Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat segítsem vagy a...

Anyukámat segítsem vagy a saját életemmel foglalkozzak?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 13 éves korom óta dolgozom és 3 éve nem lakom a szüleimmel. A barátommal lakom 2 éve együtt. Anyukám egy alkalmazotti fizetésből próbálja eltartani a két öcsémet, meg a bátyámat. Apukám nem keres szinte semmit, épp hogy az albérletre elég amiben laknak. Én anyukámmal nagyon szoros és baráti kapcsolatban vagyok, és nagyon rosszul esik amikor mondja hogy megint nincs pénze. Állandóan azon gondolkozom hogy a fizetésemből adjak e oda neki vagy inkább rakjak félre a "jövőmre", autóra, majd egyszer lakásra, amire szükségem lesz. Ti mit tennétek?
2010. ápr. 21. 15:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezek nagyon jó ötletek. Én is mindig erre gondoltam, most ezért szeretnék venni egy olcsó kis autót, hogy azzal tudjak néha vinni lisztet cukrot innivalót stb ami nehéz és akkor legalább az kitart sokáig, és nem is kellett cipekedni:)

Apukám azért nem dolgozik mert ő egyszer csak úgy döntött hoy neki elég volt...ennyi:S és azóta a fejünkhöz van vágva hogy mi feléltük az ő összes tartalék pénzét mert ő egykor jól keresett..:S egyébként takarit kb 40ezer ftért havonta

2010. ápr. 21. 15:56
 12/17 anonim ***** válasza:

Te is 13 eves korod ota dolgoztal, a fiatalabb testvereid is tudnak illetve a batyad is. Nem tudsz valami munkat szerezni neki ismerosnel/a te munkahelyeden? Apukadnak meg adjatok ultimatumot, az nem mukodik, hogy egy felnott ember csak ugy kilep a munkahelyerol! Menjen csak dolgozni o is..

Ami teged illet, szerintem inkabb vasarolj be neki, alapveto elelmiszerekbol pl tej, tojas, liszt, cukor, hus stb. amibol anyukad tud fozni, igy nem kell penzt adnod neki, de megis segitettel.

2010. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én anyukád helyében apukádat kipenderíteném, ha nem szedi össze magát.

Pénzt ne adj!

2010. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A bátyám épp keres munkát, a tesóimmal az a baj, hogy a kisebbik menne és dolgozna állandóan kérdezi hgy tudok e neki munkát, de nem dolgozhat még ennyi idősen:S amikor én 13 voltam én is csak azért tudtam dolgozni, mert egy ismerősnek volt egy boltja, és felvett oda, mert hogy kinézek 16nak is:S de öcsém nem igazán:S a nagyobbik meg suliszünetbe megy, bár nem viszi túlzásba:S

hát apukám az meg öreg már hogy felvegyék bárhova is:S külön akarnak költözni csak ahoz is pénz kell:S:S szal bonyolult:) de köszi a tanácsokat

2010. ápr. 21. 16:14
 15/17 anonim ***** válasza:
Segíts, de a saját életed ne áldozd fel az övékért
2010. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha jelenleg tudod nélkülözni azt a pénzt, akkor adj!
2010. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én biztos segítenék, nyilván nem kell magadat és a jövődet feláldozni, de pár ezres is nagyon sokat jelenthet, amikor a kenyéren kell spórolni.
2010. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!