Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit fognak szólni...

Szerintetek mit fognak szólni a szülinapi bulin? Pénz helyett, játékot kap az unokaöcsém

Figyelt kérdés

Nővérem fiának hétvégén tartják a szülinapi buliját. Tesóm szólt,hogy mindenki inkább pénzt adjon a gyereknek,mert hogy nem kell sok vacak,majd inkább vesznek egy nagyobb dolgot neki.


Én nem állok túl jól anyagilag,nincs munkám,de ezt a családom elött nem reklámozom,hogy állást keresek. Szóval nem tudják hogy szegénység van.


A turiba vettem neki 300Ft-ért egy markoló gépet(jó nagy). azt csomagoltam be neki szépen.


Tesóm elég sértödös,kicsit félek hogy ki fog akadni hogy nem pénzt adok. Direkt mondta h amit az ajándékra költenénk azt adjuk oda. Én mégse adhatok oda 300FT-t. Igy is a napi kaja pénzből(napi 500FT) csiptem le h megtudjam venni.


2016. szept. 7. 23:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Akárki akármit mondjon szerintem te nagyon ötletes vagy! :D Markológépet, ráadásul nagyot ennyi pénzért beszerezni..gratula!!
2016. szept. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%
Bunkóság ilyet kérni, még akkor is, ha praktikusabb a pénz - a szülőnek! Szerencsétlen gyerek, el tudom képzelni, milyen képet vágna, ha mindenki borítékkal állítana be, és gyakorlatilag nem kapna "semmit". Majd ha tizenéves lesz és saját maga akarja megvenni a dolgait, akkor jó öltet a pénz, de kikötni akkor se lehet. Jó nagy bunkó a nővéred, ne foglalkozz vele! Ha hápog, mondd azt, hogy miko szólt, akkor már megvolt a játék. Pont. Nehogy már magyarázkodni kelljen, hogy milyen AJÁNDÉKOT viszel egy gyereknek!
2016. szept. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha gondolod, menj a dolgok elébe, és megmondod neki, hogy ezt a játékot nagyon jó áron találtad, akciósan (a többit takarja homály...), és jobb ötletnek tartottad ezt ajándékozni, mint azt a kevéske pénzt, amit egyébként tudtál volna adni.

Egyébként a megajándékozott egész biztos jobban fog neki örülni, mint az árának. ;)

2016. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%
A nővérednek nagy szegénységi bizonyítvány, ha ezen kiakad... a saját testvérére... a gyerek meg biztos örülni fog. Szerintem is jó ötlet, ha azt mondod, már rég megvetted ezt neki és kész. Gondolom, így is lesz pénz elég, amiből vehetnek a gyereknek valami nagyobb kacatot, mekkora logika!
2016. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Egy biztos. Az én fiam /11/ százszor jobban örül egy játéknak,mint a pénznek. Pedig ha úgy vesszük,ő már nagy. De még nagyon játékos.

Tavaly a szülinapjára az anyósoméktől pénzt kapott,a férjem öccsééktől egy mülleres ajándék kártyát és egy kis autót. Ha megkérdeznéd tőle mit kapott tavaly szülinapjára egyből rávágná,hogy egy kis autót a bácsikájától.

A pénzen és kártyán legót vett,de nem lett a kedvence. Többre becsüli azt az autót,mert azt úgy kapta. Neki még nem az számít,hogy jujj 5000 forint,hanem az,hogy jajj de jó kaptam játékot.

Hidd el,nálatok is ez lesz.

2016. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az előttem szólóval, a fiú valószínűleg az egész szülinapból a te markolódra fog emlékezni. :)
2016. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
29%
Nővérednek igazán elmondhatnád a helyezted, nem kell reklámozza.
2016. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
80%
Én is utálom amikor a sógornőm azzal jön, hogy pénzt adjunk a kislánya szülinapjára. Olyan ciki úgymond üres kézzel odaállítani, mert a kislány nem érti azt, hogy én az anyukájának adtam 5000 Ft-ot, csak azt látja, hogy nem hoztunk neki semmit. Én nem szoktam foglalkozni az ilyen kérésekkel és ajándékot szoktam vinni, amúgy se határozzák már meg, hogy az ember mit ad ajándékba. Majd ha megkérdezem akkor oké, de így előre közölni szerintem bunkóság. Örülni fog a kisgyerek az ajándékodnak, a nővéreddel meg nem kell foglalkozni.
2016. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a történetben egyedül a tesód a méretes suttyó.

Alapból nem várhatja el,hogy mindenki vigyen ajándékot.De az meg egyenesen nevetséges,hogy megszabja,hogy csak pénz lehet vinni. Ki ő,hogy megmondja?A gyerek szülinapja lesz és bizony a gyerekek jobban örülnek egy sima játéknak vagy édességnek, mint egy bankjegynek..

Ha nagy ajándékot akar venni a gyereknek,akkor vegye meg saját kontójára.Ne várja el,hogy majd összedobják rá a pénzt a rokonok..+Mondom a gyereknek sokkal jobban esne,hogyha kapna mindenkitől valami játékot.. Igen,lehet vackok és 2 év múlva rájuk se fog nézni.Ez van.

Amúgy ha tesód beszól,akkor nyugodtan mondd meg a rokonság előtt,hogy hülyeségnek tartod a pénzt egy gyereknek,ezért hoztál játékot.Nem kell tudnia,hogy mennyibe került. Ha a játék jó állapotban van,akkor senki se tudja meg. Én a múlkor egy jó nagy plüssmacit(ilyen igazi ember méretűt ) találtam fillérekért.Ha kitísztíttja az ember,még akkor is megéri.És a gyerek is boldog.

Amúgy nem tudom hány éves a gyerek, de lehet olyan játékot/ajándékot is venni,amit később is tud használni,szóval nem vacak. Pl én kisebb koromba sokszor kaptam társast és könyveket rokonoktól.Van amit a mai napig használok,pedig nem esek épp a gyerek kategóriába már.

2016. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Én (lassan közelebb a 30-hoz, mint a 20-hoz) még mindig szeretem, hogyha inkább ajándékot adnak az emberek nekem karácsonyra/névnapra/születésnapra/bármire, mint pénzt. Így érzem, hogy legalább foglalkozik az illető egy kicsit a dologgal. Elgondolkozik legalább egy 20 percig, hogy mit adjon nekem. Tökéletesen tudom már, hogy a párom mindig meglep... Nagyon jó ötletei vannak. Az anyukám és a testvéreim vagy ruhát adnak (öcsém tartja stabilan magát a zenekaros pólókhoz), vagy a kedvenc íróim könyveit. A nagyszüleim inkább az élményekre helyezik a hangsúlyt (bázisugrás, gördeszkás-tanfolyam, főzőtanfolyam stb.), míg apám rendszerint ajándékutalványt ad, ami annyival jobb a pénznél, hogy legalább kitalálja, hova szoktam járni vásárolni.

Ezzel szerettem volna reprezentálni, hogy az ajándék mennyivel személyesebb, mint a pénz. Egyébként is bunkóság megszabni valakinek, hogy mit vigyen ajándékba. Elég anyagiasnak hat, hiszen nem tudod maximálisan garantálni, hogy a pici kap belőle valamit.

Semmi baj nincsen a te ajándékoddal. Biztosan nagyon örül majd az unokaöcséd és ez a lényeg... Ő nem fog neked beszólogatni, hogy miért nem pénz adsz. Szerintem ez a lényeg.

2016. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!