Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki 30-on...

Ismertek olyat, aki 30-on túl, család mellett találta meg a hivatását?

Figyelt kérdés

A huszonéveimet sajnos elszúrtam, haszontalan egyetemre mentem, a nyelvtanulásra is épp csak annyi időt szántam, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Ennek ellenére viszonylag normális munkát találtam, aztán elég hamar férjhez mentem, jöttek a gyerekek, a gyed után visszavettek a régi munkahelyemre, szóval úgy tűnt, hogy ha nem is túl izgalmas, de kerek a világ.

Tavaly azonban a férjem - aki velem ellentétben odatette magát az egyetemen - kapott egy jó lehetőséget külföldön, kiköltöztünk a családdal, és itt kellett rájönnöm, hogy sajnos nem vagyok jó igazán semmire. Az otthon is használhatatlan diplomám itt még annyit sem ér, a nyelvet törve beszélem, így olyan munkát végzek, amihez még 8 általános sem kéne.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyan, vagy ismertek-e, aki ennyi idősen sikerrel fordított a sorsán? Hogyan történt? Hogyan csinálta? Tervem az rengeteg van, de nem szeretnék megint olyasmibe belekapni, amiről pár év múlva kiderül, hogy semmi értelme nem volt.

Szóval most nem a kioktatást várom, hogy hogyan kellett volna, azzal nem vagyok előrébb, hanem sikertörténeteket, hogy ha másnak összejött, talán nekem sem kell temetnem magam.


2016. júl. 19. 19:56
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést, azóta is sokszor eszembe jutott ez a kérdésem, és hogy elmesélem, végül hogy alakult. :)

A takarítás után gyerekgondozóként kezdtem dolgozni különböző bölcsikben és ovikban, az már egy fokkal jobb volt, jobban is élveztem, és a nyelvtudásom is hatalmasat fejlődött. Közben elkezdtem külsős cikkíróként dolgozni egy magyar honlapnak.

Két és fél éve hazaköltöztünk, jelenleg az írásból élek, és imádom. :) Szabadúszó vagyok, a magam ura, itthonról dolgozom, a munkám kreatív, és tudok foglalkozni a gyerekeimmel is, amire kicsi korukban sajnos nem sok lehetőségem volt.

Azt hiszem, minden szempontból nagyon hasznos volt a kint töltött három év. Lekerültem bizonyos tekintetben olyan mélyre, ahonnan muszáj volt felkapaszkodni, emellett a végére nagyon jól megtanultam angolul is, és személyiségfejlődés szempontjából sem volt utolsó.

Nem állítom, hogy révbe értem, de azt hiszem, az irány megvan.

Köszönöm megint a sok inspiráló történetet, a mai napig emlékszem, mennyire sokat segítettek. :)

2021. jan. 15. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!