Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az állandó harc a...

Miért van az állandó harc a gyerekesek és a gyerektelenek között? Miért nem tudják elfogadni, hogy egy nő gyerek nélkül is lehet boldog és élhet teljes életet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
27%

OFFocska: És ha már a kismamák/anyucik nekem ugranak, akkor én miért nem ugorhatnék nekik? Azért na.

Példa: unokatesóm nekem esett, mert volt pofám megkérdezni, hogy viseli az anyukaságot. Azóta úgy néz rám, mint a vérestamponra... Pedig csak érdeklődtem.


#29

2016. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
70%
Anya vagyok, mégis totálisan megértem azt, aki nem akar gyereket. Én mindig is szerettem volna, de azt már tudtam előtte is, hogy más anyukákkal nem fogok jól kijönni. Rosszul vagyok az ősanyáktól, hogy más témájuk nincsen, csak a gyerek. Persze ők sem szeretnek engem, főleg miután megtudják, hogy nem voltam hajlandó hüvelyi úton szülni, nem akartam szoptatni, és főleg nem szeretek ezekről társalogni. Az meg már tényleg szánalmas, hogy rá akarnak beszélni olyanokat a gyerekvállalásra, akik ezt nem tervezik. Úgy alapból pofátlanságnak tartom, hogy megkérdezi valaki a másiktól, hogy akar-e majd gyereket. Mi köze hozzá? És tökre igaza van annak aki azt írta, hogy ezzel próbál valamit felmutatni az életben, mert mást nem tud. Sajnos 90%-a az anyukáknak ilyen, főleg amíg a gyerek kicsi.
2016. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
75%

Olyan lenézően használjátok azt a szót, hogy ősanya. Miért lenne ősanya az, aki idióta. Miért nem lehet az az ősanya, aki egyszerűen csak anyatípus, és zsigerből jól bánik a gyerekekkel?

Azért, mert valaki hüvelyi úton szül, szoptat, isten bocsá' nem passzolgatja le a gyerekét állandóan, ezért nyilván ezekről is beszél, az miért ősanya?

Harc meg nincs! Ez csak provokáció. Én és sokan még letojjuk, hogy van e másnak gyereke vagy nincs.

De az ősanyázás az egy primitív dolog, mert válogatás nélkül rámondják arra, aki akár csak egy kicsit is előtérbe helyezi a gyerekét.

Gondoljatok már bele: a gyerek minél kisebb, annál többet vagy vele, tehát a napod nagy részét kitölti. Hát persze, hogy róla tudsz a legtóbbet beszélni. Ez van, ettől még nem lesz ősanya, csak éppen ilyen életszakaszban van.

A szülés meg igenis kemény meló, attöl függetlenül, hogy természetes folyamat. Hihetetlen, milyen rosszindulat van emberekben, hogy mindenbe képesek belekötni.

2016. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
39%

Azért mert primitívek.


A szülés teljesítmény? A szaporodás a világ legegyszerűbb dolga, az összes állatképes rá.

2016. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
59%

Mert ez itt Magyarisztán.

Az egységsugarú magyar reszket, ha nem köthet bele valamibe. Kell az ellenségkép, hogy jól érezze magát. Mindenki hülye, csak ő helikopter.

2016. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem annál a hozzászólónál az igazság, aki azt írta, hogy a gyerekvállalás az élet velejárója, amire van aki sosem érik meg. Nincs is ezzel semmi baj, aki elég érett az anyaságra, az szüljön, aki meg 70 évesen sem érzi magát elég érettnek az meg ne szüljön. Sokkal rosszabb, ha valaki pusztán környezeti nyomásra szül, pedig még nem nőtt fel a feladathoz.
2016. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
41%
34 ha ez szerinted a világ legegyszerűbb dolga, akkor légy szíves keress fel egy meddőségi centrumot.
2016. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
12%

"Miért nem lehet az az ősanya, aki egyszerűen csak anyatípus, és zsigerből jól bánik a gyerekekkel? "


Azért nem biztos,hogy mindenki "ősanya".

Van,aki csak szereti magára sütni,hogy ő "jól bánik a gyerekekkel":)


Gyerekvállaláshoz nem kérnek diplomát.

2016. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
21%

" ha ez szerinted a világ legegyszerűbb dolga, akkor légy szíves keress fel egy meddőségi centrumot."


Nyilván nem ilyen értelemben gondolta.

Nem tudom miért kell kiforgatni a szavakat.

De ha már nagyom szigorú akarsz lenni,az sem természetes úton szaporodni nem tudó ember érdeme,ha mégis teherbe esik,hanem azoké,akik ezt lehetővé teszik.Az orvostudományé.


Az orvosok között pedig sokan 30-35 éves korukig tanulnak.

Ha ők is 20 évesen gyereket szültek volna,akkor sokaknak rosszabb lenne.

2016. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
35%

"Szerintem annál a hozzászólónál az igazság, aki azt írta, hogy a gyerekvállalás az élet velejárója, amire van aki sosem érik meg. "


Ja,persze.

Ez nem teljesen igaz.

Sok ember érett lenne a gyerekvállalásra,sőt jobb szülő lenne,de nem akar gyereket.


Még sok éretlen ember vállal gyereket...

2016. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!