Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság = börtön?

A házasság = börtön?

Figyelt kérdés

El nem tudom, azt képzelni, hogy valaha is ilyesmire adjam a fejem, ez több okból is adódhat:

1: Fiatal vagyok (22).

2: Még nem volt tartós kapcsolatom.

3: Mivel nem volt komoly kapcsolatom, ezért félek, hogy nem tudom kiélni magamat.


2010. ápr. 19. 11:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nyilván el se tudod képzelni ha nem volt még komoly kapcsolatod.

22 éves fiúkét hova akarsz házasodni? Bőven ráér az egész kérdés, éld ki magad, el fog jönni az a pont, mikor megunod és szeretnél komoly kapcsolatot vagy többet.

2010. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A "hagyományos nemi szerepek" szerint: nő egymaga mos-főz-takarít, pasi semmi otthoni munkát nem csinál, viszont annál jobban szeret egyedül eljárni a kocsmába, a nő meg nem tud eljárni sehova - na úgy biztos börtön.

De ismeretségi körömben van sok olyan pár is, akik másképp csinálják: igazságosan megosztják a házimunkát, továbbra is együtt járnak el bulizni, megtartják a barátaikat, megvan a kölcsönös tisztelet és továbbra is tetszeni akarnak egymásnak (mindketten) - számomra ők nem tűnnek úgy, hogy börtönben élnek.

Szerintem ez hozzáállás kérdése.

2010. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Az embereknek általában (tisztelet a mázlista kivételeknek) nem szokott házassággal végződni az első komoly kapcsolata, mert a kapcsolatokat (meg később az együttélést) is tanulni kell, és az ember hajlamos elszúrni az elején. "


Ez egy akkora undorító téveszme, és mégis rohadt sok ember vallja ezt a baromságot. Nyilván a legtöbb első komoly kapcsolatból nem lesz házasság, de ennek inkább matematikai oka van, hogy mennyi az esélye olyanba futni, akivel rendben vannak a dolgok. Ha viszont sikerül a megfelelőt megtalálni, akkor nem lehet elszúrni, elszúrni csak a képmutatáson alapuló kapcsolatokat lehet. Arra gondolok például, hogy ha valaki rosszat mond a párjának, és összevesznek miatta, akkor ha tényleg a megfelelő párosításról van szó, akkor úgyis kibékülnek.

2010. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ha egyik fél sem teszi azzá, akkor NEM börtön a házasság! Óriási adag empátia és kompromisszum. De hol nem kell ez az életben? :-)
2010. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a házasság intézménye, soha nem voltam házas és nem is vágyom rá.

30/n

2011. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Az enyém az, annyira utálom (mármint az életemet, a házasságomat) hogy kimondhatatlan, a heti egy kötelező háztartási szex alkalmával meg legszívesebben felakasztanám magam, annyira szar. Persze koncepcióm nincs, hogy mit csinálnék a házasságon kívül, de egyre inkább úgy érzem, hogy ha naphosszat kéne a csupasz villanykörtét bámulnom az albérletben talán az is jobb élet lenne. De lehet, megbánnám.
2019. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!