Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya elolvasta a naplómat!...

Anya elolvasta a naplómat! Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Többek között olyan dolgok voltak benne, hogy mit gondolok a válásáról, a vagyonmegosztásról stb. Nagyon nem tetszett neki az amit látott és tudom, hogy haragszik bár nem mondja. És ha ez nem lenne elég a jelenlegi párja is elolvasta, aki szörnyen lecseszett és nem is áll velem szóba. Azt mondta most nagyon szégyellnem kéne magam anya előtt, azok miatt amit írtam. Rengeteg mindent félre értettek, mert voltak benne dolgok amiket nem fejtettem ki, ,mert úgy gondoltam magamnak nem tartozom magyarázattal. Persze ha megpróbálnám elmondani nekik csak azt kapnám vissza, hogy üres kifogások. Az alapból jó kapcsolatunk most nagyon megromlott és fogalmam sincs hogy segíthetnék rajta...

2016. aug. 25. 10:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%

Én mondjuk nem irok naplot, de vannak személyes dolgaim amikhez nem szeretném hogy hozzányúljanak. Lehet hogy te érzed magad rosszul most, de szerintem anyukádtol nem volt szép dolog hogy hozzanyúlt a naplodhoz, a parjának meg semmi köze ahhoz hogy te mit gondolsz és mit irsz le. Ahhoz meg hogy leszidjon, főként nincsen semmi joga!!

Mondjuk nem ertem miert irsz vagyonmegosztasrol a naplodba. De akkor sincs senkinek koze hozza. Állj ki magadért es mond meg nekik h ők szegyeljek magukat amiert hozzanyultak a szemelyes cuccodhoz.

2016. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
Én nem írtam és nem írok naplót. De felháborítónak találom ha valaki beleolvas. Így vagyok a hallgatózással is. Ha hallgatózott vagy beleolvasott a privát dolgaidba akkor viselje a következményeket. Erre volt kíváncsi hát akkor megkapta. Akármit is írtál te ne szégyeld magad, ne mentegetőzz, vállald fel. Így gondolod, ez van. Ha nem tetszik amit beleírtál az az ő baja. Nem kellett volna beleolvasni. A leírtaktól függetlenül sem.
2016. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező,

Kérlek, linkeld be ezt a kérdést mailben anyádnak, azzal, hogy: "Inkább ezt olvassátok el".

Remélem magába néz.

2016. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
67%

az előzőekkel értek egyet


Az anyád kanjának meg aztán tényleg semmi köze nincs hozzá, ez egyszerűen felháborító. Én úgy elküldtem volna a balfenékre, hogy csak úgy porzott volna. És simán megcsinálnám, hogy elkezdenék kutatni a cuccai között, majd ha felháborodik, akkor közölném, hogy el még mindig messze nem olyan durva, mint amit ő csinált. Mi a gond azzal, amit a válásáról gondolsz? Elnézve a jellemét, gondolom ő csalta meg apádat és lépett le. Ha ilyen anyám lenne, az első veszekedésnél a szemébe vágnám, hogy k...nak tartom, nem kéne napló sem :D

2016. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

Mi ez, gondolatrendőrság? :O A naplóba az ember a gondolatait írja le, filozofál erről-arról, ebbe kéretlenül beleolvasni, ráadásul az új pasinak is megmutatni kifejezetten nagy taplóság.


Egyetértek az egyik előző válaszolóval, érdemes volna megmutatni a kérdésedre írt válaszokat nekik.

2016. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%
Zsák a foltját megtalálta, basszus. Ha nekem valaki idehozna egy naplót, hogy "ez a gyerekemé, olvasd el", nagy lenézések közepette elutasítanám. Milyen emberek vannak...
2016. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

Te mit tegyél?


Menj el onnan szépen, ahol a naplódat olvasgatják, ha már nagykorú vagy.


Ha meg kényszert érzel amiatt, hogy magyarázgasd másoknak a legbelsőbb gondolataid, akkor meg maradj velük, és csüggj rajtuk örökké... Komolyan, nehogy már még neked kelljen bocsánatot kérni... A fedetlen nemi jellegeidet nem akarja megnézni közelről anyukád és a kedves párja?

2016. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
76%

Ne foglalkozz velük.Ne érezd rosszul magad.Nekik kéne,hogy beleolvastak a naplódba.Nekem is vannak személyes cuccaim és,ha nem akarom,hogy megnézzék,addig mondogatom nekik,amíg feladják+ölelgetem 😂

De emiatt neked nem kell rosszul érezned magad

2016. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
100%
Nem volt szép tőlük, hogy elolvasták... Nem értem, egy ilyen dolog miatt miért haragudnak meg... Mindenkinek meg van a saját véleménye.
2016. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
100%

Én úgy látom, hogy ha lenne gyerekem, és valami rávenne arra, hogy szükségét lássam annak, hogy ilyen módon belépjek a magánszférájába, és ami ott talál, bánt engem, akkor magamat érezném rosszul, mert miattam van leírva az, ami oda le van írva. Te arról nem tehetsz, hogy az általad leírtak a véleményed.

Azt mindenképp szögezd le magadban, hogy akárhogy is próbálod a saját részedről oldani a konfliktust, nem a te feladatod lenne.

Ha mindenképp Te szeretnél nyitni - ha bár az karakter függő, hogy édesanyád mit bír elfogadni, éretten feldolgozni (ezt te jobban tudod) - azt kell érzékeltetni, hogy miért van az a naplóban, és nem számára is emészthetővé tenni azt.

Ha bántja, akkor bántsa, ezen nem kell változtatni, csak értse meg, hogy miért.

Az édesanyád...egyszer úgyis megérti, meg kell (kéne) értenie.

2016. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!