Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság = börtön?

A házasság = börtön?

Figyelt kérdés

El nem tudom, azt képzelni, hogy valaha is ilyesmire adjam a fejem, ez több okból is adódhat:

1: Fiatal vagyok (22).

2: Még nem volt tartós kapcsolatom.

3: Mivel nem volt komoly kapcsolatom, ezért félek, hogy nem tudom kiélni magamat.


2010. ápr. 19. 11:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Az első pontosan fogalmazott. Akkor nem börtön, ha a megfelelő emberrel házasodsz.

Egyébként ha még nem volt tartós, ill. komoly kapcsolatod, akkor tök fölöslegesen foglalkoztat a kérdés, a közeljövőben tuti nem fenyeget hasonló veszély. Az embereknek általában (tisztelet a mázlista kivételeknek) nem szokott házassággal végződni az első komoly kapcsolata, mert a kapcsolatokat (meg később az együttélést) is tanulni kell, és az ember hajlamos elszúrni az elején. Nem lehet túlságosan alkalmazkodni sem, és túlságosan ragaszkodni ahhoz, hogy a te akaratod érvényesüljön, és nagyon nehéz megtalálni azt az egyensúlyt, ahol működik a dolog. Ha ezt megtanulod, akkor nem fogok börtönnek érezni sem a kapcsolatot, sem a házasságot, mert mindketten meg tudjátok őrizni az egyéniségeteket.

2010. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

NEM!!!!


Én 22 évesen mentem férjhez. Mikor megismerkedtünk, én egy 3 éves kapcsolatban, férjem pedig egy 4 éves kapcsolatban volt éppen (mindketten '84-esek vagyunk). 4 éve vagyunk együtt, és ugyanolyan jó, mint a kapcsolatunk elején.


Majd ha megtaláltad az igazit, nem fogsz ilyen hülyeségeket gondolni :)


Miért gondolod, hogy börtön? Ugyanúgy mehetsz a haverokkal inni, meccsre, közös barátokkal moziba, buliba, kirándulni, nyaralni. Attól, hogy valaki házasságban él, nem jelenti, hogy minden este otthon ül a tv előtt :)

2010. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Te magad is megmondtad, Kérdező, hogy nem vagy érett a házasságra. Meg ahogy nézem, egy normális kapcsolatra sem. Egészen érdekesnek tartom, hogy 22 évesen azon görcsölsz, hogy "nem tudod kiéálni magad", holott nem is élsz úgy igazán. Ha pedig ennyi idősen nem élsz, akkor később sem fogod magad "kiélni".

A te helyzetedben tökéletesen felesleges ilyen provokatív kérdésekkel kiállni, mert nem tudod, milyen az, mikor az embernek komoly kapcsolata van. Sőt, azt sem tudod, milyen, mikor az embernek egyáltalán kapcsolata van... Amint kicsit felnősz, meg fogod érteni. Jelenleg még irtóra gyerekesen gondolkodsz, amit ennyi idősen én már kezdenék cikinek érezni.

2010. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Igen, neked teljesen felesleges ezen a kérdésen agyalnod, hiszen még szerelmes sem voltál igazán :)
2010. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ez abszolut hulyeseg, hogy a hazassag borton.Miert lenne az?Azert mert osszehazasodsz valakivel, nem azt jelenti, hogy nincsenek jogaid.Vagy talan arra gondoltal, hogy egy emberhez vagy kotve szxualisan?Ha igy gondolod, akkor nem kell meghazasodni es annyi novel lehetsz, ahannyal csak akarsz.Csakhat a fiatalsag is egyszer lejar es mas dolgok kerulnek eloterbe, akkor viszont, jo ha van egy hazastars, aki mellett eltolthetjuk oreg napjainkat.
2010. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el voltam már szerelemes többször, de mind vizonzatlanul maradt, jártam 3 lánnyal, de egyikből sem komoly kapcsolat. Igen ennyi idősen csak ennyit felmutatni ciki.
2010. ápr. 19. 11:39
 17/26 anonim ***** válasza:
Akkor meg miért szenvedsz, hogy nem fogod kiélni magad?
2010. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki! Nem jön össze azonnal az ÉLET! Türelem! Addig is ismerkedj, bulizz, szép az élet!!!
2010. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Minden rab szabadulni ,szökni akar /Alcatraz/.A feleség ,férj ha nem egymás társai kiegészítői az egésznek az esetleg született gyerekek az igazi áldozatai.Tudom!miről beszélek,ilyen 4 gyermekes családban nőttem fel legidősebb gyerekként.Tisztességesebb, és önmagaddal szemben is helyénvalóbb,ha engeded társad élje életét.TE NEM ÉLHETED HELYETTE!A Szerelem elmúlik a szeretet kell hogy felváltsa.- de ha nem így történik az a pokol.Én mai napig tisztelem ,becsülöm volt nejem amiért két csodálatos kislányt szült nekünk.A kisfiúnk elveszítette,majdnem az élete árán.A mai napig bármikor láthatom,és korlátok nélkül vihetem őket.A nejem úgy érezte,túl fiatal vagyok ,hogy ne lehessen fiam amire minden férfi vágyik,de nekem ők a családom és ezért az általam szabott 3év eltelte után újra elveszem ŐT!,mert számomra Ő az igazi,aki a másik felem.
2010. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

fiatal vagy még, egyszer megismersz egy lányt és akkor az égész világ a feje tetejére fordulhat

volt egy rendőr ismerősöm, aki 26 éves koráig csak a csajokat hajtotta, soha nem gondoltuk h "rendes" ember lesz belőle, aztán egyszer találkozott egy másik rendőrrel, aki egy nagyon kemény lány, nem sipákolt, ő aztán nem parázott, h ne csalj meg, meg ne menj bulizni....és az a csaj kellett neki, nagyon is, azóta 2 gyerekük van és boldogok, nem élnek börtönben....:)

2010. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!