Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki 30-on...

Ismertek olyat, aki 30-on túl, család mellett találta meg a hivatását?

Figyelt kérdés

A huszonéveimet sajnos elszúrtam, haszontalan egyetemre mentem, a nyelvtanulásra is épp csak annyi időt szántam, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Ennek ellenére viszonylag normális munkát találtam, aztán elég hamar férjhez mentem, jöttek a gyerekek, a gyed után visszavettek a régi munkahelyemre, szóval úgy tűnt, hogy ha nem is túl izgalmas, de kerek a világ.

Tavaly azonban a férjem - aki velem ellentétben odatette magát az egyetemen - kapott egy jó lehetőséget külföldön, kiköltöztünk a családdal, és itt kellett rájönnöm, hogy sajnos nem vagyok jó igazán semmire. Az otthon is használhatatlan diplomám itt még annyit sem ér, a nyelvet törve beszélem, így olyan munkát végzek, amihez még 8 általános sem kéne.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyan, vagy ismertek-e, aki ennyi idősen sikerrel fordított a sorsán? Hogyan történt? Hogyan csinálta? Tervem az rengeteg van, de nem szeretnék megint olyasmibe belekapni, amiről pár év múlva kiderül, hogy semmi értelme nem volt.

Szóval most nem a kioktatást várom, hogy hogyan kellett volna, azzal nem vagyok előrébb, hanem sikertörténeteket, hogy ha másnak összejött, talán nekem sem kell temetnem magam.


2016. júl. 19. 19:56
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Valamit fejlődött, persze. Meg azt már eldöntöttük korábban, hogy itt inkább felmondok pár hónapon belül, és beiratkozom egy nyelvtanfolyamra, annak több értelme van. A kérdés számomra inkább az, hogy mi lesz azután, lehetséges-e ennyi idősen behozni azt, amit huszonévesen elmulasztottam. De sok pozitív példát olvastam most tőletek, amit még egyszer köszönök.
2016. júl. 20. 14:52
 22/31 Kései Sirató ***** válasza:
46%

A helyedben én idegen nyelvről magyarra fordítanék. Kicsit jobban belehúznék a nyelvtanulásba és utánajárnék annak, hogy milyen könyvre lenne igény itt Magyarországon, ami megvan az adott idegen nyelven.


Valahogy elvégeznék egy nővérképzőt és betegápolással foglalkoznék. Angliában és Németországban is (nem tudom, hol vagy) a betegápolás aranybánya.

2016. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
54%
Én javaslom, hogy keress a neten olyan hanganyagokat (felirattal lenne a legjobb) ahol ezt a tájszólást gyakorolhatod. Minél többet megtanulsz, annál többet tudsz később magad megfejteni vagy akár rákérdezni.
2016. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
34%
Megkérdezhetem hány éves vagy?
2016. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
31
2016. júl. 20. 19:25
 26/31 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút nem vagy elkésve, bármi is a célod, amit megszeretnél valósítani:) Azt hittem idősebb vagy, még csak most töltötted be a 30-at, szóval fel a fejjel!
2016. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

Élethosszig való tanulás. Ma ez a divat. És egyre inkább terjed. Szükséges,mivel így alakul a világ. Kevés szakma van,amit egyetemről kimászva életed végéig folytathatsz majd. A folyamatos önképzés és alkalmazkodás akörülményekhez nagyon fontos. Nem mulasztottál el semmit.

Amire szükséged van megtudod tanulni.


Max a demencia amitől tartanod kell. (öregkori elbutulás) Aminek bekövetkezte lassítható sok sok tanulással. Egyébként is sokan kutatnaka téren,szóval ezen sem kell aggódnod.

2016. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
54%
Szerencséd, hogy egy olyan országban élsz, ahol már nincs annyira benne a fejekben, hogy "23 éves korodig elvégzed az iskolákat, utána 40 évet dolgozol egyhuzamban", hanem már tudják, hogy az életszakaszok variálhatók :) Ha kitalálod, mit szeretnél csinálni, a többi már menni fog.
2016. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%

Olvass sokat hangosan az adott nyelven! Az majd segít a beszélgetést gördülékenyebbé tenni. Aktív,passzív szókincs.

Aktív amit használsz. Passzív,amiről tudod mit jelent,de háttérben van.

Ugyanígy műkszik a beszédnél is az én ezt akartam mondani,de amaz lett belőle. Így gondoltam,de úgy sikerült megcsinálnom.

Olvass hangosan. Előtérbe kerül a háttértudás.

2016. júl. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
0%

Végül hogy alakult:)

Nekem nagyon inspiraló volt, ahogy olvastam, hogy ilyen helyzetbe nem kell belenyugodni:)

2021. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!