Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit fognak szólni...

Szerintetek mit fognak szólni a szülinapi bulin? Pénz helyett, játékot kap az unokaöcsém

Figyelt kérdés

Nővérem fiának hétvégén tartják a szülinapi buliját. Tesóm szólt,hogy mindenki inkább pénzt adjon a gyereknek,mert hogy nem kell sok vacak,majd inkább vesznek egy nagyobb dolgot neki.


Én nem állok túl jól anyagilag,nincs munkám,de ezt a családom elött nem reklámozom,hogy állást keresek. Szóval nem tudják hogy szegénység van.


A turiba vettem neki 300Ft-ért egy markoló gépet(jó nagy). azt csomagoltam be neki szépen.


Tesóm elég sértödös,kicsit félek hogy ki fog akadni hogy nem pénzt adok. Direkt mondta h amit az ajándékra költenénk azt adjuk oda. Én mégse adhatok oda 300FT-t. Igy is a napi kaja pénzből(napi 500FT) csiptem le h megtudjam venni.


2016. szept. 7. 23:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Előre beszélnék a nővéremmel, hogy nem pénzt fogok adni, hanem játékot. Nem hiszem, hogy titkolni kéne a család elől, hogy épp nincs munkád.

Ne ott lepődjön meg a szülinapi ünneplés során. Nem szeretném, ha ott elrontaná valamilyen beszólással vagy jelenettel a kisgyerek szülinapját.

2016. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%
nem vagy olyan viszonyban a testvéreddel, hogy elmond neki, hogy milyen a jelenlegi helyzeted?
2016. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
73%

ne is mondd. Én nem állok jól mert közfgogos állásom van és azzal nem keres túl sokat az ember,de örül hogy legalább ez van, na most a bérlettel már elmegy belőle 10 ezer és akkor még hol vannak a gyógyszereim és a többi kiadásai? ezért én anno használt rugdalózót vettem a kicsinek(használt alatt azt kell érteni, hogy a gyerek előbb kinőtte mintsem feltudta volna venni a ruhát így került a turiba, tehát hordva sem volt soha), mire azt vágták hozzám biztos bárányhimlős és látványosan odébb tették. Ezzel csak azt érték el, hogy ebay-ről rendelek pár száz ft-os játékokat(kínából ingyen van a szállítás is) vagy adományboltban veszek valamit, mert egyszerűen nem érdekel a véleményük, szimplán nincs pénzem másra. Most is elmegyek a kedvenc játékboltomra és a leselejtezett játékokból veszek valamit(semmi bajuk csak a nap kiszívta a dobozok színét) Karácsonyra, ha nem tetszik ez van. Ők a szüleik az ő dolguk az ajándék nem az enyém.

Ne szégyeld magad és ne is kertelj különben mindig görcsben lesz minden ajándékozásnál a gyomrod és a végén kifogysz a kifogásokból. Mond meg kerek-perec ha sértődik(persze ne a gyerek előtt) hogy nincs pénzed örülsz ha kajára futja és örüljön hogy ennyit összetudtál spórolni(azért ad elő hogy fúúú de drága játék volt :D).

2016. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

én azt nem értem hogy miért nem mered a tesódnak megmondani őszintén,hogy:ne haragudj de nagyon rosszul állok anyagilag (ezért és ezért) sajnos nem tudsz annyit adni amennyit szeretnél-ezért inkább pénz helyett mást adnál.

Ha meg ezen megsértődik akkor: ennyi esze van..!!!


én nem rég voltam a tesómmal ugyanigy. neki volt a szülinapja,és mondtam neki,hogy az én ajándékom most csak egy torta lesz mert sajnos nincs keret másra.

a tortát én csináltam mert cukrász vagyok-igy nem került annyiba mintha vettem volna. és nem volt belőle sértődés

2016. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

A saját nővéred nem tudja, hogy állást keresel és hogy nem állsz jól anyagilag? Ha ennyire nem álltok közel egymáshoz akkor mi alapján várja el a több ezer forintot ajándékra? Sajnos az én nővérem is ilyen volt, évente tízezreket kért játékra. Tudod mit kapott a lányom tőle első szülinapra? 5 db műanyag poharat az IKEA-ból....

Bocsi a kitérőért. Érthető hogy nem akar több játékot a gyereknek, mert nagyon nagy a dömping, az egy éves lányomnak már most több játéka van, mint nekem valaha volt. Viszont ha elmondod neki, hogy ezt már azelőtt megvetted, hogy szólt és most nagyon rosszul állsz anyagilag, akkor azt meg kéne értenie. A kisfia pedig szerintem tuti örül majd az ajándéknak, mert gondolom mindenki más pénzt visz majd, így kap is valamit a szülinapjára.

2016. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%
Én sosem szerettem azt a pénzt adunk ajándékba dolgot. Inkább vegyen negyedannyiért valami "vackot", de ajándék legyen.
2016. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel mit szól a nővéred. A gyereknek kell tetszeni az ajándéknak. Tapasztalatom szerint ők nem az árat nézik. Simán félredobnak egy 20 ezer ft értékűt egy 500 forintos autóért.
2016. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
Nem tudom a Ti családotokban milyen szokások vannak érvényben és milyen a mentalitás, de ahogy leírtad az ajándékodat, abból én azt látnám, hogy szívből és szeretett adod és ez a legfontosabb! Nekem biztosan nem lenne szívem megsérteni olyan valakit, aki ilyen szép ajándékot vesz bármelyik családtagomnak! És a kisfiú remélem örülni fog a markológépnek! Szerintem a lehető legjobban cselekedtél és kedves tőled, hogy szeretettel gondoltál egy rokonodra! :-)
2016. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy miért nem akarod elmondani neki, hogy nincs munkád, de ha nem olyan a kapcsolatotok részben érthető.

Én odavinném az ajándékot azt mondanám, hogy még korábban megvettem, így ezt hoztam a pénz helyett.

Nem értem egyébként az ilyen szülőket, akik pénzt kérnek inkább.

Nálunk kiskoromban apukámék családjában volt hasonló szituáció, két testvére van akik gazdagok, mi sem éhezünk, de nem telt több tízezer forintos játékra fejenként a 2, illetve 3 gyereküknek (karácsony, szülinap, névnap), a szüleim úgy voltak vele, hogy max. 1000-3000 forintot költöttek rájuk fejenként. Ezen a szülők meg is sértődtek, hogy "olcsó kacatot" kapnak csak, pedig a gyerekek ugyanúgy örültek az ajándéknak. A szüleimnél be is telt pár év alatt a pohár, így közölték, hogy ők csak ennyi értékben tudnak ajándékot venni, mire apukám testvérei inkább arra jutottak, hogy akkor inkább ne is vigyünk ajándékot a gyerekeknek, azóta nem ajándékozunk tárgyat csak egy tábla csokit.

A mamám régen 3000 ft-ot költött minden unokájára (szintén karácsony, névnap, szülinap), ami az évek során elinflálódott, így apukám testvérei egy ideje inkább elkérik tőle a pénzt, hogy beleteszik a saját ajándékuk árába és nagyobb értékűt vesznek, mert a "kis értékűnek" nem látják értelmét.


Szerintem a gyerek sokkal jobban örül az ajándéknak bármekkora értékű is és legalább nem azt látja, hogy üres kézzel mentél. Ahogy írták az olcsóbb is felér egy drágábbal, szóval ne foglalkozz a testvéred véleményével.

2016. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nem szeretem a pénzt mint ajándékot (pláne kisgyereknek). Nekünk is van millió meg egy ,,vacak" amit kaptak, el van a nagy réaze pakolva, néha cserélgetve vannak. (Amivel egy ideje nem játszott elrakom és előveazek egy másikat). A gyerek nem a nagy ajándéknak örül, az csak 1db... A sok picitől meg elolvadnak mert ,,sokat kapott". A pénz értékét nem érzik benne. A lányom a déditől kapott egy nagyon olcsó (és szerintem csúnyácska) babát. Ennyire futotta neki (pedig monduk hogy ha nem tud ne hozzon csak legyen ott). Na az a baba mindig az ágyon ül! Neki az a baba kell... Mert szerinte aranyos (tényleg mint vmi rossz horror baba :D de ha neki az kell, legyen elöl). Nem érzi azt, hogy olcsó volt, a drága barbie baba amit tesom vett neki (tényleg borsos áron) az meg álltalában a szekrény alján végzi, mert nem szeret vele játszani.

Az ajándék lényege, hogy gondoltál a gyerekre! Hidd el a gyerek örülni fog neki :) a nővéred ha megharagszik: a saját problémája ;)

2016. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!