Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne nyilvánva...

Csak szerintem lenne nyilvánvaló, hogy kiáll mellettem a nővérével szemben?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyok együtt és egészen eddig szinte tökéletes volt a kapcsolatunk. Nemrég (3 hónapja) megismertem a családját (anya+nővér), ami egyre több feszültséget szül köztünk.

Az anyukájával még nem lenne probléma. Teljesen korrekt, humoros, tanult nőnek ismertem meg. A gondok a nővérénél kezdődtek. Igazából a hölgy kijelentette az első beszélgetésünk alkalmával, hogy a fiatalabbaknak tisztelniük kell az idősebbeket. Akkor még nem gondoltam, hogy nem fejthetem ki a közelében a véleményemet, ezért szóvá tettem, hogy senkit sem kellene azért tisztelni, mert hamarabb született. Erre szó szerint rámdörrent, hogy ő például elvárja, hogy én, mint 25 éves fruska, tisztelettel és alázattal viselkedjek egy olyan 42 éves nő felé, mint ő.

Csak annyit tudtam mondani, hogy majd, hogyha megérdemli. Azóta megpróbáltam kerülni őt, de az anyukájától, illetve a közös barátainktól visszahallom, hogy szerinte milyen tiszteletlen vagyok, nem tetszik neki, hogy még tanulok (második diploma) és szerinte a testvérén élősködöm csak.

A legutóbbi találkozásunk alkalmával kibújt a szög a zsákból, amikor a lakásunk felújításáról volt szó. Gyakorlatilag kifejtette, hogy biztosan a párom fizeti az egészet, mint a lakás többi költségét. Előjött azzal, hogy nekem kereken 0 a bevételem, mert 25 évesen még ott tartok, hogy az iskolapadban rohadok, miközben neki ilyenkor már két gyereke, férje és munkája volt.

Igyekeztem türelmesnek lenni, ezért felálltam és eljöttem. A páromat azért kérdőre vontam, hogy miért nem szólt közbe és mondta el mondjuk, hogy ő költözött az én otthonomba, hogy az apukám halála után örökölt céget egyedül vezetem az egyetem mellett és neki mondjuk nem lényeges, hogy nem akarok gyereket még 10-15 évig. Az ő válaszát idézve: "megmondtam, hogy milyen a családom... a te dolgod lemeccselni velük ezt".

Igazából nem vagyok az a kis mimózavirág, akit meg kell védeni, csak csalódtam benne, mivel én teljes mellszélességgel kiállok mellette az én családommal szemben. Úgy érzem, így lenne a normális. Kinek van igaza? Illetve mit tudnék kezdeni a nővérével?


2016. szept. 6. 09:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
87%
ha nem írnád, hogy csak 3 hónapja ismered, még azt hinném, a húsosnak vagy a sógornője :D
2016. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam el a három oldalnyi választ, csak egy megjegyzést tennék. Aki az életkorra vár el tiszteletet, az az a típusú ember, aki az ég egy adta világon semmit, de tényleg semmit nem ért el. Ha elért volna bármi mást is, akkor verne a mellét. De nem. Ő arra büszke, hogy 25 évesen már kétszer felcsináltatta magát, ehhez gratulálok. Biztos nagyon nehéz volt neki az a pár perc. Ellenben Te tanulsz, sokat. Van célod és teszel érte. Szóval ez alapján egyértelmű, hogy kinek jár több tisztelet. Azt tudom ajánlani a számodra, hogy ismerd fel a tényeket, amiket leírtam és legyél Te az okosabb a gyakorlatban is. Ne vitázz vele, ne hagyd, hogy felidegesítsen és ne vedd őt komolyan, hiszen mi értelme lenne?
2016. szept. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
87%

"Aki az életkorra vár el tiszteletet, az az a típusú ember, aki az ég egy adta világon semmit, de tényleg semmit nem ért el."


Ez mekkora igazság... mintha az ő személyes érdemük lenne, hogy múlnak az évek :D

2016. szept. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
34%
ácsi le vagyok pontozva azért, mert azt mondom hagyja a pasit? nem azért de valakivel együtt maradni csak mert végülis ő az első normális kapcsolat, ergo nem egetverő szerelemből van vele az már eleve egy gyenge kapcsolat. Csak ezért együtt maradni valakivel akkor is ha teszik a te lelki világodra és bár tudja hogy a családja szemét de a kisujját sem mozdítja, háát elég gyenge önbizalomra vall. Igen én szerintem egy ilyen kapcsolatot nem érdemes babusgatni és ezerszer jobb pasikat is találhatna...
2016. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!