Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarják vinni tőlem az...

El akarják vinni tőlem az öcséimet! Így simán megtehetik, nem? Elég bonyolult ez, bővebben lent!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. 2 öcsém van, egy 2 éves és egy 7 éves. Anyám a kissebbik öcsém szülésébe halt bele, apám 6 éve,rákban ment el.A nevelőapám miután édesanyám meghalt, egyáltalán nem törődött a gyerekével, de velünk sem. Nagypapámhoz kerültünk, de 2 hete elhunyt. Most apa felöli nagymamám harcol a nagyobbikért, a volt nevelőapám meg a kicsiért.Velem meg senki sem törődik...De ha elviszik tőlem a kicsiket, még fel is kötöm magam...ilyenkor mit kell csinálni? Köszönöm előre is!
2010. ápr. 30. 08:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

ez elég szörnyű, hogy csak te vagy a gyerekeknek, és a párod ebben benne van?

ha igen, akkor tényleg csak annyit tudok mondani, hogy sok sikert és kitartást nektek!!!!! remélem minden jól alakul az életetekben!!!

a lényeg hogy érveidet mindenképp szedd össze, ha harcolni kell a tesókért, tudj érvelni!!

és akkor nem marad más, bölcsi és munka. kitartás! sok szerencsét!!

2010. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
66%
Egy 23 éves srácnak azt hiszem fogalma sincs mit jelent két gyerek felnevelése.Talán még a kérdező se tudja mit akar vállalni
2010. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Papánál laktunk anya halála után, körülbelül azóta nevelem én őket, papa anyagi támogatást, és szeretetet tudott már csak adni...
2010. ápr. 30. 09:02
 34/55 anonim ***** válasza:
43%

"papa anyagi támogatást, és szeretetet tudott már csak adni..."

Már csak ? Ezt komolyan mondod? Mit kellett volna még adnia?

2010. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Értettem úgy, hogy a nevelésben már nem tudott segíteni-.-
2010. ápr. 30. 09:06
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy pl.szeretettel beszélgetett velük, vagy mesélt nekik az nagyon is hozzátartozik a neveléshez

A nevelés nem az hogy mosol,főzől rájuk

2010. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

Jó, akkor segített abban is...

De ő már nagyon öreg volt..:(

2010. ápr. 30. 09:10
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.Most miért emeled ki a papát?

Szeretett, anyagilag támogatott,nem nevelt,öreg volt.

Mi ennek most a jelentősége

2010. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

leányzó, te tudod hogy mit akarsz. már többször hozzászóltam .

a lényeg, hogy 2 ilyen pici felnevelése nagyon sok gonddal jár. legfőképp az anyagiakat nehéz megteremteni. ahogy írtam az 1. hozzászólásomban, magadtól fogod elvenni a jövőbeni lehetőségeket ezzel, hogy 2 kisgyerek teljesen a te felelősséged lesz innentől kezdve. ha úgy érzed, hgoy ezt be tudod vállalni, hogy innentől kezdve mindig dolgoznod kell majd a gyerekekért, és ha betegek, neked kell megoldanod, hogy valószínű otthon maradj velük, bármi történik velük, neked kell vinni őket ide oda, a teljeskörű anyagi és lelki felelősség a tied, akkor harcolj értük. elég érettnek tűnsz, biztos tudod, hogy mit akarsz. de ne csak pár évre előbbre gondolkodj, hiszen a kicsi 2éves, még kell neki 15 év kb. amíg a te szárnyaid alatt kell, hogy legyen, addigra te leszel 34. addig sok életed nem lesz.

de ha úgy érzed, hogy neked ez az életed, hogy egész fiatalságodban nem probléma, hogy a két kicsi testvérednek élsz, és értük, akkor vágj bele. neked kell tudnod, hogy mire vagy képes, és tényleg akarod-e ezt.

le a kalappal azt kell mondjam, hogy ilyen erős vagy, hogy ezt be akarod vállalni. ez óriási erőfeszítés lesz a számodra az elkövetkezendő évtizedben.

ha ezt akarod, tényleg a legjobbakat kívánom neked!!

2010. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Csak annyi, anya halála óta nevelem őket..Azt írta valaki, nem tudom mit vállalnék be
2010. ápr. 30. 09:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!