csak elpusztítják és leamortizálják az egész világot ezek a csodálatos értékek.


'de nem is hagyom szó nélkül, ha valaki ostoba, bunkó módon degradálni próbálja pusztán azért, hogy önmagát kicsit jobb színben tüntesse fel. '


Ezt pedig ugyanúgy mondhatnák a gyerektelenek is. Tudod mennyi bunkó anyával találkoztam már? De persze nekik szabad, vagy nem tudom, arra mindig találnak valami kifogást. Ja igen elfelejtettem, ők értéket teremtenek, nekik azért szabad másokat bántani. A gyerekesek ugyanolyan kegyetlenül bántják a gyerekteleneket mint fordítva, arra pedig nem hiszem hogy lenne bizonyíték, hogy a gonosz gyerektelenek kezdték az egészet.

2016. ápr. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
31%
Ha így gondolod, legegyszerűbb lenne, ha most rögtön felkötnéd magad. Végül is mi értelme az egésznek, ha igazad van?
2016. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!