Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki 30-on...

Ismertek olyat, aki 30-on túl, család mellett találta meg a hivatását?

Figyelt kérdés

A huszonéveimet sajnos elszúrtam, haszontalan egyetemre mentem, a nyelvtanulásra is épp csak annyi időt szántam, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Ennek ellenére viszonylag normális munkát találtam, aztán elég hamar férjhez mentem, jöttek a gyerekek, a gyed után visszavettek a régi munkahelyemre, szóval úgy tűnt, hogy ha nem is túl izgalmas, de kerek a világ.

Tavaly azonban a férjem - aki velem ellentétben odatette magát az egyetemen - kapott egy jó lehetőséget külföldön, kiköltöztünk a családdal, és itt kellett rájönnöm, hogy sajnos nem vagyok jó igazán semmire. Az otthon is használhatatlan diplomám itt még annyit sem ér, a nyelvet törve beszélem, így olyan munkát végzek, amihez még 8 általános sem kéne.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyan, vagy ismertek-e, aki ennyi idősen sikerrel fordított a sorsán? Hogyan történt? Hogyan csinálta? Tervem az rengeteg van, de nem szeretnék megint olyasmibe belekapni, amiről pár év múlva kiderül, hogy semmi értelme nem volt.

Szóval most nem a kioktatást várom, hogy hogyan kellett volna, azzal nem vagyok előrébb, hanem sikertörténeteket, hogy ha másnak összejött, talán nekem sem kell temetnem magam.


2016. júl. 19. 19:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igazából milyen szinten vagy? Mert a kérdésben azt írtad, hogy csak annyit tanultál, hogy a nyelvvizsgád meglegyen, gondolom a diplomához kellett a középfokú. Utolsó kommentedben pedig írtad, hogy gyed alatt fordítottál. Én középfokú+üzleti nyelvvizsgával jöttem ki, de rájöttem, hogy semmit sem ér. Teljesen más az otthon tanult nyelv, mint az élő, anyanyelvi környezet. Ezen nem kell meglepődni:) Igen, a beszéd (nem a hibákkal teli makogás, hanem a folyamatos viszonylag korrekt mondatokkal való beszéd és a beszédértés a legnehezebb). Az, hogy elméletben tudjuk, hogy kell mondani, nem biztos, hogy élő szituációban is megy. Én legalább is utólag jövök rá néha, hogy hogy is kellett volna mondani. Ez mind idő és gyakorlás, siettetni nem lehet. Arra viszont figyelj, hogy minden nap foglalkozz a nyelvvel.
2016. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ja, és a legjobb amikor úgy beszélnek, főleg a fiatalok, hogy elnyelik a szót, csak makognak, mintha meg akarnának fulladni:-D

Egyébként arra már rájöttem, hogy minnél többet tudsz angolból, rájössz, hogy mennyi mindent nem tudsz még:)

2016. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Igazából nehezen tudom megállapítani, mennyit tudok. A legrosszabb a beszédértésem, bár valószínűleg a helyi kiejtés miatt, az angolokat sokkal jobban értem. Én magam amit akarok, azt elmondom, csak hibásan, és árnyaltan fogalmazni nem tudok. Az írott szöveg értése teljesen jól megy, életmóddal kapcsolatos, könnyebb cikkeket fordítottam, azokhoz azért nem kell túl magas szintű nyelvtudás.
2016. júl. 20. 11:40
 14/31 A kérdező kommentje:
Jaj, én is mindig utólag jövök rá, hogyan kellett volna. :) Gondolatban mindig olyan szép kerek mondatokat tudok alkotni, igényes szókinccsel, amikor meg helyzet van, csak makogok bénán. :)
2016. júl. 20. 11:41
 15/31 anonim ***** válasza:
A beszéd CSAK gyakorlat kérdése, ha eleget kerülsz olyan helyzetbe, ahol beszélned kell, idövel egyre gyorsabban eszedbe jut, amit "mondani kellett volna" és egyszer csak azt veszed észre, hogy idöben jut eszedbe, nem késöbb.
2016. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Stori 1:

A nő háziasszony volt, fiatalon ment férjhez, 30 fölött megszűnt a munkahely. Ő kézműveskedni szeretet, és az alkotásait eladta, később főállásba csinálta, mára már vállalkozó és alkalmazottjai is vannak, meg saját boltja.


Stori 2:

Egyetemet végzett a nő, de soha nem dolgozott a szakmájába, férje eltartotta. A férje munkája miatt külföldre költöztek, ahol a helyi anyukákkal összebrahizott. Sokszor elvállata mások csemetéjét, hogy vigyáz rájuk. És az anyukáknak feltűnt egy csomó dolog, hogy befőz, meg elrak, meg egyéb háztartási praktikák, és végül a fiatal anyukákat ő tanította ilyen háztartási trükkökre. Azóta élettanácsadó vagy mi a szösz, és pénzért ad tanácsokat, hogyan kezeljék az asszonyok a konyhafüzetet, mivel lehet spórolni, hogy lehet nevelni a gyereket és egyéb ház körüli praktikákat is megoszt. És elég szép karriert épített abból, amit itthon a nagyijától tanult meg. Mert külföldön nagyon sok az elveszett anyuka/nő.


Nyelvtanulásra azt tudom mondani, hogy erőltetni kell. Kimész és beszélsz. Folyamatosan. Nem baj ha rossz. Eleinte össze kell fejben rakni, később már ösztön szinten fog menni.

2016. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
A nyelvtanuláshoz: feltétlen ott menj nyelvtanfoylamra, mert ott megszokod az ottani kiejtést, ami akkor is elöjön, ha a "hivatalos" angolt beszélik, illetve minél többet legyél az ottaniak között.
2016. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Egyébként mit dolgozol? Ott nem tudod használni a nyelvet, nem tudsz beszélgetni anyanyelvűekkel?
2016. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Takarítok. Az egyik munkatársammal minden nap beszélgetek egy kicsit, de mivel nagyon erős tájszólásban, rengeteg szleng kifejezést használva beszél, ezek a beszélgetések néha elég egyoldalúak. - ő mondja, én pedig minden erőmmel próbálom megfejteni, ami nem mindig sikerül.

De dolgozik ott olyan nő is, aki 3 év alatt még semmit nem tudott megtanulni angolul, szóval ez a közeg látszólag nem a legideálisabb a nyelvfejlesztésre.

2016. júl. 20. 14:12
 20/31 anonim ***** válasza:

De azért már érzed, hogy fejlődött a nyelvtudásod, ugye? Mióta vagy kint, 1 éve? Nekünk a landlordék skótok, de őket elég jól meglehet érteni.

Na, a 3 éves kolléganőről ne vegyél példát. Szerintem ezeknek az embereknek igényük sincs rá, hogy jobban beszéljék az angolt.

2016. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!