Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted milyen életet él...

Szerinted milyen életet él Magyarországon egy igazán gazdag család?

Figyelt kérdés
Hol élnek? Milyen autóval járnak? Hol vesznek ruhát,sminket? Hol nyaralnak?
2016. aug. 28. 11:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

XII. kerületben élünk.

Én egy a4-est vezetek(21 éves), apa egy X5-öst, anya egy X3-ast.

Fiú vagyok szóval nem veszek sminket.

Ruhát a netről szoktam rendelni általában. Amúgy meg bárhonnan veszek ruhát. Nincs mániám, hogy csak x boltban.

Nyaralni Amerikában szoktam,(Florida), a nagynénémnél. Hármasban utoljára 4 éve voltunk nyaralni, Görögországban.


Átlagos életet élünk csak magasabb színvonalon. A gazdagságnak is megvan a hátránya. Apa egy szállítmányozó vállalkozást vezet, emellett egy építkezőt is. Nagyon kevés ideje van a családra.

Anya egy szépségszalont, ott dolgozik Ő is.

Nem sokat találkozom a szüleimmel.

2016. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Így néz ki és Ibizán nyaral.


[link]

2016. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát, én nem tartom magunkat gazdagnak, de az igaz, hogy az átlaghoz képest jól élünk. Van egy nagyobb 140nm-es házunk Óbudán, valamint két kisebb, egy a V. kerületben, egy a XIII.-ban, ezeket kiadjuk. Naturkozemtikumokat használunk, ezeket általában netről rendelem meg mindenkinek, ruhákat változó, van hogy külföldről, van hogy plázából, de van hogy turkálóból veszek, a kisfiam babaszobája a mamas and papasból van, babakocsija origami. Két autónk van, egyik sem az a méregdrága kategória, de stabilak, biztonságosak. Nyaralni háromszor szoktunk, van nyaralónk a Balatonon, Télen Szlovéniába járunk síleni, valamint mindig megyünk valahova, ahol még nem jártunk. Nem szórjuk értelmetlenül a pénzt, nem vásárolunk csak azért mert megtehetjük. Van megtakarításunk, és a fiunknak is gyűjtünk. Mindketten dolgozunk a férjemmel, vagyis én most épp nem, mert GYED-en vagyok a 7 hónapos fiunkkal, de egyébként gondozónő és fejlesztőpedagógus vagyok, saját magán bölcsiben, férjem vállalkozó, építési és kivitelezési területen, mérnök végzettséggel. A szomszédok között van pár tényleg tehetős család, de jellemzően ők se pocsékolják a pénzt, persze a házuk igényes konstrukcióban épült, minőségi anyagokból és bútorokkal, de magukat az embereket ha csak úgy meglátnád, nem mondanád meg, hogy megtehetnék hogy wc papír helyett is pénzt használjanak. Gyermekeik magán óvodákba és iskolákba járnak, a pénzüket inkább a minőségi oktatásra fordítják mint tárgyi javakra.
2016. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyan olyan életet élnek mint az átlag ember. Vagy szerindet mért lesz attól más életük hogy drágább a kocsijuk?


Én eddig azt vettem észre hogy az igazán gazdagok egyáltalán nem hivalkodnak a pénzükkel. És amíg nem látsz bele az üzleti dolgaikba nem is tudod róluk.

2016. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok. Valóban szánalmas az oktatás, ha a válaszomat magyarázni kell, de legyen. Akik ide írnak, a gyengébbek kedvéért kérdeznek, vagy válaszolnak, szóval bármelyik ide írónál ha felvetődik az anyagi helyzet, mindről kiderül, hogy egyetemista, akit a szülei pénzelnek, mert megtehetik, vagy több százezer forintot keresnek, vagy csont nélkül kaptak, örököltek mindent, nekik semmit nem kell csinálniuk. Itt még soha nem olvastam azt, hogy én szegény vagyok, vagy minimálbéres, vagy közmunkás, vagy egyáltalán anyagi gondom van, max annyi, hogy bár a szülők gazdagok, a gyereknek enni sem adnak szinte. Nos, nehéz elhinni, hogy itt kivétel nélkül mindenki ilyen ember.
2016. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szar lehet az oktatás ha valakinek a kérdésből az jön le hogy itt kivétel nélkül mindenki ilyen ember.


Bár...


Jobban belegondolva


Ennyire nem lehet szar az oktatás.


Az előttem szóló valószínűleg egyedi módon vált ilyenné az oktatási rendszertől függetlenül.


A kérdésre válaszolva, nem igazán lehet általásítani mert sok gazdag család igencsak megfogja a pénzt. Egyesek szerint ép ezért gazdagok.


Viszont ezt ellentétben a szegényekkel nagyobb arányban teszik értelmes módon.

Míg a szegényekre az jellemző inkább, hogy miközben takarékoskodnak pénz és idő vesztesség éri őket, a gazdagok takarékossága valódi takarékosság.


Lehet drágább az autójuk jóval, de kevesebbet kell szervizelni, vontatni.

Kötelező szervizbe viszik saját lábán, így nem robban le nem kell vontatni, kiszámíthatóbb az életük.

Míg a szegény a legolcsóbb szervizbe viszi bele belefutva kontár vagy szélhámos szerelőbe, a gazdag úgy spórol, hogy a magyar márkaszerviz helyett osztrák márkaszervizbe viszi, összekapcsolja egy bécsi kirándulással, megveszi azt ami még ott olcsóbb, s az egész nem csak olcsóbb lesz neki, hanem egy kellemes kikapcsolódó többnapos kirándulásból nyerseséggel jön haza.


Na ilyen különbségek lehetnek például.

2016. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A 14-es válaszolónak jó meglátása van erre. Aki igazán gazdag, arról első ránézésre nem mondanád meg, hogy az. Aki dicsekszik, meg mutogatja a pénzét, annak annyi az összes vagyona, amit látsz.
2016. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12-es, ez photoshop vagy tényleg női cuccokban nyomul? :D
2016. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársam ilyen volt. Márkás ruhák, mindig a legmenőbb telefon, a legdrágább bőrgyógyászok, jogsi, autó, azzal járt suliba is, nyaralások külföldön egy évben többször is, hatalmas ház, amit le is videózott és mutogatott mindenkinek. Folyton hangoztatta, hogy nem tudja mire szórni a pénzt. Undorító stílusa volt.
2016. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
95%

Ezt családja válogatja. Ismerek olyna gazdag családokat, akik igyekeznek a gyerekeiket úgy nevelni, mint az "átlagos gyerekeket" a szüleik, hogy tudják, tanulják meg a pénz értékét. És van olyan minimálbéres család is, ahol szórják a pénzt, így hitel, úgy hitel, de az 5éves gyereknek legyen meg karácsonyra az iPhone meg az xbox. És vannak olyan újgazdagok is, akik rázzák a rongyot, ahogy tudják.


Egy normálisabb gazdag családnál (már akiket ismerek), ezt látom:

- inkább nyaralásra költenek, mert az maradandó élmény; sztem az, hogy hova, elég változó, de akiket ismerek, azok nemcsak a tengerpartra mennek "dögleni", hanem várost nézni is

- kocsi egy jobb, újabb de megbízható modell, vagy anya-apa céges kocsijával mennek... ami azért elég jó meg gyakran is változik egy felsővezetői állásnál, mert státuszszimbólum is a cégnek

- kabátra, cipőre adnak ki többet, olyan árakat, ami egy átlagembernek már luxus, de ők úgy veszik ezeket, hogy sokáig tartsanak, legalábbis a felnőttek. gyereknél az a lényeg, hogy a cipő rendesen tartsa a lábat, a kabát meleg legyen... abból amíg nőnek, a nem nagyzoló gazdagok sem vesznek irreálisan magas árút, mert úgyis kinövik

- sminket lehet, hogy nem a Tescóban, hanem a Douglasban vesznek, de akkor nem vásárolják fel a fél boltot, és hosszas kutatás után döntenek. Egy ilyen családnál nem feltétlen lesz sminkmániás a lányuk sem 12-13 évesen, ha rendesen van nevelve. Utána meg, felnőtt korban, egy alap sminkkészlet minüőségibb márkákból (alapozó, korrektor, 1 szemhéjpaletta, 1 pirosító, szempillaspirál, szemceruza meg mondjuk egy natúr és egy alkalmi rúzs). Olyat is ismerek, aki ezen felül lazán vásárol az Essence-ből meg Moyra körömlakkot is használ, mondván, egy divatos szín megtetszett neki rúzsból, körömlakkból stb., de nem biztos, hogy gyakran használja, akkor minek belőle drága.

- hol élnek? a többség azért rendes, nyugis helyen (kivéve a proli újgazdagokat, újfenn), vagy tágas tiptop lakásban, de inkább kertes házban.

2016. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!