Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya miért eteti meg direkt a...

Anya miért eteti meg direkt a romlott ételt, mikor lenne pénze rendesre?

Figyelt kérdés
Vett egy ma lejáró virslit, féláron. Már éreztem, hogy fura az íze, de megetette, merthogy nem főz mást és megette ő is. Rá 3 órára kétszer volt hasmenésem. Annyiszor rácseszett már ilyennel és mondtam neki, hogy étellel nem szabad ilyennel kockáztatni és nem èri meg ilyet venni. Most megmondtam neki, erre biztos nem az, elkaptál valamit. Persze és akkor miért pont most jelentkezik, mikor azt ettem? Most én vagyok a rossz. Tényleg lenne pénze rendes ételre is, erre ezen akar spórolni.
2016. aug. 19. 16:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Romlott dolgot állatnak is tilos adni , korlátolt ostoba az aki ezt teszi . Ebből nagy gondok lesznek , beszéljétek meg a családdal , ha nincs eredménye családvédelem . Az idiótát szembesíteni kell a marhaságával .
2016. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Ami ma jar le, annak meg jonak kell lennie, szoval ha nem az, vissza lehet vinni a boltba.
2016. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hivatalosan még "nem járt le". De ez nem égeszen úgy van, hogy 23.54 jó, 00.03 romlott. Neki se esett jól, fáj a hasa, de nem ismeri el, hogy ő hibázott. Azért nem mindennap eszünk ilyet, de pár havonta ráakad valamilyen "akcióra".
2016. aug. 19. 16:34
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerűen ne edd meg!

Majd egyszer kaptok egy ételmérgezést, és ha két napig a víz se marad meg benne, esetleg kórházba is kerül, akkor átgondolja.

A te egészségeddel ne szórakozzon!


Nekünk kell spórolni sok mindenen, a kaján is. De soha nem adnék lejárt ételt a családomnak! Inkább főzök mást, ugyanennyi pénzből.

Mást nem tehetsz, mint hogy otthagyod. Lehet, hogy balhé lesz, de talán felfogja, ha hozzáteszed, hogy félsz, hogy hányás-hasmenés lesz megint a vége.

2016. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Romlott ételt nem adnék a gyerekemnek, én sem enném meg. Ebben teljesen igazad van.


Viszont évek óta simán megveszem az aznap lejáró árut féláron, sőt simán felhasználom napokkal később is. A hússal vigyázok, de ami tapintásra és illatra jó, hiába lejárt, simán megfőzöm, maximum jobban átsütöm/főzöm. Szóval ha anyukád megfogja ezzel a pénzt, vagy szimplán megveszi, azzal semmi baj nincs, tökéletesen egyetértek vele. Azzal van baj, ha nem tudja megállapítani, hogy valami jó-e vagy sem.

2016. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Én tuti nem enném meg ha már fura íze van, akkor inkább ennék sós paprikás kenyeret vízzel.
2016. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Az virsli (feltéve ha vákuumcsomagolásban vettétek és láthatóan nem volt "átdátumozva") nem romlik meg a lejárat napján. Kb minden kajával úgy számolnak, hogy akár pár héttel lejárat után is jó. (Mert lejárattal nem fog egromlani, addig garantálja a gyártó a 100%-os minőséget)
2016. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
13%
Mert beteg az agya. Az én anyám is rendszeresen romlott szalámit meg sajtot tett el nekem tízóraira és neki állt felljebb, ha szóvá tettem. Bár közre játszhatott az is, hogy engem nem szeret, csak a tesómat, ő soha nem kapott romlott kaját.
2016. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
A lejárat nem azt jelenti, hogy másnap már romlott az étel. Csupán azt, hogy a gyártó csak addig garantálja a minőséget. Attól nem lehetett bajod.
2016. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

iszonyatos mennyiségű olyan ételt dobnak ki a világon ami a cimke szerint lejárt.

ettől függetlenül lehet romlott még bőven a szavatosságán belül levő étel is helytelen tárolás miatt.


ettől függetlenül én ilyen helyzetben megveszem a kétes ételt megeszem magam de a gyerekem nevében nem hozok ilyen döntést.


és minden erőmmel azon vagyok, hogy olyan körülmények legyenek amiben nem kényszerülök erre.


szóval a kérdés ott kezdődik, hogy anyád megtesz mindent a jobb körülményekért, de mivel nehéz a megélhetés ez nehezen megy, vagy a munka helyett sporol a kajád minőségén.


a jelek szerint egyik se hanem van pénze másra (mire?) s inkább rajtad spórol.


szóval ha kicsit vagy akkor családvédelem, ha nagy akkor azonban kénytelen leszel te magad dolgozni s akkor te döntheted el mit eszel.

2016. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!