Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne nyilvánva...

Csak szerintem lenne nyilvánvaló, hogy kiáll mellettem a nővérével szemben?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyok együtt és egészen eddig szinte tökéletes volt a kapcsolatunk. Nemrég (3 hónapja) megismertem a családját (anya+nővér), ami egyre több feszültséget szül köztünk.

Az anyukájával még nem lenne probléma. Teljesen korrekt, humoros, tanult nőnek ismertem meg. A gondok a nővérénél kezdődtek. Igazából a hölgy kijelentette az első beszélgetésünk alkalmával, hogy a fiatalabbaknak tisztelniük kell az idősebbeket. Akkor még nem gondoltam, hogy nem fejthetem ki a közelében a véleményemet, ezért szóvá tettem, hogy senkit sem kellene azért tisztelni, mert hamarabb született. Erre szó szerint rámdörrent, hogy ő például elvárja, hogy én, mint 25 éves fruska, tisztelettel és alázattal viselkedjek egy olyan 42 éves nő felé, mint ő.

Csak annyit tudtam mondani, hogy majd, hogyha megérdemli. Azóta megpróbáltam kerülni őt, de az anyukájától, illetve a közös barátainktól visszahallom, hogy szerinte milyen tiszteletlen vagyok, nem tetszik neki, hogy még tanulok (második diploma) és szerinte a testvérén élősködöm csak.

A legutóbbi találkozásunk alkalmával kibújt a szög a zsákból, amikor a lakásunk felújításáról volt szó. Gyakorlatilag kifejtette, hogy biztosan a párom fizeti az egészet, mint a lakás többi költségét. Előjött azzal, hogy nekem kereken 0 a bevételem, mert 25 évesen még ott tartok, hogy az iskolapadban rohadok, miközben neki ilyenkor már két gyereke, férje és munkája volt.

Igyekeztem türelmesnek lenni, ezért felálltam és eljöttem. A páromat azért kérdőre vontam, hogy miért nem szólt közbe és mondta el mondjuk, hogy ő költözött az én otthonomba, hogy az apukám halála után örökölt céget egyedül vezetem az egyetem mellett és neki mondjuk nem lényeges, hogy nem akarok gyereket még 10-15 évig. Az ő válaszát idézve: "megmondtam, hogy milyen a családom... a te dolgod lemeccselni velük ezt".

Igazából nem vagyok az a kis mimózavirág, akit meg kell védeni, csak csalódtam benne, mivel én teljes mellszélességgel kiállok mellette az én családommal szemben. Úgy érzem, így lenne a normális. Kinek van igaza? Illetve mit tudnék kezdeni a nővérével?


2016. szept. 6. 09:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy ő már kiveszekedte magát egy életre velük, de az azért durva, hogy kussolva hallgatta, ahogy a nővére gyakorlatilag egy senki élősködőnek nevezett, aki a testvére vérét szívja. A pasinak csak szégyellnivalója van, hogy ő él nálad és Te jobban állsz, mint ő?

A helyedben a képébe vágtam volna ezeket a tényeket a kedves sógornőnek,bár, elhiszem, hogy lefagytál. De ne aggódj, ha ilyen mentalitású, nem kell sokat várni a következő beszólására és akkor felvilágosíthatod, aztán nézheted, ahogy pislog, meg tátog, mint hal a szatyorban.

2016. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha látsz az utcán egy szellemi fogyatékost, aki mondogatja a hülyeségeit, akkor leállsz vele vitatkozni? (Ha leállnál az téged minősítene...)

Ha barátot "kibírhatatlanként" jellemezte családját, azzal tömören mindent elmondott.

2016. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%

10. Vagyok.

Ha ő nem tartja velük a kapcsolatot, te minek erőlteted? Nem kell velük találkozni.

Ettől még persze jogos elvárás, hogy a párod kiáll melletted, és rendet tesz a fejükben.

2016. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
Sajna 5-ösnél a pont.
2016. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg hány éves a párod?

Ha tényleg 40 felé jár, akkor vicces, hogy egy 25 éves, ambíciózus, jól kereső csajt ő végre elfogad.


Hiszen te 23 éves voltál, amikor összejöttetek és ez volt az első kapcsolatod, amiben a párod elfogadott téged.

Úgy, hogy második diplomádat szerzed és saját vállalkozásodat irányítod.

Te valamit nagyon rosszul csinálhatsz a férfiakkal, mert azt gondolnám, hogy ilyen nő után kapva kapnak a férfiak.

2016. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A párom jövő héten tölti a 34-et. Ez engem nem zavar. Azért ő az első "normális" kapcsolatom, mert elég nehéz természetem van. Maximalista vagyok és néha hamar a plafonra kerülök bizonyos dolgoktól. Ezzel tisztában vagyok és ő ezt tudja kezelni. Maga a megtestesült béke, anélkül, hogy papucs lenne. Nem azért hagy rám dolgokat, hogy ne hisztizzek, hanem átgondoltatja velem, néha megváltoztatom a nézőpontomat és aztán hagyja rám. Ezt imádom benne.

Valaki mondta, hogy szégyen/gáz, hogy ő költözött hozzám. Nem tudom... igazából ez tűnt evidensnek és kényelmesebbnek. Ő egy 2 szobás albérletben lakott, ahová nehezen tudtam volna beköltözni két kutyával.

Valójában, azért a szívem legmélyén, szeretném, hogyha jóban lenne a testvérével és az anyjával. Én egy hatalmas családból származom, ahol a testvéreim azért szeretnek, mert létezem és ez visszafelé is működik.

Mondjuk ők nem olyanok, mint a párom tesója... Az zavar leginkább, hogy érzem, lenéz. Pökhendi, kötekedő és rosszindulatú. Nem tudja elfogadni, hogy más világlátás is létezik, mint az övé, ezért erőszakosan akarja elfogadtatni a sajátját.

2016. szept. 6. 11:23
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Nos, elolvasva legutóbbi hozzászólásod, azt mondom: tegyél le arról, hogy az ő családjával fenntartsátok a kapcsolatot.

A nővére ilyen és ilyen is marad. Ha anyukája nem, az persze jó, és vele meg lehet próbálni tartani a kapcsolatot. Persze lehet, hogy pár hónap múlva vele is előjönnek a durva dolgok.

Hidd el, nem véletlen, ha valaki 18 éves korában otthagyja a családját és később sem keresi őket.

Szerintem vond be párodat a te családodba és akkor ő megélheti ezeket az örömöket a ti családotokban. :-)

2016. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Ne erőltesd ezt a legyünk jóban a családjával dolgot.

Neki sem megy! Ő sincs jóban velük. Nyilván nem véletlenül. Akkor neked miért kéne? Vagy te miért ragaszkodsz hozzá?

Ez nem a te családod. Azért mert nektek jó családotok van, nem mindenkié ilyen. Ne akarj ennyire megfelelni nekik. Nem fog sikerülni. A párod sem tudott. Nem jó dolgában jött el otthonról azonnal, ahogy megtehette.

2016. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
22%

azért szeretni mert végül is ő az első normális kapcsolatod háááát, nem jósolok ennek a kapcsolatnak nagy jövőt pláne nem ilyen családi háttérrel.

Én anyám mindig próbálta keresni a szerelmet és inkább elvált mondván mindig van jobb is, ajánlom ezt neked is, találsz ennél sokkal jobb pasit is.

2016. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Platypus ***** válasza:
55%
Jól értem, hogy 1 év 7 hónapig együtt voltatok, ami alatt ő nemhogy nem látogatta meg a családját, de még telefonon sem beszélt velük? Tehát ő megszakította velük a kapcsolatot, mert reménytelenek? Te pedig rávetted, hogy mégiscsak találkozzanak, mert te hiszel a családban. Ezek után a kedves család borzasztó volt, és nem érted miért nem áll ki melletted a párod. Nos, ha ő kezdeményezte volna a kapcsolattartást, akkor abszolút igazad lenne. Így inkább az ő reakcióját tartom jogosnak.
2016. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!