Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista szülők gyermekei!...

Alkoholista szülők gyermekei! Hogy bírjátok a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül kikészít, hogy az anyám 2 pohár vörösbor után minden k*rvának elmond. Ilyenkor én vagyok a hülye, a szerencsétlen, ő meg sajnáltatja magát. Képes az utolsó pénzünkön is bort venni, nem érdekli hogy nekem esetleg osztálypénzt kellene fizetnem (ami havonta 1000, borra meg 4-5 ezret költenek). Még a szeptemberit se fizettük be, pedig április van. Ritkán fordul elő, hogy nem iszik, olyankor egy angyal. De ha okot talál az ivásra, akkor iszik, és leéget a barátom előtt is. Hamarosan itt az érettségi, de az itthoni légkörben sokszor nem tudok tanulni. Elmenni nem mehetek nagyon sehova, hacsak nem viszem a kutyámat is. (Kutyával könyvtárba nem mehetek, séta közben meg nem lehet tanulni). Sokszor "elfelejt" mosni, a lyukas zoknijaimat kiszedi a szemetesből, kimossa és a fiókomba visszarakja. Próbálom a környezetem előtt takarni, hogy mi történik, de nehéz. A barátom is rátesz erre egy lapáttal, ő is gyakran úgy jön hozzám, hogy már 3-4 sört megivott. Ilyenkor veszekszünk. A kívülállók azt mondják, hagyjam rá, hogy néha iszik. Persze, de így hogy anyu is sokszor be van csípve, sok hogy ő is ittas. Apu ritkán iszik, sok gyógyszert szed, így ő talán 2 hetente egyszer iszik 1-1 pohár bort.

Nincs lehetőségem kitörni ebből a környezetből. A sok veszekedés anyámmal annyira megváltoztatott, szinte elviselhetetlen lettem. 1-2 barát van, aki megért (fiúk), de ha velük lógok, a barátom is hisztizik, anyu meg mondja, hogy mekkora k*rva vagyok. (A nővéremre egyszer sem mondta, holott ő majdnem egy éven át csalta a férjét, és úgy bukott le, hogy anyu piás volt, és eljárt a szája).


Hasonló sorsúak véleményét, történeteit várnám. Köszönöm. 19L


2010. ápr. 6. 17:06
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
* ennyire
2010. ápr. 6. 17:47
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az van ,hogy anyám iszik és folyton azt kell figyelnem,mikor esik el a földre és üti be a fejét.

Ez elég kellemetlen,nem akarok sehova se menni,mert félek ,hogy kárt tesz magában vagy ugy esik el,hogy bevágja a fejét aztán elvérzik.

De ez mondjuk,hogy igy leigya magát akkor van,mikor rá jön a depresszió amugy van időszak mikor teljesen normális.18/F

Én szoktam vele ordibálni ilyenkor ,hogy mi a f'szt csinálsz már stb

2010. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Akkor neked sem jobb. :(
2010. ápr. 6. 17:59
 14/29 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is ez volt a helyzet, nálunk apu ivott. Mindennap állt a bál. Sokszor kellett az utcáról összeszednem, mert ott fetrengett, nem tudott felállni. Leégett a pofámról a bőr, persze ilyenkor mindenki kint van az utcán, mert éppen akkor van kint dolga. Már meghalt, de nagyon sok gond volt vele amíg élt. Nem voltam boldog gyerek és tini.
2010. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nálunk apukám ivott amikor munkanélküli lett, lelkileg és anyagilag tönkretette az egész családot, bár neki alapból rossz természete van. Amikor kórházba került egy hétre, kiderült elég komoly problémák vannak a szívével, májával, tüdejével (cigi miatt). A kórházban a mellette fekvő alkesz bácsi meghalt, ez volt nála a fordulópont, rájött ő is így fog járni ezzel az életmóddal. Már 3 éve egy kortyot sem iszik, szedi a gyógyszereit és havonta jár a kórházba kontrollra.
2010. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%

az alkoholista szülők gyerekei nagyon sokszor alkoholistát választanak párnak. a pszichológiában úgy nevezik ezt, hogy ismétlési kényszer.

röviden az a lényege, hogy az alkoholista szülő gyerekei akaratlanul is összekeveri a szeretetet az alkoholista (!) ember közelségével, erőszakoskodásával, az ebben rejlő bizonytalansággal.

azt tanácsolom neked, hogy fokozottan figyelj a barátod alkoholizálására. nagyon nagy esélyed van sajnos arra, hogy az egész életedet alkoholisták közt fogod leélni, és csak egy rokonról nem tehetsz- az anyádról. az összes többiről, akiket majd te szedsz össze, nos azokról nagyon is.

erről is, és még sok ehhez kapcsolódó dologról szól susan forward: mérgező szülők című könyve. mindenkinek ajánlom, akinek voltak szülei, vagy aki szülő lesz egyszer.

2010. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez tanulságos amit írtál.
2010. ápr. 6. 18:33
 18/29 anonim ***** válasza:
Olvasgatva a hozzászólásokat azért, mert a srác megiszik néhány sört ne nevezzük már alkoholistának. Akkor az összes egyetemista meg a 11-es és 12-es gimnazista alkoholista. Az én történetem szerencsére roppantul jó de nekem édesapám szívta meg nagyon. A nagypapám masszív alkoholista volt, tudtommal aput nem verte soha de volt hogy az összes pénzt elitta. Attól rettegtek a testvérével, hogy karácsonykor vajon mennyire részegen jön haza. Olyankor káromkodott tört és zúzott. Édesapám akkor határozta el, hogy nem fog inni. Én életemben egyszer láttam őt részegen két sör után, de akkor is rosszul lett. Édesanyám apukája is ivott rendesen ezért ő is antialkoholista lett. Ennek hatására én sem nagyon szoktam inni, - bár ebbe beletartozik, hogy a barátnőm nagyon keményen fog ilyen téren - de megesik hogy napi 1-2 sör lecsúszik iskola után, a barátokkal. A barátod amikor iszik kibírhatatlan? Mert akkor tényleg gáz, de ha csak jókedve van, akkor azért néha engedni kell. Valószínűleg neki is teher, hogy Te mindig ki vagy akadva, vagy hogy figyelned kell édesanyádat. A másik kérdésem: Mi az hogy nem mehetsz el? 19 éves vagy, ha úgy tartja kedved elmész tanulni. A legjobb barátnőm édesanyja ivott rendszeresen, a lány teljesen összetört pedig csak 16 éves volt. Mi azt csináltuk, - és bár semmi közöm nem volt hozzá nem hagytam a lányt teljesen összeomlani- hogy a dugipiát a szeme előtt öntöttük le a lefolyón - a pénztárcáját meg időnként eldugtuk. Persze volt balhé belőle meg minden, de aztán rájött- amikor tiszta volt- hogy segítség kell neki. Kábé 2 éve egy kortyot sem ivott.
2010. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Anyukád jo lenne ha nem k.rvázgatna téged. Hanem befogná az arcát ha már tőnkretette a gyerekkorodat.
2010. ápr. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Anyukád jo lenne ha nem k.rv.zgatna téged. Hanem befogná az arcát ha már tőnkretette a gyerekkorodat.
2010. ápr. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!