Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista szülők gyermekei!...

Alkoholista szülők gyermekei! Hogy bírjátok a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül kikészít, hogy az anyám 2 pohár vörösbor után minden k*rvának elmond. Ilyenkor én vagyok a hülye, a szerencsétlen, ő meg sajnáltatja magát. Képes az utolsó pénzünkön is bort venni, nem érdekli hogy nekem esetleg osztálypénzt kellene fizetnem (ami havonta 1000, borra meg 4-5 ezret költenek). Még a szeptemberit se fizettük be, pedig április van. Ritkán fordul elő, hogy nem iszik, olyankor egy angyal. De ha okot talál az ivásra, akkor iszik, és leéget a barátom előtt is. Hamarosan itt az érettségi, de az itthoni légkörben sokszor nem tudok tanulni. Elmenni nem mehetek nagyon sehova, hacsak nem viszem a kutyámat is. (Kutyával könyvtárba nem mehetek, séta közben meg nem lehet tanulni). Sokszor "elfelejt" mosni, a lyukas zoknijaimat kiszedi a szemetesből, kimossa és a fiókomba visszarakja. Próbálom a környezetem előtt takarni, hogy mi történik, de nehéz. A barátom is rátesz erre egy lapáttal, ő is gyakran úgy jön hozzám, hogy már 3-4 sört megivott. Ilyenkor veszekszünk. A kívülállók azt mondják, hagyjam rá, hogy néha iszik. Persze, de így hogy anyu is sokszor be van csípve, sok hogy ő is ittas. Apu ritkán iszik, sok gyógyszert szed, így ő talán 2 hetente egyszer iszik 1-1 pohár bort.

Nincs lehetőségem kitörni ebből a környezetből. A sok veszekedés anyámmal annyira megváltoztatott, szinte elviselhetetlen lettem. 1-2 barát van, aki megért (fiúk), de ha velük lógok, a barátom is hisztizik, anyu meg mondja, hogy mekkora k*rva vagyok. (A nővéremre egyszer sem mondta, holott ő majdnem egy éven át csalta a férjét, és úgy bukott le, hogy anyu piás volt, és eljárt a szája).


Hasonló sorsúak véleményét, történeteit várnám. Köszönöm. 19L


2010. ápr. 6. 17:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sajnállak.

Mi is így voltunk,apám ivott.

Mindent összehányt a lakásban,késsel fenyegetőzött,kiabált velünk.

Szerencsére 1 éve megszabadultunk tőle.

KITARTÁS!

16/L

2010. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az apám alkoholista. Amióta az eszemet tudom, mindig ivott. Amikor kicsi voltam és fájt a hasam, sírtam, és megvert azért, hogy ne sírjak...

15 éves koromig naponta vert. Volt hogy csak egy kis pofont kaptam de volt olyan is hogy magából kikelve rugdosott a földön.

Anyám erről nem tudott mert ő egész nap dolgozott, és mindig akkor kaptam a verést amikor csak ketten voltunk apámmal. Mondtam én anyámnak, hogy mi a helyzet de nem hitt nekem.

Mostanra eljutott odáig, hogy cukorbeteg, állandóan gyógyszert kell szednie, több lábujját levágták már, alig bír menni, de még így is iszik.

Anyám meg szaporított magának vagy 30 macskát, az összes fizetésük arra megy hogy etessék őket, én és a bátyám már le vagyunk szarva, csak a sok macska a lényeg, ők kapnak szeretetet, mi nem.

22/L

2010. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amíg anyu nem volt ilyen hülye, nem is figyeltem fel rá, hogy mennyit iszik. Mostanában sokszor ha nyitva hagyom az ajtót, bejön beszélgetni. Ha látom rajta, hogy ivott, és finoman elküldöm, nem megy el.

Szégyenlem a barátom előtt, hogy sokszor hülyeségeket beszél, bűzlik a piától, kiabál és mindent leejt, nekimegy a falnak stb. :(


Néha már ott tartok, hogy felpofozom, hátha kijózanodik.

2010. ápr. 6. 17:13
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Én tényleg nagyon sajnállak, de a szüleidet nem választhatod meg, de a barátodat igen!

Nem értem , ha anyukád 2 pohár borát nem tudod elviselni, akkor hogy tudod megcsókolni a barátodat 3-4 sör után.

Azt akarod, hogy a te gyereked is alkoholista szülő gyereke legyen?

2010. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Mostanában egyre ritkábban iszik a barátom. Perpillanat ő az egyetlen lelki támaszom. Nem tudom, mi történne, ha most ő sem lenne. Vannak barátaim, barátnőim de nekik nem mondtam el ezeket, mert szégyenlem.

Egyébként nem tervezek házasságot a barátommal. Illetve próbálom leszoktatni az alkoholról. Ha a haverok nem unszolják, akkor egyedül nem szokott inni. Utoljára szilveszterkor koccintottunk egy pohár pezsgővel, én azóta nem ittam alkoholt. (Persze anyu szerint minden nap megiszok 3-4 pohár boroskólát.)

2010. ápr. 6. 17:21
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyébként anyukám éhgyomorra iszik, ő azért elviselhetetlenebb. A barátom inkább csak fáradt. De ha nem mondja el, sokszor észre se veszem, hogy ivott.
2010. ápr. 6. 17:22
 7/29 anonim ***** válasza:
31%
Hát én tuti nem hagytam volna már 15éves fejjel hogy apám verjen(főleg indok nélkül meg még ittasan is) akkor elverted volna nem is emlékezett volna rá, attól még hogy az apád ilyet nem szabad tenni senkivel sehogysem, mi az hogy berug aztán elver? pff /17f
2010. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Engem szerencsére nem vertek. Most meg ha megpróbálnák, visszaütnék.
2010. ápr. 6. 17:43
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Rettenetesen sajnállak, átérzem ami veled történik.

Én már szerencsére megszabadultam ettől a "tehertől", de éveken át, hosszú éveken át így éltem.

Minket(van egy öcsém) sosem vertek, csak lelkileg terrrorizáltak, az se sokkal jobb....

Na meg persze nem bort ittak, nem is egy két pohárral, hanem kevertet, körte pálinkát, rumot......

Nekem is volt abban az időszakban egy párom, aki tartotta bennem a lelket, de a legnagyobb bajban hagyott el. A mai napig nem tudtam megbocsájtani neki, pedig eltelt már 11 év.

Szerencsére túltettem magam a múlton, és most már van saját családom, férjem és egy pici lányom.

És egész idő alatt csak egy olyan barátnőm volt, van, aki mindent tudott rólam, előtte sosem éreztem, hogy kevesebb vagyok,

Csak azt tudom mondani neked, hogy kitartás, és amint lehetőséged van rá költözz el.

Ne haragudj, hogy egy kicsit hosszú lett. Tudnék mesélni..... :(


30N

2010. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Néha én is félek, hogy elhagy, épp amikor arra lenne szükségem, hogy támogasson.

Ha anyuék miatt nem lennék lelkileg ennyi kikészülve talán már rég elhagytam volna.

2010. ápr. 6. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!