Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi rezsivel szálljak be,...

Mennyi rezsivel szálljak be, ha alig vagyok otthon?

Figyelt kérdés

Minden este a páromnál alszom, munka után szoktam hazaugrani zuhanyozni. Reggelit és ebédet a munkahelyemen eszek, vacsora a páromnál.

Hétvégén vagyok otthon többet, mikor takarítom a szobám, illetve kimosom a dolgaim. Néha sütök egy-egy süteményt.


Áramot, vizet alig használok otthon, mégis fizetek 25 E ft-ot a szüleimnek.

Páromnál kb 30 E-rel szállok be a költségekbe, többet nem fogad el.


A szüleim szóltak, hogy kevés ez a pénz, nem tudnék e még 10 ezret adni havonta. Tudni tudnék, de mire fel?

Egy szelet kenyeret nem eszek otthon, nem tudom mikor aludtam utoljára az ágyamban.

A napi egyszeri fürdés meg a hétvégi mosás biztos nincs 40 ezer ft.


2016. okt. 3. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon magasról beszélsz, de ha egy tizest fáj adni a saját szüleidnek, akkor miért is nem költözöl el otthonról rendesen? Olyan vagy, mint egy kóbor kutya, aki néha hazatalál enni meg bolhászni.
2016. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Akkor is adnék a szüleimnek, ha egyáltalán nem laknék otthon. Ha szükségük van rá, és nekem van, adok. Esetleg kérd el a csekkeket, számlákat, számolj, harmadolj, negyedelj vagy, írd a vízórát és a villanyórát... szánalmas, de komolyan.
2016. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1# sajnálom, hogy szövegértési problémáid vannak. :)

Fuss neki mégegyszer!

2016. okt. 3. 17:46
 4/28 A kérdező kommentje:

2# A 25 E ft azért kevés, mert nem fedezik a kiadásaimat. Ezért kellene még 10 E ft.


Ha azt mondják, hogy elromlott a mosógép, vennének újat de ki kellene pótolni az árát, adnék.

2016. okt. 3. 17:48
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

Én is adok haza, pedig már otthon sem élek.

Szóval nem ezen múlik.

Költözz a barátodhoz és akkor kiadhatják a szobádat, ha pénzre van szükségük.

2016. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
De most komolyan. Felnőtt nő vagy a jelek szerint, és sehol se laksz, senkinél sem vagy otthon, össze-vissza élsz. Miért jó ez? És miért jó számonkérni a szüleiden, hogy ha segítséget kérnek tőled, ahelyett, hogy segítenél? 10 mondatból is le lehet szűrni az értékválságot. Fáj, vagy sem, ez az igazság.
2016. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
38%
Köszi! Jó emberismerő vagyok....
2016. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Miért kérdezel, ha nem őszinte válaszokat vársz?

... de tényleg!

Nincs az 1-nek szövegértési problémája.

Azt írta, amit én is - meg mások is - gondolunk.

Magyarán:

Ha a szüleid segítségre szorulnak, akkor segítsd őket, ha módodban áll, a rezsitől függetlenül.

Ha nem szorulnak rá és úgy érzed kihasználnak, akkor költözz el otthonról.

Ez ilyen egyszerű!

2016. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az nyilván nem opció, hogy a szüleim ki akarnak használni. De az fix, hogy én vagyok a szemétláda, mert a levegőbe nem fizetnék.


Bizonyára minden válaszadó havonta több ezer ft-tal támogatja a szüleit, kérés nélkül.

Aha, mese habbal :)


A te véleményed nem biztos,hogy egyezik az igazsággal.

2016. okt. 3. 17:54
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg fizetem az albérletüket. Aha. Az, hogy neked nem ilyen a viszonyod a szüleiddel, az nem jön át, csak az, hogy haza sem mész, és tojsz a fejükre. De ha ennyire ki akarnak használni, áruld el, nagylány, miért is nem pakoltál még össze és tartod el magad teljes egészében? Jah, mert azért mégiscsak kéne az a tető, csak szr hogy nem ingyen van.
2016. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!